Jump to content

Νέο σύστημα αγγελιών Aquazone


Husky_Jim

Recommended Posts

Από το tapatalk πως μπορω να δω τις αγγελίες?

Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα για "αυτόματη αναδημοσίευση αγγελίας" (renew)

αφαιρέθηκε προσωρινά απ`όλες τις κατηγορίες μελών λόγο προβλημάτων που προέκυψαν από το τελευταίο

update σε αυτές.

 

Ο "κανόνας" για 2 renew/αγγελία ισχύει κανονικά απλά χρειάζεται να κάνετε τον κόπο να την γράψετε εκ νέου

εφόσον έχει παρέλθει το απαραίτητο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής της τιμής μιας δημοσιευμένης αγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Vakoutro έγραψε:

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής της τιμής μιας δημοσιευμένης αγγελίας;

  • Στο νέο σύστημα αγγελιών έχουν πρόσβαση όλα τα μέλη.
  • Οι Αγγελίες των νέων μελών που ανοίκουν στην ομάδα "Μέλη του Άκουαζον" απαιτούν την έγκριση της συντονιστικής ομάδας και δέν θα δημοσιεύονται αυτόματα.
  • Η ανάρτηση αγγελιών γίνεται με την συμπλήρωση υποχρεωτικών πεδίων, όπως αυτά έχουν οριστεί από την διαχειριστική ομάδα.
  • Η κάθε αγγελία μπορεί να αναδημοσιευτεί έως 2 φορές.
  • Επιτρέπονται έως 4 bump ανά αγγελία με το πρώτο bump να μπορεί να γίνει μετά απο 7 ημέρες από την ημέρα  της αρχικής δημοσίευσης.
  • Η αναγραφή τιμής είναι υποχρεωτική, και η αναφορά της πρέπει να γίνετε είτε στο ανάλογο πεδίο.
  • Το κλείσιμο της αγγελίας γίνεται είτε από τον πωλητή με την ολοκλήρωση της αγγελίας είτε αυτόματα από το σύστημα εφόσον περάσει το χρονικό περιθώριο των 30 ημερών.
  • Το κάθε μέλος έχει την δυνατότητα να δημοσιεύσει 3 αγγελίες/μήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μια υπενθύμιση στους "κανόνες των αγγελιών" τους οποίους καλό θα είναι 

όσοι χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη ενότητα να τους διαβάσσουν και να αρχίσουν 

να τους τηρούν!!

Είμαστε αρκετά ελαστικοί με αυτές όπως έχουμε πει πάρα πολλές φορές μιας και οι αγγελίες

δεν είναι το κύριο μέλημα της κοινότητας μας και τις έχουμε καθαρά για εξυπηρέτηση των μελών.

 

Παρόλα αυτά λαμβάνουμε αρκετά συχνά παράπονα για αγγελίες που δεν εγκρίνονται. . . 

 

Επίσης έχουν παρατηρηθεί διπλά και τριπλά προφίλ για την χρήση των αγγελιών κάτι

που δεν επιτρέπεται γενικότερα από τους όρους χρήσης της κοινότητας μας . . . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, 

 

εξετάστε παρακαλώ το ενδεχόμενο να μη μπορεί κάποιος να δει και κυρίως να ανοίξει αγγελία αν δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο αριθμό Posts , πχ 50 Posts. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος dartman έγραψε:

Καλησπέρα, 

 

εξετάστε παρακαλώ το ενδεχόμενο να μη μπορεί κάποιος να δει και κυρίως να ανοίξει αγγελία αν δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο αριθμό Posts , πχ 50 Posts. 

Αυτός είναι παλιός κανόνας που έχει πλέον καταργηθεί για ευνόητους λόγους. ( μπορείς πλέον να γραφτείς σε οποιαδήποτε ενυδρειακή ομάδα και να  δημοσιεύσεις την αγγελία σου ανα πάσα στιγμή ) .

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Αυτός είναι παλιός κανόνας που έχει πλέον καταργηθεί για ευνόητους λόγους. ( μπορείς πλέον να γραφτείς σε οποιαδήποτε ενυδρειακή ομάδα και να  δημοσιεύσεις την αγγελία σου ανα πάσα στιγμή ) .

 

To γνωρίζω καθώς έχω μία πολύ καλή σχέση με το φόρουμ. Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί βγήκε. 

