Jump to content

Διαγωνισμός μονομαχοενυδρείου 2017


Recommended Posts

πριν 9 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

Το φορουμ δεν το πανε μπροστα οι συντονιστες,αλλα τα μελη.

Οι συντονιστες απλα ειναι επιφορτισμενοι με την ευθυνη ευρυθμης λειτουργιας.

Στράτο τα μέλη δείχνουν την κατεύθυνση το τιμόνι όμως για να πάνε στην χ κατεύθυνση το έχει η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Στράτο τα μέλη δείχνουν την κατεύθυνση το τιμόνι όμως για να πάνε στην χ κατεύθυνση το έχει η ομάδα.

Κι απο τη στιγμη που σου λενε πως δεν υπηρχαν αρκετες συμμετοχες;Που να το στριψουν το τιμονι;

Τα ξερουμε κι οι δυο πολυ καλα τα πραγματα Χρηστο.

Ασχετο....πηγες κανα κυνηγι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Μιλας σε εναν ανθρωπο που ειναι οπαδος στο να ακουει το αρνητικο αλλα και οπαδος στο να λεγετε το μπραβο οπου ανηκει.Η ενυδρειακη κοινοτητα εινα ελευθερη και αν δεν σου αρεσει εδω πας και γραφεις αλλου ,απλα.,να εισαι καλα.

Μπαααααα δεν πρόκειται να πάω αλλού έως ότου με μπαναρετε δεν φεύγω.

Συγνώμη αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει καθόλου ότι ο σκοπός μου δεν είναι να κακολογώ και να μειώσω  το φόρουμ δεν είμαι εχθρός ούτε προσπαθώ να επιφέρω μπάχαλο. και απο την στιγμή που όπως λες είναι ελεύθερη η ενυδρειακή κοινότητα άσε με να πω και εγώ αυτά που θέλω και αν λέω ασυναρτησίες και χαζομάρες κακό στον εαυτό μου κάνω και καλό σε εσάς είτε έτσι είτε αλλιώς εσείς βγαίνετε κερδισμένοι.

 

@ Στράτο ακριβές η σφαίρες και πλέον κυνηγώ φαντάσματα, κανένα ψάρεμα κάνω μόνο, άσε που πλέον η περιοχή μας στέρεψε απο θηράματα

 

Τέλος πάντων  δεν έχω να πω κάτι άλλο αρκετά σας χάλασα την διάθεση σας αφήνω στην ησυχία σας. πάω να νευριάσω την γυναίκα μου.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Διαγωνισμός αναβλήθηκε επειδή οι συμμετοχές δεν ηταν αρκετές για να πραγματοποιηθεί.

Μακάρι να υπήρχε μεγαλύτερο ενδιαφέρων και να είχε πραγματοποιηθεί Χρήστο..

Καμια ολιγωρία απο μερια της ομάδας εφόσον οι φόρμες και ολες οι διαδικασίες υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Μπαααααα δεν πρόκειται να πάω αλλού έως ότου με μπαναρετε δεν φεύγω.

Συγνώμη αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει καθόλου ότι ο σκοπός μου δεν είναι να κακολογώ και να μειώσω  το φόρουμ δεν είμαι εχθρός ούτε προσπαθώ να επιφέρω μπάχαλο. και απο την στιγμή που όπως λες είναι ελεύθερη η ενυδρειακή κοινότητα άσε με να πω και εγώ αυτά που θέλω και αν λέω ασυναρτησίες και χαζομάρες κακό στον εαυτό μου κάνω και καλό σε εσάς είτε έτσι είτε αλλιώς εσείς βγαίνετε κερδισμένοι.

 

@ Στράτο ακριβές η σφαίρες και πλέον κυνηγώ φαντάσματα, κανένα ψάρεμα κάνω μόνο, άσε που πλέον η περιοχή μας στέρεψε απο θηράματα

 

Τέλος πάντων  δεν έχω να πω κάτι άλλο αρκετά σας χάλασα την διάθεση σας αφήνω στην ησυχία σας. πάω να νευριάσω την γυναίκα μου.

Χρήστο όπως κατάλαβες έκανες μια επίθεση στην συντονιστική ομάδα που προσωπικά μου φαίνεται πολύ άδικη. 

Επίσης αυτό το φόρουμ είναι πολύ δημοκρατικό και όπως βλέπεις όχι μόνο δεν μπαναρεσε άλλα ούτε τα σχόλια σου δεν σβήνονται. 

