Jump to content

Τα ψαρια δεν "την ακουνε"!!


Recommended Posts

Ερευνα που εγινε σε ειδος τιλαπιας εδειξε οτι τα ψαρια δεν επηρεαζονται απο την κανναβη !!

Αντιθετα αντι να ηρεμουν τα κανει να βοηθησει το ανοσοποιητικο τους συστημα τα εκανε να μεταβολιζουν μεγαλυτερο ρυθμο με συνεπεια να μενουν πισω σε αναπτυξη!!

Το σχετικο αθρο:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/are.13512/abstract

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το άρθρο δεν ξέρουμε κατα πόσο μπορεί να ισχύει και αν ολα τα είδη ψαριών μπορει να συμπεριφέρονται κατα αυτον τον τροπο..

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Stratos spy έγραψε:

Αυτο το άρθρο δεν ξέρουμε κατα πόσο μπορεί να ισχύει και αν ολα τα είδη ψαριών μπορει να συμπεριφέρονται κατα αυτον τον τροπο..

Κατα πασα πιθανοτητα μονο ενα θερμοαιμο ψαρι θα αντιδρουσε διαφορετικα σε αυτες τις ουσιες!!:shifty:

http://www.tovima.gr/science/medicine-biology/article/?aid=704306

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο;οτι μπορει να ειναι θερμοαιμο δεν σημάνει οτι θα αντιδρά σαν τον άνθρωπο..μπορει και να αντιδρά υποθέσεις κάνουμε!πχ σε ενα δισκο πως θα αντιδρούσε;

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρχουν και αποκλισεις Στρατο..

Οπως και πολλα φαρμακα ειναι ενδεδειγμενα για συγκεκριμενα ειδη αναλογα με τις "αντοχες" τους...

Τα ειδη τιλαπιας συνηθως ειναι ψαρια ανθεκτικα..

Ο λογος που ανεφερα το πληρως θερμοαιμο ψαρι ειναι γιατι λογο του γρηγοροτερου μεταβολισμου και του πιο ζεστου συνηθως σωματος σε σχεση με τα υπολοιπα ψαρια υπαρχουν περισοτερες πιθανοτητες να αντιδρα διαφορετικα στην συγκεκριμενη ουσια!!;)

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι έχω ένα wrasse διάολο και έψαχνα τρόπους να το ηρεμήσω, αφου δε πιάνει αυτό μάλλον θα πάω στα σκληρά..  :hehe

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Skoti έγραψε:

Κι έχω ένα wrasse διάολο και έψαχνα τρόπους να το ηρεμήσω, αφου δε πιάνει αυτό μάλλον θα πάω στα σκληρά..  :hehe

Αστο με το wrasse οτι και να του δωσεις τζαμπα θα παει!!:hehe

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stathis spithas said:

Αστο με το wrasse οτι και να του δωσεις τζαμπα θα παει!!:hehe

Σωστός!! Σκέψου από τα μέχρι στιγμής πράγματα που έχω δοκιμάσει να του δώσω να ηρεμήσει μόνο με τις σφαλιάρες από το dottyback ηρέμησε,

άλλος ¨κοκκάκιας¨ από κει...  :hehe:hehe

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να κεράσω κανένα μπάφο τα χρυσόψαρα, μπας και αφήσουν ήσυχα τα φυτά μου;:P

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Skoti έγραψε:

Κι έχω ένα wrasse διάολο και έψαχνα τρόπους να το ηρεμήσω, αφου δε πιάνει αυτό μάλλον θα πάω στα σκληρά..  :hehe

 

πριν 24 λεπτά, το μέλος worldiver έγραψε:

Δηλαδή να κεράσω κανένα μπάφο τα χρυσόψαρα, μπας και αφήσουν ήσυχα τα φυτά μου;:P

Αμαν εδω εχουμε μπλεξει με σπειρα ναρκωντικων!!:shifty:

Καποιος να τους μπουζουριασει!!!:D:hehe

 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...