Jump to content

Αναζητηση φιλτρου


PERTS

Recommended Posts

Καλησπερα ετοιμαζομαι να φτιαξω ενυδρειο 240 λιτρων και θαθελα οποιοσ γνωριζει να μου δωσει τα φωτα του τι φιλτρο εξωτερικο να βαλω και ποσα λιτρα την ωρα για τα λιτρα που εχω ειναι καλα να ανακυκλωνονται...κιχλιδες θα μπουνε μεσα

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου, κορυφαια φιλτρα εξωτερικα ειναι της eheim ομως τα μεγαλα τους μοντελα ειναι πολυ ακριβα.

μετα παντα κατα τη προσωπικη μου γνωμη ερχονται της fluval και αυτα πολυ ποιοτικα και πολυ ευκολα στη συναρμολογιση (5 λεπτα) και στη συντηρηση.

θα σου προτεινα το fluval 406 και με το αμεσως μικροτερο θα ησουν ενταξει το 306 αλλα για να μη βαζεις επιπλεον φιλτρα μετα παρε το μεγαλυτερο να ξενοιασεις

 

μετα παμε στα κινεζικα με ασυγκριτα χαμηλοτερες τιμες οπως astro, sun sun, jebao που πολλοι χρησιμοποιουν χωρις κανενα προβλημα αλλα εγω δε τα προτιμω, ειδικα στη φιλτρανση θελουμε κατι αξιοπιστο και δοκιμασμενο και αξιζει να παρουμε οσο καλυτερο μπορουμε.

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Σε 165lt καθαρα νερο ειχα το fluval 306 και ηταν μια χαρα τοσο απο θεμα καδων οσο και απο θεμα ροης. Αρα ως χρηστης fluval θα σου προτεινα το 406, πιστευω οτι θα σε καλυψει απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω jebao και ειμαι υπερευχαριστημενος.. με ροη 1350 λιτρα ονομαστική και τιμη 70 ευρω πιστεύω αξιζει... για fluval δεν ξερω τίποτα...

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...