Jump to content

Υπάρχει το τέλειο ενυδρείο? Γνωρίστε το LOW BOY από την ZOO MED!


adlib

Recommended Posts

Φυσικα χωρίς καμία πρόθεση διαφήμησης, αφού η εταιρία εδρεύει Αμερική και δεν ξέρω αν τα προιόντα της έρχονται ή θα έρθουν ποτέ προς Ελλάδα. Απλά το θεώρησα ως κάτι που αξίζει να δημοσιευτεί.

 

 

BFT-50S_Low_Boy_Aquarium.jpg

Ένα ενυδρείο με ασυνήθιστο σχήμα για τα δεδομένα, έχει κάνει την εμφάνιση του.

Με διαστάσεις 120εκ μήκος χ 60εκ πλάτος χ 25εκ ύψος και 230 περίπου λίτρα, το LOW BOY λανσάρεται από την ZOO MED ως ενυδρείο "γεννήστρα", αφού με το χαμηλό του ύψος επιτρέπει στον χρήστη να στοιβάξει αρκετά το ένα πάνω από το αλλο.

Μόλις βέβαια το είδα εγώ το μάτι μου γυάλισε!!!

Είναι το τέλειο ενυδρείο για κιχλίδες!! Οι ανάγκες των ψαριών μας, ζητάνε ενυδρεία με αρκετό μήκος και πλάτος, αλλά το ύψος δεν μας απασχολεί και τόσο! Γιατί να φορτωνόμαστε λίτρα ενώ δεν τα έχουμε αναγκη?

Φανταστείτε μια μικρή στοίβα πέτρες στη μια μεριά και όλος ο υπόλοιπος πάτος γεμάτος κοχύλια!!  :jig:  :jig:  :jig:  :jig:

Ελπίζω να ακολουθησουν και αλλες εταιρίες το παράδειγμα αυτό.. 

Η σελίδα της εταιρίας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχχα η εταιρία έρχετε "δεύτερη"...όλοι ξέρουν ότι τα περιςςότερα ενυδρεία μου εδώ και χρόνια έχουν αυτές τις διαστάσεις....και είναι σε rack για τους ίδιους λόγους.... Άκου εκεί να μας την βγούν "οι μπρούκλιδες".....αχαχχαχαχαχα

Τώρα πέρα από την πλάκα οι διαστάσεις είναι τέλειες για όσους ασχολούται με αναπαραγωγές ή/και με πλέκο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην Σταθη μολις προσεξα οτι εφτασες τις 5000 δημοσιευσεις!!!Αντε να τις κατοστισεις...Πραγματι ενδιαφερουσες διαστασεις συν οτι θα πιανεις τις μανες ή τα μικρα πολυ πιο ευκολα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην Σταθη μολις προσεξα οτι εφτασες τις 5000 δημοσιευσεις!!!Αντε να τις κατοστισεις...Πραγματι ενδιαφερουσες διαστασεις συν οτι θα πιανεις τις μανες ή τα μικρα πολυ πιο ευκολα!

χαχαχαχαχααχχαχαα ευχαριστώ φιλαράκι μου!!

Ακριβώς! Όλα γίνονται πιο εύκολα! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...