Δεν νομίζω ότι σε άλλο φόρουμ θα είχες τέτοια αντιμετώπιση. 

Εγώ που είμαι καλοπροαίρετος θα θεωρήσω ότι κάπου τα γραφόμενα σου χάθηκαν σε μια άλλη διάθεση που είχες. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

κρίμα*, κρίμα*, κρίμα*,κρίμα*

 

 

 

 

*κρίμα που το θέμα σας το ενθύμησε πάλι ένα μέλος. και μην μου πείτε ότι δεν το ξεχάσατε γιατί αν είναι έτσι. 

*κρίμα που για έναν διαγωνισμό που είχατε απο το καλοκαίρι μήνες να αποφασίσετε ακόμη δεν βγάλατε άκρη.

*κρίμα που μιλάτε ως πολίτικοι, δηλαδή τη θα γίνει την άλλη εβδομάδα σύσκεψη του συμβουλίου η θα πάτε στα έδρανα.

*κρίμα που δεν μπορείτε άμεσα να βγάλετε μια απόφαση μέσα σε 24 ώρες, με τα σύγχρονα μέσα σκυπε, κινητά κτλ. θα μπορούσατε να συνεννοηθείτε άμεσα και απλά να πείτε ότι θα γίνει με δώρα ή χωρίς δώρα, ή δεν θα γίνει, είναι απλά τα πράγματα διαγωνισμός είναι δεν είναι και κάτι το περίπλοκο που θέλει μήνες σχεδίαση.

 

Μην το βλέπεται σαν μια επίθεση σε προσωπικό επίπεδο αλλά σε συνολικό που αφορά όλοι την ομάδα του ΑΖ.

θα ήταν ποιο παλικαρίσιο να βγήκε και να πείτε πως δεν έχετε χρόνο, πως το ξεχάσατε, ή πελαγώσατε, ή βαριέστε, κτλ

 

Δεν ξέρω αλλά αυτό το φόρουμ εξ αρχής είναι σχιζοφρενικό με δυο πρόσωπα απο την μια δείχνει ένα πρόσωπο που παίρνει φωτιά και το φόρουμ πετάει και εκεί που ανεβαίνει και πιάνει κορυφές τσουπ εμφανίζεται  το άλλο πρόσωπο που  είναι το άκρος αντίθετο. 

Πέρασαν τα χρόνια και το ΑΖ δεν βρήκε ακόμη τον σταθερό του χαρακτήρα, εκτός και αν θεωρίτε την σχιζοφρένεια το σταθερό παρανομαστή του ΑΖ.

 

ΥΓ κάποιοι θα αναρωτιέστε και θα λέτε γιατί γράφω τέτοιες χολές και δεν κάθομαι να γράψω κάτι το χρήσιμο για το χόμπι αγνοώντας ίσος πως όλα τα παραπάνω αφορούν το χόμπι και το ΑΖ.

 

@Χρήστος

Παρόλο που έχεις πάρει ήδη αρκετές απαντήσεις τόσο από την υπόλοιπη ομάδα συντονισμού τόσο και από τον Διαχειριστή της κοινότητας...

Έχεις παραταηρήσει με τι ασχολούμαστε τις τελευταίες ήμερες ??

 

Σε δευτερη "μοιρα". . .

Επίσης να σου υπενθυμίσω πως όταν "σε κρεμάει ο χορηγός" πρέπει η ομάδα να βάλει το χέρι στην τσέπη.

Καλώς ή κακός όπως ήδη γνωρίζεις το βάζουμε για αρκετά καθημερινά λειτουργικά ζητήματα χωρίς να ξεπλένουμε χρήμα από μπλουζάκια δωρέες και

πολλούς άλλους τρόπους που απαγορευονται από την νομοθεσία!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κι εγω την ταπεινη μου αποψη αν και ηθελα να αποστασιοποιηθω.

Δυο χρονια πριν καποιος φιλος ειχε ρωτησει γιατι δεν γινεται καποιος διαγωνισμος. Τοτε ειχαμε παρει μια απαντηση οτι τα καλυτερα ερχονται! Αφου λοιπον εγινε η σχετικη φασαρια, εγινε ενας διαγωνισμος βιαστικα βιαστικα.

