Jump to content

Χριστουγεννιάτικο Δώρο


Recommended Posts

Τώρα που πλησιάζουν οι γιορτές των Χριστουγέννων, εκτός από το να δώσουμε αγάπη και χαμόγελα, είναι μια καλή ευκαιρία να κάνουμε και ένα δώρο σε κάποιον που πολλοί  αγαπάμε και εκτιμάμε, σε κάποιον που αξίζει και αυτός το ίδιο ή και περισσότερο από όλους τους άλλους.

Μιλάω για τον εαυτό μας..

Δεν αξίζει λοιπόν κα κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό μας αυτές τις γιορτές?

Αφήστε τα κινητά και τα tablet, τις κονσόλες και όλα τα συναφή.

Ας πάρουμε κάτι ενυδρειακό, να γιατρέψουμε λίγο τον εθισμό στο αγαπημένο μας χομπί, από ένα κοραλάκι μέχρι το skimmer ή το φωτιστικό των ονείρων μας.

 

Ας γράψουμε εδώ τί δώρο θα μας κάνουμε, τι δώρο θα ζητήσουμε να μας κάνουνε, ιδέες, γνώμες και προτάσεις..

 

Καλα Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους..

Υγεία και χαρά και πολλά δώρα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλε μου Αγιε Βασιλη εχω να σου γραψω γραμμα πανω απο 15 χρονια!!

Ηρθε ομως η ευκαιρια να σου πω οτι ειμαι αρρωστος με την θαλασσα και με τα θαλασσινα ενυδρεια.

Τοσα χρονια δεν σου ζητησα τπτ!!!

Φετος ημουν πολυ καλο παιδι γιαυτο θελω να μου παρεις ενα skimmer tunze 9004 και μια Α.Ο!!!

Ευχαριστω πολυ

Ιωαννης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εγώ όταν έρχονται Χριστούγεννα, φτάνω μέχρι και να θυμώνω. Βλέπω φίλους να εύχονται καλά Χριστούγεννα και δίπλα να έχουν στολίσει τον κοκκινόασπρο χοντρομπαλά (Ά'ι' Νικόλα των αλλοδαπών) που καθόλου ΔΕΝ μοιάζει με τον Χριστό.

Τα δώρα τα παίρνω μόνος μου οπότε... αφήνω και τον Ά'ι' Βασίλη ήσυχο... γιατί έχει κι αυτός πλέον γεράσει.-  :P

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ θα ζητήσω από το "πνεύμα των χριστουγέννων" να δώσει υπομονή και μεγαλοκαρδία στη γυναίκα μου :angel: , ώστε να μ' αφήσει να πάρω το 300+ λίτρο ενυδρείο που θέλει να μου χαρίσει η ξαδέρφη μου !!!  :thumbsu:

Μετά να δεις ... τι καλά Χριστούγεννα που θα κάνω!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι δώρο θα κάνεις λοιπόν στον εαυτό σου αυτά τα Χριστούγεννα?

Έγινε επεξεργασία - pit05
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τον άγιο Μπίλη θα ήθελα δύο ενυδρεία 500+ λίτρων το καθένα. Και επιπλέον χώρο στο σπίτι για να τα βάλω. Αυτά.  :ChristmasTree:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ φέτος θα ήθελα να ζητήσω απο τον Χριστό να πιστέψουνε όλα τα έθνη εθνη και λαοι σε αυτόν ωστε να τους δώ στον παράδεισο.Ξέρω οτι ζητάω πολλα αλλα τουλάχιστον σημαντικά! και αμα πραγματοποιηθει η ευχη μου θα ειναι και δώρο για μένα!

Έγινε επεξεργασία - jim the pleco
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα κανω στον εαυτο μου δωρο 10 ψαρακια.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το δώρο που θα κάνω στον εαυτό μου είναι να φροντίζω το ενυδρείο μου και τα oranda μου τόσο ώστε να νιώθουν σαν το φισινο τους περιβάλαν και ακόμα πιο άνετα έτσι ώστε με την σειρά τους να μου δωρίσουν πωλούς απογόνους με οσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες και αν είναι θελιμα θεού να φτιάξω και εγω την πισίνα για τα χρυσόψαρα μου καπια μέρα :)

Αυτά δεν ζητάω πολα?

Ε?

Ε?

