Jump to content

Recommended Posts

Για το ενυδρείο δεν θα πω τίποτα μιας και τα είπαν όλα,  οι προηγούμενοι φίλοι. Θα σταθώ μόνο στα ψάρια, και στην προσπάθεια σου να τα συνεφέρεις  από την προηγούμενη καταστασή τους. Και πραγματικά χαίρομαι φιλαράκι  και για την κατάληξη των ψαριών και για την ανταμοιβή της δική σου προσπάθειας, και της επιλογής σου,  όχι να πας σε κάτι ευκολο  (νέα ψάρια)  αλλά να προσπαθήσεις το δύσκολο (θεραπεία κλπ. κλπ).  Νομίζω πως αυτό δίνει μεγαλύτερη αξία στο όμορφο αποτέλεσμα. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν παίζουν :(

 

Ναι εκανα εγω λαθος και δεν τα ειχα κανει δημοσια. Τωρα πρεπει ν απαιζουν κανονικα.

 

Για το ενυδρείο δεν θα πω τίποτα μιας και τα είπαν όλα,  οι προηγούμενοι φίλοι. Θα σταθώ μόνο στα ψάρια, και στην προσπάθεια σου να τα συνεφέρεις  από την προηγούμενη καταστασή τους. Και πραγματικά χαίρομαι φιλαράκι  και για την κατάληξη των ψαριών και για την ανταμοιβή της δική σου προσπάθειας, και της επιλογής σου,  όχι να πας σε κάτι ευκολο  (νέα ψάρια)  αλλά να προσπαθήσεις το δύσκολο (θεραπεία κλπ. κλπ).  Νομίζω πως αυτό δίνει μεγαλύτερη αξία στο όμορφο αποτέλεσμα. :D

 

Να σαι καλα φιλαρακι μου, Ηταν οντως δυσκολο να τα φερω στα ισα τους αλλα πιστευω ανταμειφθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Θοδωρη.Μπραβο.

 

Εμενα δεν εξελισσονται ωραια τα πραγματα δυστυχως...........

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε Θοδωρή;.....Πολλά συγχαρητήρια για όλο το ενυδρείο και το στήσιμο του, αλλά και πολλά συγχαρητήρια για το δικό σου "ενυδρειακό πνεύμα" που βοήθησε και τα ψάρια σου, αλλά και το καταπληκτικό ενυδρείο σου!  :bigemo_harabe_net-122:  :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε φίλε. Μπράβο. Πολύ όμορφο χωρίς πολλά πολλά. Οι γεωφάγοι κούκλοι και  συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλες για να κρατήσεις τα δύο υπέροχα ουαρού.

Στο βίντεο των γεωφάγων , όταν άνοιξε το πλάνο και φάνηκε το ουαρού από πάνω τους, τρόμαξα. :blink: χαχαχαχα 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα πανεμορφο και πολυ ατμοσφαιρικο. Και οι "παντοφλες"  :D  ολα τα λεφτα. Ασχετο, αλλα πρασιναδα δε παιζει καθολου στο φυσικο τους περιβαλλον?

Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεσαι ρε φίλε πανέμορφο !!! Οι ψαρούκλες απίστευτες ...

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ η διακόσμηση, έχεις βάλει τις ρίζες στην καλύτερη δυνατή διάταξη πιστεύω. Αν δε κάνω λάθος θα μπουν αλλά 6 Uaru; Οι γεωφάγοι βλέπω ότι είναι αρκετά ψαρωμενοι και έχουν πιάσει τη μία πλευρά του ενυδρείου και όταν κανένας ξεφεύγει, τα Uaru του θυμίζουν ότι πρέπει να ξαναπιάσει την πλευρά του. Όταν μπουν και τα υπόλοιπα Uaru θα είναι εντάξει οι γεωφάγοι ρε συ;

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ η διακόσμηση, έχεις βάλει τις ρίζες στην καλύτερη δυνατή διάταξη πιστεύω. Αν δε κάνω λάθος θα μπουν αλλά 6 Uaru; Οι γεωφάγοι βλέπω ότι είναι αρκετά ψαρωμενοι και έχουν πιάσει τη μία πλευρά του ενυδρείου και όταν κανένας ξεφεύγει, τα Uaru του θυμίζουν ότι πρέπει να ξαναπιάσει την πλευρά του. Όταν μπουν και τα υπόλοιπα Uaru θα είναι εντάξει οι γεωφάγοι ρε συ

Eίναι πολύ πιθανό να σπάσει η επιθετικότητα προς τα νέα uaru.Φυσικά θα παρακολουθούμε την εξελιξη,γιατι κάθε ενυδρείο εξελίσσεται με κάθε νεο οργανισμό ή και με το χρόνο,οπότε και πράττουμε αναλόγως.Τρελλοκιχλίδες είναι άλλωστε :D