 

Δε με ενδιαφέρει τι γίνετε σε ομάδες που αναφέρεσαι , δε ξέρω καν τι είναι αυτό .. Εγώ μιλάω για αυτό εδώ το φόρουμ , το aquazone με ενδιαφέρει. 

 

Τέλος σκοπός μου δεν ήταν να γίνει συζήτηση αλλά μία ιδέα προς τους διαχειριστές. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος dartman έγραψε:

Δε με ενδιαφέρει τι γίνετε σε ομάδες που αναφέρεσαι , δε ξέρω καν τι είναι αυτό .. Εγώ μιλάω για αυτό εδώ το φόρουμ , το aquazone με ενδιαφέρει. 

Μα και εγώ στο aquazone αναφέρομαι . https://www.facebook.com/groups/AquazoneBuyAndSell  και https://www.facebook.com/groups/aquazone .

Επίσης να σου πω ότι επειδή δεν κατάλαβα ότι δεν ήθελες να γίνει συζήτηση  έλαβα το θάρρος να σου απαντήσω (δεν θα ξαναγίνει).

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος dartman έγραψε:

 

To γνωρίζω καθώς έχω μία πολύ καλή σχέση με το φόρουμ. Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί βγήκε. 

 

Δε με ενδιαφέρει τι γίνετε σε ομάδες που αναφέρεσαι , δε ξέρω καν τι είναι αυτό .. Εγώ μιλάω για αυτό εδώ το φόρουμ , το aquazone με ενδιαφέρει. 

 

Τέλος σκοπός μου δεν ήταν να γίνει συζήτηση αλλά μία ιδέα προς τους διαχειριστές. 

Και εμένα μου άρεσε όπως ήταν παλιότερα,  καθώς δημιουργούσε μια έστω μικρή  δικλιδα ασφαλείας για συναλλαγές από απόσταση και ανθρώπους που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος dartman έγραψε:

Καλησπέρα, 

 

εξετάστε παρακαλώ το ενδεχόμενο να μη μπορεί κάποιος να δει και κυρίως να ανοίξει αγγελία αν δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο αριθμό Posts , πχ 50 Posts. 

Αντώνη το κάναμε και αυτό και για να κάνει τα απαιτούμενα ποστ μας τάραζαν στις καλημέρες, είπαμε να μην μετρούν τα ποστ στις καλημέρες και έβγαιναν σε κάθε θέμα και μέσα σε 2 μέρες έκαμναν τα απαιτούμενα ποστ, έγραφαν ωραίο ενυδρείο, μπράβο, ποσο καιρό τρέχει, ξέθαβαν θέματα που γράφτηκαν πριν 3-4 χρόνια κτλ για να κάνουν τα απαιτούμενα  ποστ. Έβγαζαν μετά την αγγελία και μετά απλά χάνονταν εως την επόμενη αγγελία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μα το θυμαμε αυτο Χρηστο ότι υπήρχε και επειδη spamαρανε το καλως ήρθατε είχαμε βγάλει να μετράνε τα ποστ. 

 

Απλά επειδή βλέπω ότι αρκετοί έχουν γράψει μόνο στις αγγελίες (με ότι κινδύνους εγκυμονεί αυτό για την αξιοπιστία των πωλητών γιατί είναι μέλη που δε τα ξέρεις ούτε στο ελάχιστο)και βλέπω και κάτι κουλά να σου πω την αλήθεια είπα να ρίξω την ιδέα της επαναφοράς. ?

Link to comment
Share on other sites

ακόμη δεν βρήκαμε την χρυσή τομή :)  προσκοπικά απο άτομα που δεν ξέρω δεν θα αγόραζα κάτι προπληρωμένο παρά μόνο με αντικαταβολή ή τετ α τετ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ειναι αυτό που είπε ο @Χρήστος΄, βλέπω και αποφασίζω τι ψωνίζω.