Παρα το γεγονος οτι ηταν βιαστικα οργανωμενος, θεωρησα/ με πως ειναι μια καλη αρχη. Περασε ενας χρονος και παλι, καλοκαιρι ανακοινωθηκε ενας διαγωνισμος που λογικο ηταν να μην παει καλα γιατι ηταν καλοκαιρι και ο κοσμος διακοπες.

Ανακοινωθηκε λοιπον πως μετα το καλοκαιρι θα επανελθει ο διαγωνισμος και πως ειναι η αρχη για τους επομενους διαγωνισμους.

Απο την ανακοινωση ομως του διαγωνισμου και περα το θεμα εμεινε στασιμο.

Ουτε παροτρυνση προς τα μελη, ουτε ανακοινωση νεων κατηγοριων, ουτε υπενθυμισεις, ουτε τιποτα. Ποσα ενυδρεια συμμετειχαν ρε παιδια; τρια; ε τρια θα διαγωνιστουν! Τι σημαινει δεν υπαρχουν συμμετοχες;

Δεχομαι τα παντα ως δικαιολογια. Δεν εχουμε χρονο, δεν εχουμε λεφτα, δεν εχουμε διαθεση κτλ κτλ. Αυτο που δεν δεχομαι απο αυτο το κορυφαιο φορουμ, ειναι το να μην μπορει να διοργανωσει εναν διαγωνισμο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Sturm που μου θύμισε και ένα διαγωνισμό άσχετο σε ένα μαγαζί καμία σχέση με ενυδρειακα. Έτυχε τη μέρα του διαγωνισμού να πάμε στο μαγαζί μόνο εγώ και μια φίλη μου. Δεν το είχαν διαφημισει; δε γνωρίζω.. Τελικά μόνο εμείς οι δύο συμμετειχαμε αλλά ο διαγωνισμός έγινε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και από το δικό μου ποστάρισμα άδραξε την ευκαιρία ο φίλος μου @Χρήστοςνα κάνει την σεβαστή  τοποθέτηση του σχετικά με το διαγωνισμό του μονομάχου θεωρώ υποχρέωσή μου να απαντήσω τα εξής.

Στις  11:57 το μέλος bbeta έθεσε το ερώτημα αν θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός με τους μονομάχους και μέσα σε ένα τέταρτο στις 12:15 τη νύκτα υπήρξε συντονιστής on line που του απάντησε ότι μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα απαντηθεί το ερώτημα σου.

 Η απάντηση  αυτή δόθηκε ενόψει της συντονιστικής  συνάντησης που θα τεθούν τα διάφορα θέματα, και ήταν πολύ τίμια, και όχι απάντηση πολιτικού. Δεν θα μπορούσε να ειπωθεί και κάτι άλλο. Ούτε λοιπόν έχει ξεχαστεί τίποτα, ούτε βαριόμαστε ούτε τίποτα από τα γραφόμενα σου συμβαίνει.

Δεν υπάρχει καμία σχιζοφρενική  συμπεριφορά  του  φόρουμ, απλά  πρέπει όλοι να λάβουν  υπ όψιν ότι και η συντονιστική ομάδα τυγχάνει να είναι εργαζόμενοι άνθρωποι, με υποχρεώσεις και εκτός φόρουμ όπως και όλοι οι άλλοι.

Και για να προλάβω κάποιους καλοθελητές, γνωρίζω ότι έχεις γράψει, δεν το έχεις γράψει για κακό σκοπό, απλά καμιά φορά είναι στενάχωρο να μην αναγνωρίζεται η προσφορά.:)

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Αυτή η νοοτροπία όμως μας έφερε σαν χώρα σε αυτά τα χάλια και μάθαμε να λέμε δεν ''βαριέσαι λίγο το κακό'' ή για όλα φταίνε ή άλλοι και η καταστάσεις και ποτέ εμείς.

αν δεν μπορούμε να βάλουμε σε τάξη αυτά τα ευτελή και απλά σίγουρα δεν θα μπορούμε να βάλουμε σε τάξη και τα ποιο σοβαρά και περίπλοκα πράγματα, γιατί απο το πρώτο σκαλάκι πάμε στο δεύτερο καθώς δεν είναι δυνατών απο το πρώτο να πάμε στο εκατοστό σκαλάκι.

