Jump to content

Μαγνήτης Καθαρισμού ενυδρείου


Recommended Posts

Μετά το τελευταίο καθάρισμα των τζαμιών του ενυδρείου από τις άλγες, παρατήρησα μια μικρή οριζόντια γρατζουνιά εσωτερικά στο μπροστινό τζάμι. Για τον καθαρισμό χρησιμοποιώ πάντα το πλαστικό περιθώριο από κάρτα sim που το θεωρώ και ασφαλέστερο. Επειδή έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες και επειδή δεν θέλω το τζάμι σιγά σιγά να αρχίσει να μοιάζει με αφηρημένη τέχνη, τι άλλο θα μπορούσα να δοκιμάσω που να παρέχει σχετική ασφάλεια;  Παλαιότερα είχα δοκιμάσει σφουγγάρι για τα πιάτα, αλλά δεν είναι αποτελεσματικό με τις δύσκολες άλγες. Είδα τον συγκεκριμένο μαγνήτη: https://www.ebay.com/itm/FLIPPER-ALGAE-MAGNET-BLADES-SCRAPER-FISH-TANK-GLASS-CLEANER-AQUARIUM-ACRYLIC/400962042431?hash=item5d5b333a3f:m:m1z_j0Nm29gYqp0ZkJviPNg. Τον έχει χρησιμοποιήσει κανένας;

Έγινε επεξεργασία - darius
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίος αυτός που έβαλες Darius αλλά και μέ έναν aqualel των 25 € που έχω γίνεται μια χαρά η δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος visarionas13 έγραψε:

 

+1000

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως πώς θα σου κάτσει η στραβή φίλε! Εμένα ο μαγνήτης μου γρατσουνισε το ενυδρείο εξωτερικά. Μάλλον θα είχε σκόνη το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εβαλε ο @visarionas13 για εμενα ειναι εγγύηση!

 

Τοσα χρονια και ακομα κρατει! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος visarionas13 έγραψε:

 

Φίλε μπορούμε να τους βρούμε κάπου , να είναι λίγο πιο φθηνοί;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Siempre έγραψε:

 

Φίλε μπορούμε να τους βρούμε κάπου , να είναι λίγο πιο φθηνοί;

Με λίγο υπομονή κ αναζήτηση στο internet μπορεί να βρεις καλύτερη τιμή!
Πριν λίγο καιρό εκεί που έβρισκα τον Mag float με ενσωματωμένο ξυράφι στα 60 ευρώ περίπου.. τον είδα στα 30+! Κ φυσικά τον πήρα!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...