Jump to content

Πλαστική καμπύλη


johnnix

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Στο βίνετο αυτό https://www.youtube.com/watch?v=hcHpL-Q5mpo στα 2:38 φαίνεται η διάταξη του φίλτρου όπως περίπου είναι και στο δικό μου ενυδρείο δλδ η έξοδος/είσοδος ψηλά. Θέλω λοιπόν να βάλω κι εγώ lily pipe αλλά για να πετύχω τη διάταξη που έχει μάλλον θα χρειαστώ τις πλαστικές καμπύλες που φαίνονται, γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω?

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Έγινε επεξεργασία - johnnix
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις καμπύλες που είναι πάνω στο φίλτρο φυσιολογικά αυτά είναι από τα εξαρτήματα του φίλτρου.

Lily pipes πάντως αν θυμάμαι καλά κάποια περίοδο είχε το aquariumshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις καμπύλες που είναι πάνω στο φίλτρο φυσιολογικά αυτά είναι από τα εξαρτήματα του φίλτρου.

Lily pipes πάντως αν θυμάμαι καλά κάποια περίοδο είχε το aquariumshop.gr

 

Εννοώ τους 2 γκρι καμπύλους οδηγούς στους σωλήνες που ακουμπάνε στο τραπέζι (προφανώς βοηθάνε στο να πάρει καμπύλη ο σωλήνας). Το πρόβλημά μου δεν είναι να βρω Lily Pipe αλλά να μπορέσω να τον εγκαταστήσω αφού θα πρέπει ο σωλήνας της εξαγωγής να έρχεται από κάτω προς τα πάνω δλδ U :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έπιασα.Αυτά χρησιμεύουν απλά για να μην τσακίζει ο σωλήνας.

Αν δεν σου τσακίζει δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητα.

 

Τώρα πως το έχεις?

Μπορείς να βάλεις μια φώτο ?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει χώρος για να κάνω καμπύλη χωρίς να τσακίσει ο σωλήνας, που μπορώ άραγε να βρω τέτοια πραγματάκια?

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι!!!! αν και πράσσινη, τώρα πρέπει να δω τι σωλήνα "φοράω" :) Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...