Συνολικά και διαχρονικά πιστεύω οτι τουλάχιστον 95% των συναλλαγών αφήνουν και τις δυο πλευρές ικανοποιημένες. Σίγουρα μια συναλλαγή με θέμα το χόμπι δημιουργεί συνήθως ένα αίσθημα χαλάρωσης και ασφάλειας, αλλά πάντα θα υπάρχουν και τα ελάχιστα άτομα που θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν καταστάσεις, στα οποια είτε τους βάλεις περιορισμό σε πόστ ή σε χρονική προγενέστερη παρουσία στο φόρουμ,θα βρούν τρόπο και θα τα προσπεράσουν.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και αφού άνοιξε @Χρήστος αυτή η κουβέντα ας παραθέσουμε παρακάτω και τους κανόνες για να τους ξανά διαβάσουν όσοι θέλουν να αγοράσουν ή να πωλήσουν μέσω του Forum.

 

Παρακαλούνται όλοι οι συμμετέχοντες στο τμήμα των αγγελιών να τηρούν τους παρακάτω κανόνες λειτουργίας:

 

  • Απαγορεύεται η παραπομπή σε δημοπρασία του προϊόντος σε τρίτο site.
  • Το θέμα και το κείμενο της αγγελίας σας πρέπει να είναι γραμμένο με Ελληνικούς χαρακτήρες και πεζά γράμματα. Απαγορεύεται η γραφή αποκλειστικά με κεφαλαία, καθώς και θα πρέπει να αποφεύγεται η χρήση εκφράσεων όπως π.χ. "Ευκαιρία, προλάβετε, τσάμπα" κλπ.
  • Ο τομέας των αγγελιών προσφέρεται για αγοραπωλησίες προϊόντων που περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας. Αντικείμενα άσχετα με τον τίτλο των εκάστοτε κατηγοριών θα διαγράφονται άμεσα από την ομάδα διαχείρισης και ο χρήστης που ανέβασε την αγγελία θα λαμβάνει 1 παρατήρηση (wαrning point).
  • Οι αγγελίες υπάρχουν για την εξυπηρέτηση των μελών μας που αναζητούν να πουλήσουν/αγοράσουν σχετικά με το περιεχόμενο του website προϊόντα. Δεν απευθύνονται σε καταστήματα.
  • Σε περίπτωση που κάποιο μέλος χρησιμοποιεί με δόλο το σύστημα Αγγελιών η ομάδα του Άκουαζον δίνεται να του απαγορεύσει την πρόσβαση στο σύστημα αγγελιών και να σβήσει τις δημοσιευμένες από το μέλος αγγελίες.

 

Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών προϊόντων/υπηρεσιών που ανήκουν στις παρακάτω κατηγορίες:

  • Απαγορευμένα από τη νομοθεσία αντικείμενα και γενικά ότι αφορά παράνομο λογισμικό ή χρήση αυτού.
  • Αγγελίες που οδηγούν με εξωτερικά links σε άλλες σελίδες π.χ. eBay κτλ..
  • Αγγελίες με απαγορευμένο περιεχόμενο θα διαγράφονται. Σε περίπτωση επανάληψης τους, θα απαγορεύεται η πρόσβαση του μέλους στο forum.


Οι αγγελίες προσφέρονται αποκλειστικά και μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη του Aquazone.gr

 

Οι αγγελίες δεν προσφέρονται σε εταιρείες που θέλουν να προωθήσουν τα προϊόντα/υπηρεσίες τους.

 Σχετικά με το νέο σύστημα αγγελιών:

  • Στο νέο σύστημα αγγελιών έχουν πρόσβαση όλα τα μέλη.
  • Οι Αγγελίες των νέων μελών που ανήκουν στην ομάδα "Μέλη του Άκουαζον" απαιτούν την έγκριση της συντονιστικής ομάδας και δεν θα δημοσιεύονται αυτόματα.
  • Η ανάρτηση αγγελιών γίνεται με την συμπλήρωση υποχρεωτικών πεδίων, όπως αυτά έχουν οριστεί από την διαχειριστική ομάδα.
  • Η κάθε αγγελία μπορεί να αναδημοσιευτεί έως 2 φορές.
  • Επιτρέπονται έως 4 bump ανά αγγελία με το πρώτο bump να μπορεί να γίνει μετά απο 7 ημέρες από την ημέρα  της αρχικής δημοσίευσης.
  • Η αναγραφή τιμής είναι υποχρεωτική, και η αναφορά της πρέπει να γίνετε είτε στο ανάλογο πεδίο.
  • Το κλείσιμο της αγγελίας γίνεται είτε από τον πωλητή με την ολοκλήρωση της αγγελίας είτε αυτόματα από το σύστημα εφόσον περάσει το χρονικό περιθώριο των 30 ημερών.
  • Το κάθε μέλος έχει την δυνατότητα να δημοσιεύσει 3 αγγελίες/μήνα.

