Jump to content

stc1000 προβλημα !!!


Recommended Posts

Παρακαλω πολυ τα φωτα σας

Ο controller λειτουργει περιπου ενα μηνα ο αισθητηρας δεν ειναι ο πλαστικος ....
Μου παρουσιασε το εξης προβλημα ενω ειχα ησυχια τον ακουγα να ακοιγοκλεινει στιγμιαια και πολυ συχνα ανα 2-3 δευτερολεπτα. Παρατηρησα επίσης οτι δεν ηταν σταθερη η θερμοκρασια στον controller , δηλαδη επεφτε και ξανανεβαινε στο δευτερολεπτο περιπου 0,2- 0,6 βαθμους.
Προσπαθησα να μειωσω την ευαισθησια απο 0,3 στο 0,5 αλλα οι βυθισεις ηταν μεγαλες και μεγαλυτερες απο 0,5 και ετσι ανοιγοκλεινε παλι ανα ενα με δυο δευτερολεπτα .
Δεν εχω spare αισθητηρα να δοκιμασω μηπως εχει προβλημα αυτος .

Αραγε να φταιει αυτο ;

Εχει καποιος φιλος το ιδιο προβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αναφερθει ( δεν ειναι υποχρεωτικο ) να αναγραφονται καποια στοιχεια για να γνωριζουμε καποια πραγματα για 

το καθε μελος.

Ποια περιοχη εισαι?

Αν εισαι Αθηνα στην ΕΨΕΜ εχει τους πλαστικους αισθητηρες  2 η 3 ευρω αν δεν απαταμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αναφερθει ( δεν ειναι υποχρεωτικο ) να αναγραφονται καποια στοιχεια για να γνωριζουμε καποια πραγματα για 

το καθε μελος.

Ποια περιοχη εισαι?

Αν εισαι Αθηνα στην ΕΨΕΜ εχει τους πλαστικους αισθητηρες  2 η 3 ευρω αν δεν απαταμε.

 

Η ΕΨΕΜ εχει για τον eliwell Mητσο.Ταιριαζουν στον Stc;

Εκτος κι αν εχει και γι αυτον.Δεν το γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Για αισθητήρες όσοι ειναι απο Αθηνα μπορουν να πάρουν απο ΕΨΕΜ αισθητήρα για ELIWELL NTC-PVC ΜΑΥΡΟ

Οσοι είναι απο επαρχία ή θα ψάξουν στη περιοχή τους  να βρουν κάποιον ψυκτικό για επαγγελματικά ψυγεία μήπως έχει ή  απο εδώ http://www.doikas.com/eliwell-ntc-pvc.html , ένα φίλος αγορασε και του τον έστειλαν ταχυδρομικώς στη Καβάλα, η ΕΨΕΜ δεν στέλνει ή πρέπει να κανεις κατάθεση τα λεφτα με τα ταχυδρομικά κλπ , αλλα δεν ασχολουνται και ιδιαίτερα .

Ο αισθητήρας NTC-PVC ΜΑΥΡΟΣ για ELIWELL κάνει μια χαρά, εχω αλλάξει τον δικο μου, και πιστευω πως ειναι πολύ καλύτερης ποιότητας απο αυτούς που έχουν οι STC

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα

Τελικα η τυχη ηταν υπερ μου και ενας φιλος ηλεκτρονικος ειχε εναν αισθητηρα απο παλια εγκατασταση ολοκαινουριο απο Eliwell πλαστικο .
Τον τοποθετησα και ολα δουλευουν ρολοι τωρα ,και μπορω να πω με μεγαλυτερη ευαισθησια και ακριβεια .

Ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...