η βελτίωση κάποιον ευτελών θεμάτων έχει να κάνει πρώτα με την προσωπική μας βελτίωση και μετα επεκτείνετε σε μια μικρή ομάδα όπως πχ η συντονιστική ομάδα και με τα πάμε στο επόμενο επίπεδο στα μέλη του ΑΖ και μετα γενικά στην κοινωνία. αλλά ας αφήσουμε την κοινωνία προς το παρών και ας παλέψουμε να κάνουμε ένα φόρουμ υπόδειγμα αρχίζοντας απο τα απλά.

Καλά τα λες Χρηστο σε αυτην την χώρα ολα τα περιμένουμε να γίνουν απο τους άλλους άλλα εσύ που το αναφέρεις δεν σε είδα να κάνεις και κάτι....μάλλον τα περιμένεις και εσύ απο τους άλλους.  Καλο θα ήταν λοιπόν αν εσύ έχεις ανεβεί στην κορυφή της σκάλας κατέβα και βοηθά τους άλλους να ανεβούν και όχι να κάθεσαι στην κορυφή και να τους κρινεις. Εγω στο φορουμ είμαι πολύ λίγο καιρό και δεν μπορώ να κρίνω και δεν θέλω να κρίνω χομπιστες που θέλουν να κάνουν το χόμπι τους όπως και την συντονιστική ομάδα που καταναλώνει και χρόνο και χρήμα απο την προσωπική ζωή τους καθώς και από της οικογένειες τους. Και για να ολοκληρώσω λοιπόν όπως σωστά λες ας ξεκινήσουμε να βελτιωνομαστε εμείς οι ίδιοι για τον εαυτό μας και για τους άλλους μην ανησυχείς ..... άσε να το κάνουν μονοί τους .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ή θα απαντήσω ολοκληρωτικά ή θα σιωπήσω ολοκληρωτικά εξαρτάτε απο κάποιους παράγοντες.

 

Θου Κύριε φυλακήν τω στόματι μου και θύραν περιοχής περί τα χείλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και από το δικό μου ποστάρισμα άδραξε την ευκαιρία ο φίλος μου [mention=2663]Χρήστος[/mention]να κάνει την σεβαστή  τοποθέτηση του σχετικά με το διαγωνισμό του μονομάχου θεωρώ υποχρέωσή μου να απαντήσω τα εξής.
Στις  11:57 το μέλος bbeta έθεσε το ερώτημα αν θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός με τους μονομάχους και μέσα σε ένα τέταρτο στις 12:15 τη νύκτα υπήρξε συντονιστής on line που του απάντησε ότι μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα απαντηθεί το ερώτημα σου.
 Η απάντηση  αυτή δόθηκε ενόψει της συντονιστικής  συνάντησης που θα τεθούν τα διάφορα θέματα, και ήταν πολύ τίμια, και όχι απάντηση πολιτικού. Δεν θα μπορούσε να ειπωθεί και κάτι άλλο. Ούτε λοιπόν έχει ξεχαστεί τίποτα, ούτε βαριόμαστε ούτε τίποτα από τα γραφόμενα σου συμβαίνει.
Δεν υπάρχει καμία σχιζοφρενική  συμπεριφορά  του  φόρουμ, απλά  πρέπει όλοι να λάβουν  υπ όψιν ότι και η συντονιστική ομάδα τυγχάνει να είναι εργαζόμενοι άνθρωποι, με υποχρεώσεις και εκτός φόρουμ όπως και όλοι οι άλλοι.
Και για να προλάβω κάποιους καλοθελητές, γνωρίζω ότι έχεις γράψει, δεν το έχεις γράψει για κακό σκοπό, απλά καμιά φορά είναι στενάχωρο να μην αναγνωρίζεται η προσφορά.[emoji4]
Νομιζω με το παραπάνω απαντάται το αρχικό ερωτημα που εφερε την αναστατωση. Δεν το κλειδωνετε μεχρι να ανακοινωθει επισημα ο οποιος διαγωνισμος; Χυνεται τσάμπα μελανι και ειναι και κατι φαντομαδες που παρακολουθουν σαν τις κατινες και χαιρονται με κατι τετοια.
Link to comment
Share on other sites

"Σωκράτης:] Γιατί, αν με σκοτώσετε, δε θα βρείτε εύκολα άλλον τέτοιο σαν και μένα, που, κυριολεκτικά, αν και ακούγεται λίγο αστείο, τοποθετήθηκε [........] στην πόλη όπως μία αλογόμυγα πάνω σε άλογο μεγαλόσωμο και καθαρόαιμο, νωθρό όμως εξαιτίας του όγκου του, που του χρειάζεται μία αλογόμυγα να το ξυπνάει. Σαν κάτι τέτοιο μου φαίνεται [........] με έβαλε στην πόλη για να μη σταματάω όλη μέρα να ξυπνάω και να διαφωτίζω και να επιπλήττω τον καθένα σας......"