 

Σε περίπτωση που κάποιο μέλος αποφασίσει παρά τις ξεκάθαρες υποδείξεις του Aquazone.gr να προβεί σε αγοραπωλησία με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και πέσει θύμα απάτης το Aquazone.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για την διαδικασία αυτή. Δεν θα γίνει δεκτό κανένα topic κατηγορίας προς το forum ή προς οποιοδήποτε πωλητή από τη στιγμή που δεν έχουν ακολουθηθεί οι προτεινόμενοι τρόποι αγοραπωλησίας. Σε αυτή τη περίπτωση επικοινωνήστε απευθείας με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Σχετικά με την αξιολόγηση πωλητών:

  • Από τη στιγμή που οι χρήστες/πωλητές του forum δεν έχουν καταχωρημένα μοναδικά κριτήρια προσδιορισμού για την ταυτοποίηση τους (bλ. μοναδικό αριθμό πιστωτικής κάρτας όπως π.χ απαιτείται στο eBay) οποιοδήποτε σύστημα αξιολόγησης είναι διάτρητο και εύκολα προσπελάσιμο.

Το forum μας δεν έχει φτιαχτεί με σκοπό τις αγοραπωλησίες και αποσκοπεί σε διαφορετική χρήση όπως την ενημέρωση και συζήτηση γύρω από τα ενυδρεία το περιβάλλον και τους βιότοπους αυτών. Οι αγγελίες αποτελούν ένα μικρό τμήμα της κοινότητας που σκοπό έχει να εξυπηρετήσει τα μέλη της, είτε είναι ενεργά (bλ. έχουν πολλά posts) είτε όχι.

 Από τη στιγμή που δεν έχουμε νομική δικαιοδοσία στο να κρατήσουμε στοιχεία ταυτοποίησης όπως πιστωτικές κάρτες για τα μέλη/πωλητές σας συμβουλεύουμε να κρίνετε τα μέλη από την γενικότερη κίνηση και προσφορά τους στην κοινότητα. Όχι φυσικά από το reputation αλλά από την συμπεριφορά τους, το τρόπο γραφής/απάντησης και την γενικότερη εικόνα που βγάζουν προς τα έξω.

Παρόλα αυτά σας ζητούμε -για ακόμη μία φορά- να μην προβείτε ΠΟΤΕ σε αγοραπωλησία με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό καθώς είναι πάρα πολύ πιθανό να πέσετε θύμα απάτης.

 Για μία τελευταία φορά: Πάντα να ελέγχετε το προϊόν που αγοράζετε.

Δήλωση αποποίησης ευθυνών:

Το Aquazone.gr και οι ιδιοκτήτες του δεν μπορούν να επαληθεύσουν:

  • Τα στοιχεία κάθε πωλητή - αγοραστή - συναλλασσόμενου μέσω του forum
  • Την ακρίβεια της περιγραφής του κάθε πωλούμενου προϊόντος (τεχνολογικά και ΜΟΝΟ προϊόντα όπως αυτά περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας. )
  • Την καλή κατάσταση και την νομιμότητα απόκτησης του κάθε προς πωλούμενου προϊόντος (όπως αυτά περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας).

Το Aquazone.gr και οι διαχειριστές του δεν φέρουν καμία ευθύνη για τις συναλλαγές που πραγματοποιούνται από επικοινωνία μέσω του forum και απαλλάσσονται από τυχόν διαφωνίες, αντιδικίες, ζημίες και αξιώσεις που μπορούν να λάβουν χώρα μεταξύ των μελών.

Οι διαχειριστές του Aquazone.gr διατηρούν το δικαίωμα τροποποίησης ή και διαγραφής αγγελιών που κατά την κρίση τους δεν είναι σύμφωνα με τους ανωτέρω κανονισμούς.

Καλές αγοραπωλησίες

Ομάδα διαχείρισης του Aquazone.gr

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2021 at 11:48 ΠΜ, το μέλος marinos έγραψε:

Και αφού άνοιξε @Χρήστος αυτή η κουβέντα ας παραθέσουμε παρακάτω και τους κανόνες για να τους ξανά διαβάσουν όσοι θέλουν να αγοράσουν ή να πωλήσουν μέσω του Forum.

