Jump to content

Ερώτηση για lilly pipe


johnnix

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας σχετικά με την αγορά lilly pipe για το ενυδρείο μου. Οι διαστάσεις του είναι 29x29x35 (βxμxυ) και το φίλτρο μου είναι ένα εξωτερικό Aquael minikani το οποίο πρέπει να έχει σωλήνα 16/22 αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω ή μήπως οι διαστάσεις του ενυδρείου δεν αρκούν?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε ξενερωσω,αλλα μολις δεις τις τιμες απο τις lily pipe ισως αλλαξεις γνωμη..θες κανα 40αρι για εισοδο-εξοδο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε ξενερωσω,αλλα μολις δεις τις τιμες απο τις lily pipe ισως αλλαξεις γνωμη..θες κανα 40αρι για εισοδο-εξοδο..

 

Με τόσα που έχω δώσει μέχρι τώρα τα 40 είναι πταίσμα!!!! χαχαχαχα

 

...έλα όμως που εγώ μετράω 2.1-2.2 την εξωτερική διάμετρο της σωλήνας :( 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ,τα lily pipe ειναι πιο ακριβα και απο το φιλτρο που εχεις,με τοσα που θα δωσεις για να τα παρεις φτιαχνεις ενα καινουριο ενυδρειο.Ασε που δυσκολα θα βρεις και στην Ελλαδα.Καλα και τα 40 που σου ειπα μπορει να ειναι και λιγα.

τι εννοεις οτι μετρας 2.1-2.2 την εξωτερικη διαμετρο?

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα που έχω δώσει μέχρι τώρα τα 40 είναι πταίσμα!!!! χαχαχαχα

...έλα όμως που εγώ μετράω 2.1-2.2 την εξωτερική διάμετρο της σωλήνας :(

Φιλε εχεις δικιο..μπερδευτηκα με τα παλια εξωτερικα της ακουαελ...ο σωληνας ειναι 16/22... Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Με την έξοδο φίλτρου που έχω τώρα (εκείνο το πτερύγιο της Aquael) βασικά δεν πετυχαίνω καλή ανατάραξη επιφάνειας (θέλει να είναι ποιο ψηλά από την ελεύθερη επιφάνεια του νερού) και κάνει και θόρυβο τον οποίο μπορώ να αποφύγω με το lilly pipe.

 

Θα μπορέσω λέτε να προσαρμόσω το 16/22 σε κάτι μικρότερο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...