Jump to content

Recommended Posts

Χρηστο προσθεσα μερικα tags στον τιτλο.Αν δεν σου αρεσει κατι ή θελεις κατι αλλο πες μου :)

 

Ωραιο θεμα.

Λιγο πολυ ολοι εχουμε περιορισει τα ενυδρεια μας ή εχουμε περιορισει αυτα που θα περναμε αν δεν ειχαμε οικονομικη κριση.

Υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις οικονομικων στην συντηρηση αλλα και στην αγορα.

Για παραδειγμα μια στενομακρη γυαλα με ενα κοπαδοψαρο πολυ ομορφο και ανθεκτικο στο κρυο,τα white cloud minows.Σε νερακι βρυσης ειναι μια χαρα και χωρις φυτα ή αναγκη απο λιπασματα.Τα ψαρακια αυτα κοστιζουν σχεδον ενα ευρω.

Και αλλες πολλες επιλογες :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραίο άρθρο, αλλά ακόμη εξειδικευμένο θα έλεγα... Έχοντας προϊστορία με χρυσόψαρα & μονομάχους, αποφάσισα να κάνω πειράματα με άλλα χαμηλού κόστους ψαράκια... τα οποία αντέχουν να ζήσουν σε κρύο νερό γυάλας μεσαίων διαστάσεων... 1 πιθάρι με τρύπα, 3 διακοσμητικά, 2 πετρούλες, και πετραδάκια μικρά για βυθό. Αλλαγή νερού κάθε 5 μέρες μέχρι τη μέση, και ολικός καθαρισμός γυάλας κάθε 10 μέρες. Επίσης, είχα κάποια ψάρια που πήδηξαν, αλλά δεν έχω σκοπό να θυσιάσω την ομορφιά της γυάλας τοποθετώντας διχτάκι. Ακολουθεί το ημερολόγιό μου σε αρχείο txt για όποιον ενδιαφέρεται (για να μην κουράσω εδώ).

 

Μεγάλοι νικητές & σκληροτράχηλοι *αριόληδες αναδείχθηκαν οι White Clouds, οι οποίοι κυνηγιούνται πλέον και για ζευγάρωμα! :hehe

Βαρέθηκα τις δοκιμές προς το παρόν, συνεχίζεται στο μέλλον...

 

 

PS: τα ονόματα των ψαριών ανασύρθηκαν απ΄την ονοματοδοσία του pet shop που επισκέπτομαι, οποιοδήποτε λάθος βαραίνει εκείνους.

 

 

Ψαράκια Γυάλας.txt

Link to comment
Share on other sites

είπαμε να φιλοξενήσουμε ψάρια όχι τον Διογένη :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...