(Πλάτων, Ἀπολογία Σωκράτους, 30d – 31a)

 

 

 

Θέλω να πιστεύω οτι ο Χρηστος με την (ενοχλητική όντως) μουρμούρα του παιζει τον ρολο της αλογομυγας του Σωκράτη.

Φιλικά, χωρίς διάθεση παρεξήγησης προς κανένα.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια βρε παιδιά είναι πως μετά το καλοκαίρι εγώ άρχισα να ρωτάω για το διαγωνισμό (10 Σεπτέμβρη) και συμφώνησε μαζί μου και ο bbeta. Ξαναρωτά το παλικάρι εχτές 20/10 μετά από ενάμιση μήνα και παίρνει απάντηση ότι θα ξέρουμε την άλλη εβδομάδα. Γιατί δεν δόθηκε κάποια απάντηση όταν έθεσα εγώ την ερώτηση?

Γιατί μας λέτε ξανά πως δεν υπάρχουν συμμετοχές? Ανακοινώθηκε κάπου ότι ο διαγωνισμός άνοιξε ξανά και δεν το πήρα χαμπάρι? (όχι τίποτα άλλο γιατί κοίταζα τρομάρα μου...) Απ' ότι βλέπετε είμαστε ήδη δύο άτομα που περιμένουμε... Εγώ προσωπικά κοιτούσα τακτικά για απάντηση αλλά φαντάστηκα ότι προφανώς δεν ενδιαφέρεται κανένας και γι' αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Αυτό μπορεί κάλλιστα να έχει συμβεί και σε άλλα μέλη. Για να μη σας πω ότι είχα ενοχληθεί και λίγο από την απουσία της οποιαδήποτε απάντησης. 

Και πάλι όμως αν γίνει ο διαγωνισμός θα δηλώσω συμμετοχή.

 

Θέλω να πιστεύω ότι ο Χρήστος με την ανάρτησή του ήθελε να θίξει ακριβώς αυτή την ολιγωρία από μέρους σας. Θα ήταν πιο τίμιο να απαντήσετε από την αρχή ότι ακυρώνετε ο διαγωνισμός παρά να πείτε ότι βλέπουμε, ότι θα γίνει το φθινόπωρο και άλλα και μετά να τηρήσετε σιγήν ιχθύος.... 

 

(Υ.Γ. Δυστυχώς από τον γραπτό λόγο λείπουν όλα αυτά τα στοιχεία που δείχνουν στον συνομιλητή τα συναισθήματα μας και γι' αυτό οι παρεξηγήσεις είναι πολλές. Καλό θα ήταν να μην γράφουμε πράγματα που είναι δύσκολο να τα πάρουμε πίσω. Άσε που είναι φυσιολογικό να διαφωνούμε. Είναι αυτό ακριβώς που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα....:))

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος mary74 έγραψε:

Η αλήθεια βρε παιδιά είναι πως μετά το καλοκαίρι εγώ άρχισα να ρωτάω για το διαγωνισμό (10 Σεπτέμβρη) και συμφώνησε μαζί μου και ο bbeta. Ξαναρωτά το παλικάρι εχτές 20/10 μετά από ενάμιση μήνα και παίρνει απάντηση ότι θα ξέρουμε την άλλη εβδομάδα. Γιατί δεν δόθηκε κάποια απάντηση όταν έθεσα εγώ την ερώτηση?

Γιατί μας λέτε ξανά πως δεν υπάρχουν συμμετοχές? Ανακοινώθηκε κάπου ότι ο διαγωνισμός άνοιξε ξανά και δεν το πήρα χαμπάρι? (όχι τίποτα άλλο γιατί κοίταζα τρομάρα μου...) Απ' ότι βλέπετε είμαστε ήδη δύο άτομα που περιμένουμε... Εγώ προσωπικά κοιτούσα τακτικά για απάντηση αλλά φαντάστηκα ότι προφανώς δεν ενδιαφέρεται κανένας και γι' αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Αυτό μπορεί κάλλιστα να έχει συμβεί και σε άλλα μέλη. Για να μη σας πω ότι είχα ενοχληθεί και λίγο από την απουσία της οποιαδήποτε απάντησης. 