 

Παρακαλούνται όλοι οι συμμετέχοντες στο τμήμα των αγγελιών να τηρούν τους παρακάτω κανόνες λειτουργίας:

 

  • Απαγορεύεται η παραπομπή σε δημοπρασία του προϊόντος σε τρίτο site.
  • Το θέμα και το κείμενο της αγγελίας σας πρέπει να είναι γραμμένο με Ελληνικούς χαρακτήρες και πεζά γράμματα. Απαγορεύεται η γραφή αποκλειστικά με κεφαλαία, καθώς και θα πρέπει να αποφεύγεται η χρήση εκφράσεων όπως π.χ. "Ευκαιρία, προλάβετε, τσάμπα" κλπ.
  • Ο τομέας των αγγελιών προσφέρεται για αγοραπωλησίες προϊόντων που περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας. Αντικείμενα άσχετα με τον τίτλο των εκάστοτε κατηγοριών θα διαγράφονται άμεσα από την ομάδα διαχείρισης και ο χρήστης που ανέβασε την αγγελία θα λαμβάνει 1 παρατήρηση (wαrning point).
  • Οι αγγελίες υπάρχουν για την εξυπηρέτηση των μελών μας που αναζητούν να πουλήσουν/αγοράσουν σχετικά με το περιεχόμενο του website προϊόντα. Δεν απευθύνονται σε καταστήματα.
  • Σε περίπτωση που κάποιο μέλος χρησιμοποιεί με δόλο το σύστημα Αγγελιών η ομάδα του Άκουαζον δίνεται να του απαγορεύσει την πρόσβαση στο σύστημα αγγελιών και να σβήσει τις δημοσιευμένες από το μέλος αγγελίες.

 

Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών προϊόντων/υπηρεσιών που ανήκουν στις παρακάτω κατηγορίες:

  • Απαγορευμένα από τη νομοθεσία αντικείμενα και γενικά ότι αφορά παράνομο λογισμικό ή χρήση αυτού.
  • Αγγελίες που οδηγούν με εξωτερικά links σε άλλες σελίδες π.χ. eBay κτλ..
  • Αγγελίες με απαγορευμένο περιεχόμενο θα διαγράφονται. Σε περίπτωση επανάληψης τους, θα απαγορεύεται η πρόσβαση του μέλους στο forum.


Οι αγγελίες προσφέρονται αποκλειστικά και μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη του Aquazone.gr

 

Οι αγγελίες δεν προσφέρονται σε εταιρείες που θέλουν να προωθήσουν τα προϊόντα/υπηρεσίες τους.

 Σχετικά με το νέο σύστημα αγγελιών:

  • Στο νέο σύστημα αγγελιών έχουν πρόσβαση όλα τα μέλη.
  • Οι Αγγελίες των νέων μελών που ανήκουν στην ομάδα "Μέλη του Άκουαζον" απαιτούν την έγκριση της συντονιστικής ομάδας και δεν θα δημοσιεύονται αυτόματα.
  • Η ανάρτηση αγγελιών γίνεται με την συμπλήρωση υποχρεωτικών πεδίων, όπως αυτά έχουν οριστεί από την διαχειριστική ομάδα.
  • Η κάθε αγγελία μπορεί να αναδημοσιευτεί έως 2 φορές.
  • Επιτρέπονται έως 4 bump ανά αγγελία με το πρώτο bump να μπορεί να γίνει μετά απο 7 ημέρες από την ημέρα  της αρχικής δημοσίευσης.
  • Η αναγραφή τιμής είναι υποχρεωτική, και η αναφορά της πρέπει να γίνετε είτε στο ανάλογο πεδίο.
  • Το κλείσιμο της αγγελίας γίνεται είτε από τον πωλητή με την ολοκλήρωση της αγγελίας είτε αυτόματα από το σύστημα εφόσον περάσει το χρονικό περιθώριο των 30 ημερών.
  • Το κάθε μέλος έχει την δυνατότητα να δημοσιεύσει 3 αγγελίες/μήνα.

