Jump to content

Διαγωνισμός μονομαχοενυδρείου 2017


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πάμε οι bettaράδεεες:jig: Πρωτότυπος διαγωνισμός για τα ελληνικά δεδομένα! Όσοι έχουν μονομαχιερα επιβάλλεται να συμμετέχουν, σημασία δεν έχει η νίκη, αλλά η προώθηση του μονομαχοΕΝΥΔΡΕΙΟΥ και όχι της γυάλας!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος bbetta έγραψε:

Για πάμε οι bettaράδεεες:jig: Πρωτότυπος διαγωνισμός για τα ελληνικά δεδομένα! Όσοι έχουν μονομαχιερα επιβάλλεται να συμμετέχουν, σημασία δεν έχει η νίκη, αλλά η προώθηση του μονομαχοΕΝΥΔΡΕΙΟΥ και όχι της γυάλας!

Ετσι!!!!!! παμε οι bettaριδες!!!!!! θα συμμετασχω και εγω σε λιγες μερες ομως γιατι θα αλλαξω aquascape στον μικρο!!!!!  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για το μοναδικό, βιοτοπικό φυσικό aquascape μου τριχοειδούς άλγης.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπω κίνηση :)

 

Θα ξεστήσω την γεννήστρα και θα την κάνω μόνομαχοενυδρείο μου φαίνεται !

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/6/2017 at 0:18 ΠΜ, το μέλος dpap έγραψε:

Για να βλέπω κίνηση :)

 

Θα ξεστήσω την γεννήστρα και θα την κάνω μόνομαχοενυδρείο μου φαίνεται !

Βάζεις ιδεες.... Μονομάχο της προκοπής δεν βρίσκω....

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Irakles έγραψε:

Βάζεις ιδεες.... Μονομάχο της προκοπής δεν βρίσκω....

 

Δεν έχει να κάνει , όλοι οι μονομάχοι είναι πανέμορφοι. Σημασία έχει η συνολική εικόνα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουριος εδω και δεν ξερω πως ακριβώς λειτουργούν τα πράγματα! Εστειλα το δικο μου ενυδρειακι στο aquazone project team... ελπίζω να το εστειλα σωστα .

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός αναβάλλεται λόγω έλλειψης συμμετοχών για το φθινόπωρο. Ελπίζουμε το καλοκαίρι να δώσει σε όλους μας την ευκαιρία να ξεκουραστούμε και να επιστρέψουμε από φθινόπωρο με καλύτερη διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος kadmos έγραψε:

Ο διαγωνισμός αναβάλλεται λόγω έλλειψης συμμετοχών για το φθινόπωρο. Ελπίζουμε το καλοκαίρι να δώσει σε όλους μας την ευκαιρία να ξεκουραστούμε και να επιστρέψουμε από φθινόπωρο με καλύτερη διάθεση.

Κριμα..... ελπιζω γα καλητερα το φθινοπωρο..... 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλύτερο θα γίνει το φθινόπωρο, μια συμμετοχή παραπάνω θα έχουμε σίγουρα από εμένα. 

Νομίζω ένα Banner με τον διαγωνισμό και τα δώρα πρέπει να μπει στην αρχική του ΑΖ ή κάπου αλλου να φαίνεται. Θα τραβήξει περισσοτερο κόσμο καλώς η κακώς 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος bbetta έγραψε:

Κάτι καλύτερο θα γίνει το φθινόπωρο, μια συμμετοχή παραπάνω θα έχουμε σίγουρα από εμένα. 

Νομίζω ένα Banner με τον διαγωνισμό και τα δώρα πρέπει να μπει στην αρχική του ΑΖ ή κάπου αλλου να φαίνεται. Θα τραβήξει περισσοτερο κόσμο καλώς η κακώς 

και να εχει δωρο και για 3ης νικητες πχ
πακετακια με φαρμακα ή τροφες και διαφορα για μονομαχο ενυδρειο.... 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω μεγάλο θέμα και το ξέρω, αλλά γιατί να έχει δώρα; Ποιος θα τα πληρώσει ή ποιος πρέπει να τρέξειγια να βρεθούν έστω και λίγα πράγματα; Δεν αρκεί η συμμετοχή; Έχετε σκεφθεί πόσα χρήματα έχουμε σώσει όλοι μας με τις γνώσεις που βρήκαμε έτοιμες στο φόρουμ; Πολλές φορές σκέφτομαι πόσες αναποδιες πέρασα και πόσο μου στοίχισαν οικονομικά αλλά και συναισθηματικα, επειδή δεν γνώριζα πολλά.Και φυσικά τόσα χρόνια μετά ακόμη μαθαίνω. 

Δεν αρκεί λοιπόν η συμμετοχή, τουλάχιστον ως ευχαριστώ προς όλη την κοινότητα και βέβαια χαρά μας , να δείξουμε το εκάστοτε καμάρι μας και να βοηθήσουμε και άλλους να βρούνε τον δρόμο τους; 

Ένα bannerακι νομίζω φτάνει. 