Και πάλι όμως αν γίνει ο διαγωνισμός θα δηλώσω συμμετοχή.

 

Θέλω να πιστεύω ότι ο Χρήστος με την ανάρτησή του ήθελε να θίξει ακριβώς αυτή την ολιγωρία από μέρους σας. Θα ήταν πιο τίμιο να απαντήσετε από την αρχή ότι ακυρώνετε ο διαγωνισμός παρά να πείτε ότι βλέπουμε, ότι θα γίνει το φθινόπωρο και άλλα και μετά να τηρήσετε σιγήν ιχθύος.... 

 

(Υ.Γ. Δυστυχώς από τον γραπτό λόγο λείπουν όλα αυτά τα στοιχεία που δείχνουν στον συνομιλητή τα συναισθήματα μας και γι' αυτό οι παρεξηγήσεις είναι πολλές. Καλό θα ήταν να μην γράφουμε πράγματα που είναι δύσκολο να τα πάρουμε πίσω. Άσε που είναι φυσιολογικό να διαφωνούμε. Είναι αυτό ακριβώς που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα....:))

 

Μαίρη ο διαγωνισμός έγινε, αλλά δυστυχώς δεν δηλώθηκε συμμετοχή από τα μέλη.

Το γνωρίζεις άλλωστε και από τη δική σου πλευρά. 

Ο καθένας για δικούς του λόγους επέλεξε εκείνη την εποχή να μην κλικάρει τη συμμετοχή του.

Ακούγεται λοιπόν κάπως περίεργο, να εγκαλείται η συντονιστική ομάδα ότι αδράνησε, όταν ο διαγωνισμός ξεκίνησε αλλά δεν δηλώθηκε συμμετοχή από τα μέλη.

Κανείς δεν αδράνησε αλλά πρέπει να υπάρχουν και τα εχέγγυα ότι αυτή τη φορά θα πάμε καλύτερα.

Εξάλλου να σου θυμίσω ότι το είχαμε κουβεντιάσει αυτό το θέμα στη συνάντηση του Σεπτέμβρη.

Διαφωνία δεν σημαίνει αυτόματα και παρεξήγηση και πόσο μάλλον όταν υπάρχει συζήτηση με ειλικρινείς θέσεις.

Τέλος να σου θυμίσω ότι ακόμα είναι φθινόπωρο.:)

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός και πάλι δεν θα έχει συμμετοχές, αλλά η φασαρία, φασαρία...

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω μόνο σε ότι αφορά τον διαγωνισμό τα σχόλια περί του προσώπου μου ίσος να τα απαντήσω σε κάποιο άλλο ποστ.


Καταρχήν είπα την γνώμη μου αλλά δεν έθιξα κάποιον προσκοπικά αλλά έκανα κριτική γενικά στην συντονιστική ομάδα κάτι που σας πείραξε με αποτέλεσμα, μέλη συντονιστές και διαχειριστής πάτε να με βγάλετε τρελό. 
 

Όλοι λέτε ότι ο  διαγωνισμός αναβλήθηκε λόγο ανεπαρκές συμμετοχών.

Έγραψα εγώ κάτι το διαφορετικό; το μόνο που είπα με ένα ελεγκτικό  ποστ ότι η ομάδα αδράνησε απο την φάση της ακύρωσης του διαγωνισμού έως τώρα και εξηγώ.
 

παραθέτο τα ποστ

June 30
Ο διαγωνισμός αναβάλλεται λόγω έλλειψης συμμετοχών για το φθινόπωρο. Ελπίζουμε το καλοκαίρι να δώσει σε όλους μας την ευκαιρία να ξεκουραστούμε και να επιστρέψουμε από φθινόπωρο με καλύτερη διάθεση.

 
Μπήκε Σεπτέμβριος και δεν έγινε καμιά αναφορά από κανέναν για το θέμα ούτε ανακοινώθηκε ο νέος διαγωνισμός, ούτε καν έγινε κάποια αναφορά για να ετοιμαστούν τα μέλη και ένα μέλος γράφει στις 10 Σεπτεμβρίου τα παρακάτω.
 