 

Σε περίπτωση που κάποιο μέλος αποφασίσει παρά τις ξεκάθαρες υποδείξεις του Aquazone.gr να προβεί σε αγοραπωλησία με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και πέσει θύμα απάτης το Aquazone.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για την διαδικασία αυτή. Δεν θα γίνει δεκτό κανένα topic κατηγορίας προς το forum ή προς οποιοδήποτε πωλητή από τη στιγμή που δεν έχουν ακολουθηθεί οι προτεινόμενοι τρόποι αγοραπωλησίας. Σε αυτή τη περίπτωση επικοινωνήστε απευθείας με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Σχετικά με την αξιολόγηση πωλητών:

  • Από τη στιγμή που οι χρήστες/πωλητές του forum δεν έχουν καταχωρημένα μοναδικά κριτήρια προσδιορισμού για την ταυτοποίηση τους (bλ. μοναδικό αριθμό πιστωτικής κάρτας όπως π.χ απαιτείται στο eBay) οποιοδήποτε σύστημα αξιολόγησης είναι διάτρητο και εύκολα προσπελάσιμο.

Το forum μας δεν έχει φτιαχτεί με σκοπό τις αγοραπωλησίες και αποσκοπεί σε διαφορετική χρήση όπως την ενημέρωση και συζήτηση γύρω από τα ενυδρεία το περιβάλλον και τους βιότοπους αυτών. Οι αγγελίες αποτελούν ένα μικρό τμήμα της κοινότητας που σκοπό έχει να εξυπηρετήσει τα μέλη της, είτε είναι ενεργά (bλ. έχουν πολλά posts) είτε όχι.

 Από τη στιγμή που δεν έχουμε νομική δικαιοδοσία στο να κρατήσουμε στοιχεία ταυτοποίησης όπως πιστωτικές κάρτες για τα μέλη/πωλητές σας συμβουλεύουμε να κρίνετε τα μέλη από την γενικότερη κίνηση και προσφορά τους στην κοινότητα. Όχι φυσικά από το reputation αλλά από την συμπεριφορά τους, το τρόπο γραφής/απάντησης και την γενικότερη εικόνα που βγάζουν προς τα έξω.

Παρόλα αυτά σας ζητούμε -για ακόμη μία φορά- να μην προβείτε ΠΟΤΕ σε αγοραπωλησία με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό καθώς είναι πάρα πολύ πιθανό να πέσετε θύμα απάτης.

 Για μία τελευταία φορά: Πάντα να ελέγχετε το προϊόν που αγοράζετε.

Δήλωση αποποίησης ευθυνών:

Το Aquazone.gr και οι ιδιοκτήτες του δεν μπορούν να επαληθεύσουν:

  • Τα στοιχεία κάθε πωλητή - αγοραστή - συναλλασσόμενου μέσω του forum
  • Την ακρίβεια της περιγραφής του κάθε πωλούμενου προϊόντος (τεχνολογικά και ΜΟΝΟ προϊόντα όπως αυτά περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας. )
  • Την καλή κατάσταση και την νομιμότητα απόκτησης του κάθε προς πωλούμενου προϊόντος (όπως αυτά περιγράφονται στον τίτλο της εκάστοτε κατηγορίας).

Το Aquazone.gr και οι διαχειριστές του δεν φέρουν καμία ευθύνη για τις συναλλαγές που πραγματοποιούνται από επικοινωνία μέσω του forum και απαλλάσσονται από τυχόν διαφωνίες, αντιδικίες, ζημίες και αξιώσεις που μπορούν να λάβουν χώρα μεταξύ των μελών.

Οι διαχειριστές του Aquazone.gr διατηρούν το δικαίωμα τροποποίησης ή και διαγραφής αγγελιών που κατά την κρίση τους δεν είναι σύμφωνα με τους ανωτέρω κανονισμούς.

Καλές αγοραπωλησίες

Ομάδα διαχείρισης του Aquazone.gr

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για πιο λόγο μου έχετε απαγόρευση την πρόσβαση στις αγγελίες;;;Για ένα λάθος που έγινε και ανέβασα την αγγελία τρεις φορές;;;;Όσο για τον δεύτερο λογαριασμό που λέτε είναι τις γυναίκας μου και όχι δικός μου αλλά αποκλείσατε  και εκείνο το λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

@stathis49@gmail.com

Ανέβασες την ίδια αγγελία με διαφορά 5 ημερών και εγκρίθηκε και τις 2 φορές, παραβαίνοντας τους κανόνες των αγγελιών και εμείς και εσύ.

