Jump to content

λιμνη στον κηπο


Recommended Posts

γεια σας παιδια αυτη ειναι η λιμνουλα μου ειναι 2,5-3 κυβικα και θα μπουν χρυσοψαρα το φιλτρο ειναι ενα βαρελι 80 λιτρα με 20 κιλα ελαφροπετρα και ελαιοδυχτο η αντλια ειναι 3.500 λιτρα. η φιλτρανση θα εναβαθμιστειpost-6223-0-11926000-1471248910_thumb.jpgpost-6223-0-66811600-1471248917_thumb.jpgpost-6223-0-09570500-1471248928_thumb.jpgpost-6223-0-44227800-1471248948_thumb.jpgpost-6223-0-55520800-1471248968_thumb.jpgν

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και απο το φιλτρα βγαλε φωτογραφιες :)

Με το καλο να στρωσει η λιμνη και να μπουνε τα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Λιγο μεγαλυτερη να ητανε,, :P

Moυ αρεσει η περιοχη σας , πρεπει να εχει ησυχια...:)

Φυτεψε κανενα δεντρακι διπλα στην λιμνη, να κανει σκια το καλοκαιρι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο ειναι πολυ ησυχα ναι για διαλογισμο θα ελεγα!θα βαλω Νικο δεντρακια καθως και πολλα φυτα

 

Γιαννη το ειδα σε παρουσιασεις για φιλτρα λιμνης σε φορουμ.αυριο ομως θα παραγγειλω ιαπωνικη ψαθα 1,20χ1,0χ0,35 αν δεν κανω λαθος.θα μπει και δευτερο βαρελι πρωτα να παει το νερο στην ψαθα και στο ελαιοδυχτο, δεν ξερω αν βρω και βουρτσες αν ξερετε βοηθηστε με,και μετα στο βαρελι με το βιολογικο υλικο τα βαρελια θα ειναι 80λιτρα.ελπιζω να καλυφθω.η αντλια βγαζει αρκετο νερακι αλλα αν χρειαστει θα βαλω μια 5000 λιτρα λιγο αργοτερα.

Έγινε επεξεργασία - odin79
Link to comment
Share on other sites

Νικο ειναι πολυ ησυχα ναι για διαλογισμο θα ελεγα!θα βαλω Νικο δεντρακια καθως και πολλα φυτα

 

Γιαννη το ειδα σε παρουσιασεις για φιλτρα λιμνης σε φορουμ.αυριο ομως θα παραγγειλω ιαπωνικη ψαθα 1,20χ1,0χ0,35 αν δεν κανω λαθος.θα μπει και δευτερο βαρελι πρωτα να παει το νερο στην ψαθα και στο ελαιοδυχτο, δεν ξερω αν βρω και βουρτσες αν ξερετε βοηθηστε με,και μετα στο βαρελι με το βιολογικο υλικο τα βαρελια θα ειναι 80λιτρα.ελπιζω να καλυφθω.η αντλια βγαζει αρκετο νερακι αλλα αν χρειαστει θα βαλω μια 5000 λιτρα λιγο αργοτερα.

 

Μου αρεσει η ησυχια,,,

Βαλε φυτα και δεντρα και ενα τραπεζακι με καρεκλες και το καλοκαιρι θα απολαμβανεις την φραπεδια σου εκει...:)

 

Mην την φοβασαι την λιμνη...

Εχει ενα φιλος εδω.... 1,5κυβικο περιπου, χωρις φιλτρο , χωρις τπτ, χρονια τωρα... :)

Αλλαγες κανει σπανια, και βλεπεις οτι τα χρυσοψαρα γενοβολανε συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει η ησυχια,,,

Βαλε φυτα και δεντρα και ενα τραπεζακι με καρεκλες και το καλοκαιρι θα απολαμβανεις την φραπεδια σου εκει... :)

 

Mην την φοβασαι την λιμνη...

Εχει ενα φιλος εδω.... 1,5κυβικο περιπου, χωρις φιλτρο , χωρις τπτ, χρονια τωρα... :)

Αλλαγες κανει σπανια, και βλεπεις οτι τα χρυσοψαρα γενοβολανε συνεχεια....

χαχαχαχαχχα βρε Νικο αφου ξερεις οτι ειμαι ψαχοαναγκαστικος με τα ψαρια μου 2 φιλτρα θα εχω οχι 1 χαχαχα.ο περιβαλον χωρος θα γινει καταπρασινοςμεσα και εξω απο την λιμνη αλλωστε και απο κει που πινω τον καφε μου τα εχω φατσα τα ψαρακια.πιστευω οτι η λιμνη ειναι οτι καλυτερο εχω κανει.αν εχεις χωρο θα σε ξετρελανει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ όμορφη εικόνα. Μου κάνει εντύπωση και το πεντακάθαρο νερό.

Πολλά like. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σωτηρη εχει πιασει λιγη πρασινιλα στα τοιχωματα αλλα λογικο σε καποια φαση πρασινησε το νερο αλλα καθαρισε σε 4-5 μερες

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να λείπουν πολλές πληροφορίες από το θέμα αυτό....

Μήπως πρέπει να μας δώσεις λίγες ακόμα λεπτομέρειες ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαιως τι αλλο θες να μαθεις?εχω πει το κυβικα την αντλια και το φιλτρο τι περιεχει

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες εικόνες! Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει άλγη, ακόμη κ τώρα το καλοκαίρι, πολύ καθαρό νερό! Κανείς αλλαγές; :)

Link to comment
Share on other sites

Πωωπωω θεα! Θα φτιαξεις παραδεισο εκει ρε φιλαρακι. Αλλα γιατι δεν την εκανες λιγο πιο μεγαλη; χωρο βλεπω εχεις.

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια.δεν με επερνε οικονομικα για πιο μεγαλη!αλλαγες κανω μια φορα την εβδομαδα 20% νιτρικα 5-10 kh5 gh6 ph8.εχει δρομο ακομα για να γινει οπως την εχω φανταστει αλλα μπηκε το νερο στο αυλακι.το νερο ειναι οντως πολυ καθαρο αν και την βαραει ο ηλιος ολη την μερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 16/8/2016 at 7:00 ΜΜ, το μέλος odin79 έγραψε:

Νικο ειναι πολυ ησυχα ναι για διαλογισμο θα ελεγα!θα βαλω Νικο δεντρακια καθως και πολλα φυτα

 

Γιαννη το ειδα σε παρουσιασεις για φιλτρα λιμνης σε φορουμ.αυριο ομως θα παραγγειλω ιαπωνικη ψαθα 1,20χ1,0χ0,35 αν δεν κανω λαθος.θα μπει και δευτερο βαρελι πρωτα να παει το νερο στην ψαθα και στο ελαιοδυχτο, δεν ξερω αν βρω και βουρτσες αν ξερετε βοηθηστε με,και μετα στο βαρελι με το βιολογικο υλικο τα βαρελια θα ειναι 80λιτρα.ελπιζω να καλυφθω.η αντλια βγαζει αρκετο νερακι αλλα αν χρειαστει θα βαλω μια 5000 λιτρα λιγο αργοτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά τι γίνεται με τη λιμνούλα όλα καλά ???? μπορείς να βάλεις καμιά φωτό νεότερη ?????

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...