September 10 (edited)
Σαν να το έχουμε αφήσει λίγο το θέμα?? Τί λέτε θα κάνουμε τον διαγωνισμό? Εγώ λέω σιγά σιγά να φτιάξω το ενυδρειάκι πιθανόν με μία μονομαχούλα για αλλαγή...
Προσωπικά αδιαφορώ εντελώς για το αν θα έχει ή όχι βραβεία. Δεν θα πώ όχι εαν έχει και εαν το κερδίσουμε (για να μην κοροϊδευόμαστε) αλλά και να μην έχει για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο. Θα συμμετάσχουμε ούτως ή άλλως....

 
Από τις 10 του Σεπτέμβρη έως το Σάββατο ένας δεν μπήκε να απαντήσει για το θέμα κανένας ούτε ανακοινώθηκε νέος διαγωνισμός όπως είχατε αναγγείλει αλλά ούτε έλαβε απάντηση το μέλος στην ερώτηση που έκανε, αν αυτό δεν είναι αδράνεια πάνω στο θέμα τι είναι;
 
Το Σάββατο ένα μέλος ξανά ρωτά

Σάββατο στις 11:57 πμ
Καλημέρα, τελικά θα γίνει ο διαγωνισμός;


 και η απάντηση του συντονιστή λίγε ώρες μετά
 
Θα απαντηθεί το ερώτημα σου μέσα στην επόμενη εβδομάδα.:)

 

Αντί να πείτε ένα ανθρώπινο συγνώμη ότι το ξεχάσαμε ή το αμελήσαμε, που όλα είναι ανθρώπινα πάτε να μπαλώσετε το θέμα με μια αναφορά ότι το ερώτημα θα απαντηθεί την άλλη εβδομάδα.
 
Πείτε μου σας  παρακαλώ που και πότε ανακοινώθηκε νέος διαγωνισμός και δεν είχε και αυτός συμμέτοχες;
Γιατί δεν διαβάσατε τη γράφω και ξαφνικά όλοι έχετε δίκαιο και εγώ όχι.
Παραβλέπετε πως  η κριτική μου αφορούσε την αμέλεια τις ομάδας να δώσει έστω και μια απάντηση για τον νέο διαγωνισμό, και όχι για αυτόν που ακυρώθηκε.

 

Τώρα αν ο νέος διαγωνισμός έχει ή όχι συμμετοχές αυτό είναι ένα άλλο θέμα.

 

Αν θεωρήσατε την κριτική μου αυστηρή θα μπορούσατε να κριτικάρετε τον τρόπο που τα είπα αλλά όχι ότι αυτά που είπα είναι αποτέλεσμα εσφαλμένης επικοινωνίας του μυαλού μου με την γλώσσα μου.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω να παρω ματι κανα ενυδρειακι και κοντευω να μαθω αρχαια ελληνικα..... παιδια τζαμπα το ολο θεμα και κουβεντα να γινεται....την καλημερα μου σε ολους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Ψαχνω και εγω να παρω ματι κανα ενυδρειακι και κοντευω να μαθω αρχαια ελληνικα..... παιδια τζαμπα το ολο θεμα και κουβεντα να γινεται....την καλημερα μου σε ολους.

Ουδέν κακό αμιγές καλού :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

βρε πειτε κατι ουσιαστικό... κανενα μονομαχο halfmoon εχει δει κανεις σε καποιο μαγαζι???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος fwtini έγραψε:

χμμμμ δε βαζω το χερι μου στη φωτια αλλα ισως...

για πες..... εσενα θα καψει ο θεος...

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος fwtini έγραψε:

αχαχαχαχα

δε μπορω δημοσια, δεν κανω διαφημισεις... μισο!

 

χαχαχαχα:thumbsu: ευλογισον!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε πολύ μεγάλο βαθμό με την @mary74 . Κάντε τον διαγωνισμό χωρίς έπαθλο και ας έχει 5 συμμετοχές, δεν πειραζει. Διαγωνισμοί από τεράστια φόρουμ παγκοσμίως (πχ Nano-Reef.com) γίνονται με εξίσου μεγάλα έπαθλα και μόλις 13 συμμετοχές.

 

ΥΓ. Αμάν βρε παιδιά, ας γράψει κάποιος σωστά το nickname μου, για ψάρια  Betta είναι ο διαγωνισμός, όχι για έκδοση λογισμικού beta:hehe 

Έγινε επεξεργασία - bbetta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...