Μπαααα

Δεν είναι πολά :D

Καλα Χριστούγεννα σε όλους και όσοι ταξιδέψετε μεγάλη προσοχή στους δρόμους.... Είναι κρίμα τέτοιες μέρες να έχουμε τετια συμβάντα και γενικά όλο τον χρόνο Λοιπόν προσοχή στον δρόμο για να μπορούμε να είμαστε φέτος και κάθε επόμενα Χριστούγεννα με τους αγαπημένους μας . Καλές γιορτές. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο θεμα!

 

Το νοημα ολου αυτου ειναι να πιστευουμε,να ελπιζουμε και να ονειρευομαστε.Ετσι λοιπον φετος θα μεινω με οτι εχω καταφερει να ακοκτησω μεχρι τωρα,και θα κανω δωρα στους ανθρωπους που αγαπω!

Με το ιδιο σκεπτικο θα κανουν και εκεινοι το ιδιο για μενα,και ετσι ευχομαι ο Αγιος Βασιλης να μου φερει ενα 300αλιτρο :P

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγιε μου βασιλη θελω να ριξεις μια μπαλα κατεδαφισης στο ενυδρειο-ταφο του γκουρου....για μενα δεν θελω τιποτα :jig:  :jig:  :jig:

 

Καλα χριστουγεννα σε ολους εκτος απο εναν και παιδια οπως ειπε και ο γιαννης,να προσεχετε πολυ στο δρομο οσοι φυγετε η' γενικα μετα απο διασκεδαση κτλ :bigemo_harabe_net-162:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγιε μου βασιλη θελω να ριξεις μια μπαλα κατεδαφισης στο ενυδρειο-ταφο του γκουρου....για μενα δεν θελω τιποτα :jig:  :jig:  :jig:

 

 

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: κλαίω!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλο το χρόνο κάτι του ζητάω και μου φέρνει, εάν του ζητήσω και τα Χριστούγεννα θα με πάρει με τις χιονόμπαλες :hysterical: :hysterical:

Ίσως ένα μικρό γύρω στα 2,50 μέτρα χωράει στο χώρο μου λέω να το τολμήσω και βλέπουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ζητησω φετος απο τον χοντρομπαλα, κοκκινοντυμενο, ξενοφερτο santa klaus, να μας αφησει ησυχους! Αντε μπας και μαθουμε κανενα Ελληνικο παραδοσιακο εθιμο και μαθουμε τιποτα για τον αληθηνο Μεγα Βασιλειο!!!

Αν περισεψει κανενα € βλεπω ρι θα παρω!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα Αγιε Βασιλη θελω υγεια και χαρα σε ολους,μετα ενα reef 200x100x060,μια χαρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου αφήσει ένα χαρτάκι κάτω από το δέντρο με τους αριθμούς του επόμενου Τζακ-ποτ του τζόκερ!!Ε μετά θα δω τι ενυδρείο θα φτιάξω:D:D:P

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη του φορουμ, σε λίγες μέρες μέσα σε αυτό το θέμα Θα αναγράψω έναν αριθμό λογαριασμού στον οποίο θα κληθείτε να καταθέσετε ένα συμβολικό χρηματικό ποσο έκαστος ώστε να βοηθηθώ κι εγώ λίγο οικονομικά καθώς τα πράγματα και για μένα είναι λίγο σφιχτά (ΕΝΦΙΑ στο εργαστήριο και στο σπίτι, τέλη κυκλοφορίας για ελκυθρο, διαζύγιο με την κυρά, διατροφές και δε συμμαζεύεται κτλ). Για ευνόητους λόγους ο λογαριασμός θα ειναι στο όνομα ενός θνητού.....αν θέλετε να σας ικανοποιήσω τις ευχές, αλλιώς και φέτος όλοι θα πάρετε την αγάπη μου μόνο!

Με αγάπη

Άγιος Βασίλης

Υ.Γ. Χαρακτηρισμοί τύπου "χοντρομπαλάς" και κάτι τέτοια, δε με πολυαγγίζουν, απλά δυσκολεύουν τη δική σας θέση όσο αφορά την απόκτηση του αιτούμενου δώρου.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θελω να σταματησουν τα "χαστουκια" που μ ερχωνται καθε μηνα και ορθοποδισω, μετα λιγη υπομονη και κουραγιο ολα θα γινουν.....

 

 

καλα χριστουγεννα σε ολους και υγεια, χαρα και τυχη!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζητάω από τον Άι Βασίλη να πραγματοποίησει όλες τις επιθυμίες των ¨παιδιων´´αυτού του post.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...