Jump to content

Αρρωστη γκαπινα ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Γεια σας.

Εδω και 3 μερες ενα απο τα θυληκα γκαπυ μου αραζει στο βυθο.

Εχει πιασει ενα σημειο με χαμηλη ροη και καθεται εκει ακουμπησμενη στο χαλικι. Που και που ξεκουναει κανει μια τσαρκα στο ενυδρειο και παλι τα ιδια. Ακομα και οταν παει το αρσενικο να την "πειραξει" θα πρεπει να επιμεινει πολυ για να μετακινηθει. Τρωει κανονικα και δεν εχω προσεξει κατι αλλο.

Αν ξερει καποιος....

(Ασχετο αλλα τα υγρα τεστακια της API ληγουν?)

post-57544-0-86678600-1454865599_thumb.jpg

post-57544-0-61056100-1454865612_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - handmaker
Link to comment
Share on other sites

Αν όλες σου οι μετρήσεις είναι σωστές και γενικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα στο ενυδρείο σου, τότε το κάνουν κάποιες φορές τα γκάμπι αυτό και χωρίς λόγο...Εμένα όσες φορές το έκανε μετά το έχανα το ψαράκι...Όσο για το τέστ, δες κάπου στο μπουκαλάκι έχει κάποια ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο ειναι οτι κατα το βραδυ, δλδ απο 7-8 το απογευμα και μεχρι να κλεισουν τα φωτα, κοβει κανονικα βολτες και κυνηγιεται. Ολη την υπολοιπη μερα ειναι στο ιδιο σημειο. 

 

Τα τεστ τα κοιταξα και το μονο απο ημερομηνια που γραφουν πανω ειναι ενα c μεσα σε ενα κυκλακι και διπλα 2007. Τα πηρα μεταχειρησμενα μαζι με το ενυδρειο πακετο. Σε περιπτωση που ειναι ληγμενα δεν δινουν σωστες μετρησεις να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δειχνουν με ακριβια..

Δειχνουν αλλα οτι ναναι...

Αναλογως και το τεστ βεβαια..

Μου εχει τυχει τεστ που εχει ληξει χρονια να δειχνει μια χαρα...

Αλλα αυτο δεν σε εξασφαλιζει..

Το ψαρι φαινεται στρεσαρισμενο..

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει το ψαράκι ; Αν βλέπω καλά , έχει και μια καμπύλωση η σπονδυλική στήλη ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχε μια καμπυλωση απο οταν την πηρα. Η φιλεναδα τελικα μας αφησε και τωρα εχω θεμα και με την αλλη μεγαλη κυρια του ενυδρειου....

http://www.aquazone.gr/forums/topic/103108-%CE%BC%CF%85%CE%BA%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CF%89/?p=1095486

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...