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μωρε,κ τα μ****α νερα εχουν την χαρη τους...Congrats Θοδωρη!Τα ουαρου πραγματικα ειναι επιβλητικα ψαρια αλλα κ οι γεωφαγοι εχουν την δικη τους χαρη.Κ τα δυο ειδη ειναι κοπαδοψαρα ή μπαινουν σαν χαρεμι κ αυτα?Θα προσθεσεις κατι αλλο απο ζωντανο οργανισμο?Φυτα καθολου?Ειναι αμαζονιου ή απο καπου αλλου?Το πεχα που θες να το φτασεις?Πιθανολογεις να παρεις κ γεννες?Επισης απ οτι ειδα προλαβες κ το ξαναγρατσουνισες το τζαμι δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ψάρια μάλιστα !!

Εύγε τρελλό αγόρι !! :D

 

Να σαι καλα φιλαρακι, ευχαριστω. Ειναι ομορφα τα ατιμα!

 

Επιτέλους ρε φίλε. Μπράβο. Πολύ όμορφο χωρίς πολλά πολλά. Οι γεωφάγοι κούκλοι και  συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλες για να κρατήσεις τα δύο υπέροχα ουαρού.

Στο βίντεο των γεωφάγων , όταν άνοιξε το πλάνο και φάνηκε το ουαρού από πάνω τους, τρόμαξα. :blink: χαχαχαχα 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!

 

Χαχαχαχαααα! Αυτο ολο το clue της υποθεσης και εδεσε και η μουσικη! Το βιντεο ειναι απο την μερα που μπηκαν και μολις μπηκα αμεσως τα μεγαλα ξεψαρωσαν και εσπευσαν να ερευνησουν!

 

Απλα πανεμορφο και πολυ ατμοσφαιρικο. Και οι "παντοφλες"  :D  ολα τα λεφτα. Ασχετο, αλλα πρασιναδα δε παιζει καθολου στο φυσικο τους περιβαλλον?

 

Συμφωνα με το ψαξιμο που εριξα και συμφωνα με τα λεγομενα του κου Bleher με τον οποιο συνομιλουσα, παιζουν φυτα επιφανεια pistia και eichornia ισως και καποιο ειδος εχινοδωρου αλλα οχι απαραιτητα. Πιστια που δοκιμασα δεν επιασε και τα ειχα συλλαβει και επ αυτοφωρο να την τσιμπανε, οποτε δεν εγινε καποια αλλη προσπαθεια.

 

Να το χαίρεσαι ρε φίλε πανέμορφο !!! Οι ψαρούκλες απίστευτες ...

 

Να σαι καλα φιλαρακι, να χαιρεσαι κι εσυ τα δικα σου!

 

Μου αρέσει πολύ η διακόσμηση, έχεις βάλει τις ρίζες στην καλύτερη δυνατή διάταξη πιστεύω. Αν δε κάνω λάθος θα μπουν αλλά 6 Uaru; Οι γεωφάγοι βλέπω ότι είναι αρκετά ψαρωμενοι και έχουν πιάσει τη μία πλευρά του ενυδρείου και όταν κανένας ξεφεύγει, τα Uaru του θυμίζουν ότι πρέπει να ξαναπιάσει την πλευρά του. Όταν μπουν και τα υπόλοιπα Uaru θα είναι εντάξει οι γεωφάγοι ρε συ;

 

Ευχαριστω Πανο. Αντε και στα δικα σου! Μουχαχαχαχαχα!

Αλλα 4 ουαρου θα μπουν ωστε να γινουν 6 στο συνολο! Πιστευω οτι η σχεδον αντικοινωνικη συμπεριφορα των ουαρου αυτη την στιγμη οφειλεται πρωτιστως στο οτι μπηκαν πρωτα στο ενυδρειο ταλαιπωρημενα και φοβισμενα και ολα φαινονται απειλη και κατοπιν στην ελλειψη κοπαδιου. Μολις μπουν τα υπολοιπα ουαρου πιστευω θα ηρεμησουν. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω και το μαγαζι που μου τα χει ταξει τα περιμενει κι αυτο απο πριν τα Χριστουγεννα.

Οι γεωφαγοι εχουν φαει αρκετο bullying αλλα σιγα σιγα ξεθαρρευουν. Μολις μεγαλωσουν και λιγο θα μπορουν να στεκονται καλυτερα.

Επισης ζητημα χρονου ειναι να αναβαθμιστουμε σε λιτρα.  