Μέσα στις επόμενες 20 ημέρες την ανέβασες αλλές 19 φορές και επειδή δεν εγκρίθηκε καμία

θεώρησες σωστό να δημιουργήσεις δεύτερο προφίλ και να την δημοσιεύσεις από αυτό.

 

Σύμφωνα λοιπόν με τους κανόνες των αγγελιών που αποδεχεσαι πριν την δημοσίευση της κάτι δεν πάει καλά. . . 

Επίσης κατα την εγγραφή σου στο forum αποδεχτηκες τους όρους χρήσης της κοινότητας μας που απαγορεύουν τους διπλούς λογαριασμούς

κατι το οποίο επίσης το αγνόησες. . . 

 

 

Αν μου διαφεύγει κάτι άλλο είμαι στην διάθεση σου να το συζητήσουμε . . . 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rastaman έγραψε:

@stathis49@gmail.com

Ανέβασες την ίδια αγγελία με διαφορά 5 ημερών και εγκρίθηκε και τις 2 φορές, παραβαίνοντας τους κανόνες των αγγελιών και εμείς και εσύ.

Μέσα στις επόμενες 20 ημέρες την ανέβασες αλλές 19 φορές και επειδή δεν εγκρίθηκε καμία

θεώρησες σωστό να δημιουργήσεις δεύτερο προφίλ και να την δημοσιεύσεις από αυτό.

 

Σύμφωνα λοιπόν με τους κανόνες των αγγελιών που αποδεχεσαι πριν την δημοσίευση της κάτι δεν πάει καλά. . . 

Επίσης κατα την εγγραφή σου στο forum αποδεχτηκες τους όρους χρήσης της κοινότητας μας που απαγορεύουν τους διπλούς λογαριασμούς

κατι το οποίο επίσης το αγνόησες. . . 

 

 

Αν μου διαφεύγει κάτι άλλο είμαι στην διάθεση σου να το συζητήσουμε . . . 

 

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σας δεν σωστά τους όρους η πρόθεση μου δεν ήταν να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και φαντάζομαι ότι μπορείτε να ξεχωρίσετε ότι ήταν λάθος βλέποντας τις 19 φορές.Όσο για το δεύτερο προφίλ σαν το έγραψα ότι είναι τις γυναίκας  μου που είναι και η ίδια φανατική με το θαλασσινό ενυδρείο άρα δεν έχω αγνοήσει αυτό το κομμάτι των όρων......και έχετε μπλοκάρει και την ίδια.Είμαι μέλος σας παρά πολλά χρόνια και δεν είναι λόγος αυτός για να μπλοκάρετε τους λογαριασμούς μας......και στη τελική βλέπετε ότι υπάρχει πρόβλημα με την αγγελία μου που εγώ δεν το έχω κατανοήσει θα μπορούσατε να μου στείλετε ένα μήνυμα όπως η σημερινή μας επικοινωνία και να μου επισημάνετε το πρόβλημα και όχι να προβείτε στα άκρα.Θα ήθελα να μου πείτε ποτέ θα ξεμπλοκάρετε τους λογαριασμούς μας.Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και παλι την δυνατοτητα δημοσιευσης αγγελιων...

Ελπιζω αυτην την φορα να μην προκυψουν θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για το ξεκλείδωμα του λογαριασμού και σίγουρα δεν θα υπάρξει πρόβλημα ξανά.Τι θα πρέπει να κάνουμε για να ξεκλειδωθεί και ο λογαριασμός τις γυναίκας μου(fillitsa)Βαγδουτη Φιλιτσα.Σας ευχαριστώ και πάλι.Σταθης.

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου εξηγησα και παραπανω δημιουργησες τον "λογαριασμο της γυναικας σου" για να δημοσιευσεις την αγγελια που δεν επαιρνε εγκριση απο το δικο σου προφιλ...

Οπως καταλαβαινεις λοιπον θα πραμεινει ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά προφανώς δεν έχεις δει καλά ότι η εγγραφή τις γυναίκας μου είναι 2Μαρτιου και το λάθος με την δημοσίευση τις αγγελίας έγινε 24 Απριλίου άρα δεν δημιουργήθηκε  ο λογαριασμός από δόλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...