Jump to content

ξαφνικη αδιαθεσια


Recommended Posts

καλημερα παιδια! εχω ενα θεματακι παλι... απο χθες το βραδυ η μια μονομαχινα μου δεν εχει διαθεση για πολλα πολλα

καθοταν στο βυθο ως επι το πλειστον και η αναπνοη της ειναι βαρια νομιζω. για να μην την ενοχλουν τα αλλα την εβαλα σε ενα 15λιτρο μονη της αλλα ειδα πολυ λιγη ζωη

τροφη δεν εφαγε και γενικα ειναι σα να μετραει αντιστροφα. εξωτερικα δεν εχει κανενα σημαδι ασθενειας, καμια πληγη. τι μπορει να εχει? ηταν η πιο ζωηρη και δεν το περιμενα αυτο

Link to comment
Share on other sites

και μολις το ανεβασα εκανε μερικες σβουρες πολυ γρηγορα αλλα το ψαρι ηταν αναποδα και μετα αφεθηκε να πεσει στο βυθο με το σωμα της λυγισμενο

τωρα ισιωσε παλι αλλα... μπορω να κανω κατι να τη βοηθησω?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει κάποιο άλλο θέμα σου ( επειδή λες ότι έχεις θεματάκι πάλι ) με ασθένεια.

 

Θα μπορούσες να συμπληρώσεις την φόρμα με τις ασθένειες εκτός αν το έχεις κάνει ήδη σε κάποιο άλλο θέμα.

 

Είπες ότι εξωτερικά δεν έχει κάποιο σημάδι , παρατηρείς όμως φουσκωμένη κοιλιά ή κάποιο άλλο μέρος στον κορμό του ψαριού ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! δεν ειχα προβλημα με τα ψαρια αλλα με το φιλτρο μου

θα συμπληρωνα τη φορμα αλλα δυστυχως το ψαρι απεβιωσε, δεν το προλαβα

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, γιατί σε κάτι τέτοιες ξαφνικές περιπτώσεις ασθενειών-κατάληξης, δεν σου δίνετε η δυνατότητα να προσπαθήσεις να σώσεις το ζωντανό.:(

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... :rip_1:

 

Πληροφοριακά, οι μονομάχοι ζουν περίπου 2 χρόνια. Το δικό σου ψαράκι μήπως ήταν γέρικο; Αν και η συμπεριφορά του στα τελευταία του δείχνει μάλλον ασθένεια...

Έγινε επεξεργασία - worldiver
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 εβδομαδες το αγορασα, απο το μεγεθος του και γενικα το ποσο δραστηριο ηταν δε νομιζω να ηταν σε προχωρημενη ηλικια

ευχαριστω παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σηκώνει συζήτηση, μήπως να παραπονεθείς στον μαγαζάτορα; Μπορεί να σου δώσει άλλο, έστω και σε καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα το εκανε καποιος και ισως να εχετε δικιο. απλα δεν ειναι κατι που θα τολμουσα να ζητησω, λογω χαρακτηρα

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το ψαράκι. Η αλήθεια είναι ότι αρκετά από τα ψαράκια μας έρχονται ταλαιπωρημένα στα χέρια μας και δεν γνωρίζουμε τι συμβαίνει ακριβώς με τους οργανισμούς τους και τις αντοχές τους. :(

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος fwtini έγραψε:

δεν ξερω αν θα το εκανε καποιος και ισως να εχετε δικιο. απλα δεν ειναι κατι που θα τολμουσα να ζητησω, λογω χαρακτηρα

Δοκίμασέ το, μισή ντροπή δική σου, μισή δική μου :D

Πάντως αν είναι σωστός μαγαζάτορας, θα δείξει κατανόηση στο πρόβλημα και θα προσπαθήσει να επανορθώσει. Αλλιώς, μπορείς να μας ενημερώσεις ποιος είναι και να του βγάλουμε κόκκινη κάρτα. :zoro:

Έγινε επεξεργασία - worldiver
Link to comment
Share on other sites

μπορει να το κανω, δεν ξερω! κριμα ηταν, στενοχωρηθηκα

κι αυτο δεν εδειχνε κανενα σημαδι! ουτε φουσκωμενο ηταν ουτε τπτ. το ενυδρειο μου στρωμενο ηταν οποτε δεν ηταν αμμωνιες κτλ. τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βρεθει λυση γιατι και εγω ειχα χασει μονομαχο και ειχε ακριβος αυτα τα συμπτωματα....

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...