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μωρε,κ τα μ****α νερα εχουν την χαρη τους...Congrats Θοδωρη!Τα ουαρου πραγματικα ειναι επιβλητικα ψαρια αλλα κ οι γεωφαγοι εχουν την δικη τους χαρη.Κ τα δυο ειδη ειναι κοπαδοψαρα ή μπαινουν σαν χαρεμι κ αυτα?Θα προσθεσεις κατι αλλο απο ζωντανο οργανισμο?Φυτα καθολου?Ειναι αμαζονιου ή απο καπου αλλου?Το πεχα που θες να το φτασεις?Πιθανολογεις να παρεις κ γεννες?Επισης απ οτι ειδα προλαβες κ το ξαναγρατσουνισες το τζαμι δυστυχως...

 

Ευχαριστω φιλαρακι.

Και τα δυο ειδη ειναι κοπαδοψαρα Αμαζονιου που συμβιωνουν Στο Rio Tapajos. Ετσι για την ιστορια, τα ουαρου τα συνανταμε και αλλου!

Αν βρω Corydoras Ornatus ( λεμε τωρα ) θα μπει κι ενα κοπαδακι απο αυτα και σκεφτομαι και καποιο σπανιο ειδος πλεκοειδους!

Φυτα δυσκολο το βλεπω αλλα ποτε δεν λεω ποτε!

Το ph γυρω στο 6.8 που ειχα το προηγουμενο στησιμο.

Πιστευω και ελπιζω πως θα παρω γεννα. 

Δυστυχως ναι, το ξαναγρατζουνισα. Δεν ξερω πως τα καταφερνω ετσι! Εχω ταλεντο λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ότι βοηθάς τόσο πολύ και εμάς τους ανερχόμενους αλλά φτιάχνεις και ζωντανά ντοκιμαντέρ για το σαλόνι σου!

 

Πολύ ωραίο Θοδωρή και αυτές οι ανάποδες ρίζες όλα τα λεφτά !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε διαβαζω για αναβαθμιση λιτρων....χμμμμμ

Βλεπω τον πηχυ να ανεβαινει και σε συγχαιρω....

Αν παρεις καμια γεννα απο γεωφαγους εχω ειδη κλεισει μικρα :)

Αν μπαινουν στο ενυδρειο μου......

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αποτέλεσμα !!! Δεν εχω λόγια θοδωρη μπραβο σου :)

Όταν λες αναβαθμίσει άρα λίτρα εννοείς το σαμπ που γράφεις υπό κατασκευή ή μεγαλύτερο ενυδρειο ; Αν πας σε μεγαλύτερο τι σκέφτεσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αποτέλεσμα !!! Δεν εχω λόγια θοδωρη μπραβο σου :)

Όταν λες αναβαθμίσει άρα λίτρα εννοείς το σαμπ που γράφεις υπό κατασκευή ή μεγαλύτερο ενυδρειο ; Αν πας σε μεγαλύτερο τι σκέφτεσαι ;

Να σαι καλα φιλαρακι. Αντε και να δουμε και το δικο σου.

Παρασκευα, τα συγκεκριμενα παιζουν στα 20-25 εκ αν νομιζεις οτι σε παιρνει, αν ολα πανε καλα και βγαλω γεννα, θα σου δωσω φιλαρακι.

Πανο μακαρι να με αφηνε η κυρα του σπιτιου να κρατησω και αυτο που εχω τωρα και ας το κανα Αφρικανικο.

Μεχρι το τελος του χρονου, πρωτα ο Θεος, θα παω στο 1.80

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν Τεό!!! Είναι πανέμορφα...

 

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο το ενυδρειο Θοδωρα , μπραβο

 

κατα την ταπεινη μου άποψη μπορεις να παιξεις λιγο με τις πετρες σου και να βγαλεις αυτο το mopani, προσθετοντας μονο red moorwood. αλλα αστο τωρα που ξεθαρεψανε τα uaru , καντο στο μεγαλυτερο ενυδρειο αυτο :P

 

να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν Τεό!!! Είναι πανέμορφα...

 

Nα σαι καλα Μαιρη!

 

πολύ ωραίο το ενυδρειο Θοδωρα , μπραβο

 

κατα την ταπεινη μου άποψη μπορεις να παιξεις λιγο με τις πετρες σου και να βγαλεις αυτο το mopani, προσθετοντας μονο red moorwood. αλλα αστο τωρα που ξεθαρεψανε τα uaru , καντο στο μεγαλυτερο ενυδρειο αυτο :P

 

να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου

 

Ευχαριστω φιλαρακι! Ποιο εννοεις, το κουτσουρο κατω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω "χάσει τεύχη"... και εσύ έβαλες "μπελάδες" στο κεφάλι σου.

Τα υπόλοιπα... από κοντά.- ;)

 

ΥΓ. Τα Uaru... αγαπημένο μου είδος ψαριού (και οι γεωφάγοι που έχεις βάλει).- 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...