Μακάρι να υπάρξουν συμμετοχές πολλές την επόμενη :)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DIMITRIOS said:

Ανοίγω μεγάλο θέμα και το ξέρω, αλλά γιατί να έχει δώρα; Ποιος θα τα πληρώσει ή ποιος πρέπει να τρέξειγια να βρεθούν έστω και λίγα πράγματα; Δεν αρκεί η συμμετοχή; Έχετε σκεφθεί πόσα χρήματα έχουμε σώσει όλοι μας με τις γνώσεις που βρήκαμε έτοιμες στο φόρουμ; Πολλές φορές σκέφτομαι πόσες αναποδιες πέρασα και πόσο μου στοίχισαν οικονομικά αλλά και συναισθηματικα, επειδή δεν γνώριζα πολλά.Και φυσικά τόσα χρόνια μετά ακόμη μαθαίνω. 

Δεν αρκεί λοιπόν η συμμετοχή, τουλάχιστον ως ευχαριστώ προς όλη την κοινότητα και βέβαια χαρά μας , να δείξουμε το εκάστοτε καμάρι μας και να βοηθήσουμε και άλλους να βρούνε τον δρόμο τους; 

Ένα bannerακι νομίζω φτάνει. 

Μακάρι να υπάρξουν συμμετοχές πολλές την επόμενη :)

@DIMITRIOS ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα αλλά όπως σίγουρα γνωρίζεις, όσα ανέφερες δεν αποτελούν ικανοποιητικό κίνητρο για τους περισσότερους. Όπως και να το κάνουμε ένας διαγωνισμός χρειάζεται συμμετοχή για να πετύχει... Εγώ αυτό που λέω είναι πως τα δωράκια που δίνονται είναι υπεραρκετά για την τριάδα, απλά χρειάζεται καλύτερη προώθηση με banner κλπ.

 

Βασίλης 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Ανοίγω μεγάλο θέμα και το ξέρω, αλλά γιατί να έχει δώρα; Ποιος θα τα πληρώσει ή ποιος πρέπει να τρέξειγια να βρεθούν έστω και λίγα πράγματα; Δεν αρκεί η συμμετοχή; Έχετε σκεφθεί πόσα χρήματα έχουμε σώσει όλοι μας με τις γνώσεις που βρήκαμε έτοιμες στο φόρουμ; Πολλές φορές σκέφτομαι πόσες αναποδιες πέρασα και πόσο μου στοίχισαν οικονομικά αλλά και συναισθηματικα, επειδή δεν γνώριζα πολλά.Και φυσικά τόσα χρόνια μετά ακόμη μαθαίνω. 

Δεν αρκεί λοιπόν η συμμετοχή, τουλάχιστον ως ευχαριστώ προς όλη την κοινότητα και βέβαια χαρά μας , να δείξουμε το εκάστοτε καμάρι μας και να βοηθήσουμε και άλλους να βρούνε τον δρόμο τους; 

Ένα bannerακι νομίζω φτάνει. 

Μακάρι να υπάρξουν συμμετοχές πολλές την επόμενη :)

Συμφωνω 

εγω ειπα μικρα δωρακια για αυτο το λογο και οχι πχ ενα ακριβο φιλτρο οπως σε αυτον τον διαγωνισμο...  δυστιχος ολοι κοιτανε τα δωρα στους διαγωνισμους και το παραδεχομαι οτι και εγω εχω μπει σε πολλους για το δωρο και ειναι κατι που τραβαει οσο νανε....

Link to comment
Share on other sites

Το να ξερεις οτι εχεις στησει εναν σωστο βιοτοπο για το ψαρι σου ειναι το μεγαλυτερο δωρο.
Αν και ψιλοδιαφωνω με την διαδικασια της ψηφοφοριας!

Greetings from the dark side!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κινητρο για να ανεβασουμε μια φωτο.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος manos0000 έγραψε:

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κινητρο για να ανεβασουμε μια φωτο.

+100000000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος manos0000 έγραψε:

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κινητρο για να ανεβασουμε μια φωτο.

+100000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος manos0000 έγραψε:

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κινητρο για να ανεβασουμε μια φωτο.

Μπα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον κόσμο ζήτε ρε....!!!

 

Αν το έπαθλο ήταν 1000 ευρώ έως τώρα θα είχαμε φουλ συμμετοχές. Τα όμορφα λόγια είναι μια ωραία ουτοπία πλέον και η πραγματικότητα είναι άλλη και πονά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την πρώτη "παρατήρηση", την προσπερνάω......

 

Για πολλούς από μας (δε λέω όλους βέβαια), δεν έγινε καμία αποκάλυψη όσο αφορά τα χαρακτηριστικά της πραγματικότητας, μετά την ανάγνωση της ανάρτησής σου. Προτείνεις λοιπόν ουσιαστικά να μην ξαναγίνει διαγωνισμός αν δεν υπάρχει έπαθλο 1000 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Σε ποιον κόσμο ζήτε ρε....!!!

 

Αν το έπαθλο ήταν 1000 ευρώ έως τώρα θα είχαμε φουλ συμμετοχές. Τα όμορφα λόγια είναι μια ωραία ουτοπία πλέον και η πραγματικότητα είναι άλλη και πονά.

 

Χρηστο εγω διαφωνώ ριζικά με αυτό που λες !

Αν καποιος θέλει 1000€ για να βάλει μια φωτογραφίας απο το χόμπι του τότε μάλλον δεν λέγεται χομπίστας !

Αρα δεν νομιζω ότι σημετεχει στο σωστό φόρουμ !

Το έπαθλο ειναι συμβολικό και αυτό εχει σημασία !

Η έλλειψη σημετοχης πιστεύω ότι οφείλεται στους καλοκαιρινούς μήνες ή στα διαφορά οικονομικο-κοινωνικά προβλήματα που μας έχουν ρίξει ψυχολογικά !

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω φτιάξουμε έπαθλα μπλουζάκια και μπροστά να έχουν λογότυπο του az με το nickname και σταμπα του διαγωνισμού με την θέση που πηρε, δηλαδή 1ος 2017και απο κατω ενα Μονομάχο σε σταμπα!!!!

Τωρα αν τα μαγαζιά που δοξα το Θεό ζουν και συντηρούνται κατα ενα μεγαλο μερος απο τους χομπιστες του υπάρχον φορουμ και θελουν να προσφέρουν καποιο δωρο θα ήταν καλό... άλλωστε οι δωροθετες  θα πρεπει να διαφημιστούν στο πρόγραμμα του διαγωνισμού για την κίνηση τους αυτη!!!! Ετσι κανεις δεν χάνει!!!!!

Επίσης ενα χαρτί συμμετοχής με την θεση που πήρες απο τον διαγωνισμό από το az θα ηταν ωραίο μιας και η κοινότητα ειναι πολυ γνωστή στον ελλαδικό και οχι μονο κοσμο... ενα φόρουμ ειναι ο κοσμος του και οσο οι υπεύθυνοι ειναι ενεργοί καθ δημιουργούν στον κόσμο λογο για να προβάλει το κατόρθωμα του , ενυδρείο του, τοσο πιο πολυ κοσμο προσεγγίζει!!! 

Το εχω ξαναπεί οτι κάποια φορουμ του εξωτερικού εχουν γίνει διάσημα γιατι απλα ειναι δραστήρια γιατι και τα παιδια εδω εχουν πολλες γνώσεις και ολοι μας έχουμε βοηθηθεί!!!! 

Παντα η καλη πρόθεση ανταμείβεται!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το τι είναι σωστό και το τη συμβαίνει και το τη πιστεύω εγώ είναι τρία διαφορετικά πράγματα, δυστυχώς χωρίς έπαθλα και ανταμοιβές λίγοι θα είναι αυτοί που θα συμμετέχουν όπως και να το κάνουμε το χρηματικό έπαθλο τραβάει κόσμο.

Παλιότερα όταν ήμουν σε μια χψ θέσει ήμουν αυτός που φώναζα ότι ο διαγωνισμός πρέπει να γίνεται μόνο για την ανάδηξη του χόμπι και ο νικητής θα έπαιρνε μόνο την ηθική ικανοποίηση, αυτό όμως δεν έγινε ποτέ,όλο δώρα δώρα δώρα έστω και μικρής αξίας. Και όταν δεν υπήρχαν δώρα απλά δεν γινόταν διαγωνισμός, γιατί όποτε έγινε σχεδόν απέτυχε.

 

θέλετε και ποιο ωμά να τα πω, τη έγινε στην πίτα; μόλις έγινε η κλήρωση η συντριπτική πλειοψηφία εξανεμίστηκε σε μισή ώρα, και για αυτό η κληρώσεις παντού καθυστερούν για να κρατήσουν κόσμο. Την επόμενη χρονιά κόψτε πίτα και δώστε μόνο ένα δώρο συμβολικό πολύ μικρής αξίας να δούμε πόσοι θα έρθουν. Μια δεκαετία τα ίδια πράγματα συμβαίνουν μην τα ωραιοποιούμε. Δηλαδή θέλετε να πείτε πως σε όλο το φόρουμ με τα τόσα μέλη τα καλοκαίρια τα μονομαχοενυδρεία κατεβάζουν τα ρολά;!

 

και για το ποιος είναι χομπιστα ή όχι αυτό δεν μπορούμε να το κρίνουμε απο το αν θέλει χρηματικό έπαθλο ή όχι, γιατί ο κάθε ένα σκέφτεται διαφορετικά πχ εγώ σκέφτομαι ως εξής, για εμένα δεν είναι κανένας χομπιστας που θέλει έπαθλό ή που πουλά φυτά, ψάρια, και κοράλλια αν ήταν σωστός χομπιστας θα τα χάριζε. Αυτό πιστεύω όμως εγώ και δεν μειώνει ούτε ανεβάζει τον χομπιστα που κυνηγά το χρήμα και τα έπαθλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...