Jump to content

Φωτογραφίες ζωντανών οργανισμών!!


antonis t83

Recommended Posts

Εδώ και καιρό σκέφτομαι αν μπορεί να δημιουργηθεί ένα θέμα το οποίο θα εξυπηρετεί πολλούς χομπιστες από επαρχία και όχι μόνο.

Ως γνωστόν τα περισσότερα καταστήματα στις εισαγωγές τους δεν ανεβάζουν φωτογραφίες και έτσι δεν μπορούμε να ενημερωνομαστε σωστά για τα είδη που έρχονται κοραλια- ψάρια -φυτά!!

Έχει τύχει στο παρελθόν να μου στείλουν κάποιοι φίλοι φωτο από καταστηματα που επισκέφθηκαν και έτσι προτείνω να δημιουργηθεί αυτή η ενότητα ώστε να μπορεί ο καθένας να ανεβάζει φωτογραφίες, πάντα με τη σύμφωνη γνώμη του καταστήματος.

Εξάλλου και για τα καταστήματα καλό θα είναι! 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη εγώ μαζί σου! Ξέρεις..
Συμφωνώ!
Κ μένα μου έχει τύχει να πάνε χομπίστες σε μαγαζιά κ να μου στέλνουν φωτογραφίες κ βιντεάκια μπας κ βγάλω καμιά άκρη..
Να είναι καλά τα παιδιά! 

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεθεί πολλές φορές στη θέση να ζητάω από τα μαγαζιά να μου στείλουν  φωτογραφίες τις οποίες προωθώ σε άλλους φίλους.

Ελπίζω τα παιδιά από Αθήνα να μας βοηθήσουν σε αυτό το θέμα με το να ανεβάζουν φωτο από τους  ζωντανούς οργανισμούς όταν επισκέπτονται κάποιο καταστημα.

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

On 20.01.2018 at 11:32 ΠΜ, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Εδώ και καιρό σκέφτομαι αν μπορεί να δημιουργηθεί ένα θέμα το οποίο θα εξυπηρετεί πολλούς χομπιστες από επαρχία και όχι μόνο.

Ως γνωστόν τα περισσότερα καταστήματα στις εισαγωγές τους δεν ανεβάζουν φωτογραφίες και έτσι δεν μπορούμε να ενημερωνομαστε σωστά για τα είδη που έρχονται κοραλια- ψάρια -φυτά!!

Έχει τύχει στο παρελθόν να μου στείλουν κάποιοι φίλοι φωτο από καταστηματα που επισκέφθηκαν και έτσι προτείνω να δημιουργηθεί αυτή η ενότητα ώστε να μπορεί ο καθένας να ανεβάζει φωτογραφίες, πάντα με τη σύμφωνη γνώμη του καταστήματος.

Εξάλλου και για τα καταστήματα καλό θα είναι! 

 

 

Καλη φαση! Ειμαι μεσα.

Προχθες ειχα παραγγειλει γαριδες γλυκου(Caridina Propinqua(Orange shrimp), Babaulti,κ.α) απο http://www.abyssos.gr/aspondula-enudreiou/aspondula-glukou-nerou/

Abyssos στην Θεσσαλονικη. Εχω τις καλυτερες εντυπωσεις! Ο ανθρωπος μου τα ετοιμασε μεσα σε 2ωρες και τα εστειλε με ΚΤΕΛ(πακεταρισμα full extra) ,

μου εβαλε κανα 4 γαριδες και cladophora aegagropila(μια μπαλα) δωρο! Και... Με πηρε τηλ  μετα για να μαθει αν ολα ειναι καλα! Τι να πω; Πρωτη φορα καποιος με παιρνει τηλ απο το καταστημα για να μαθει αν εφτασαν τα ζωντανα σωα και αβλαβεις.

Φωτο αυριο.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη σκεψη!!

Αλλα δεν νομιζω πως χρειαζεται να βγαζουμε εμεις φωτο.. Πιστευω ειναι μια καλη προταση

για τα ιδια τα μαγαζια να ανεβαζουν πλεον και φωτο στο forum , οπου θα ειναι πιο ευκολο και για εμας να τα δουμε

Γιατι η αληθεια ειναι πως πιο πολυ κοιταμε εδω παρα στα site τους

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος paul.asty έγραψε:

Πολυ καλη σκεψη!!

Αλλα δεν νομιζω πως χρειαζεται να βγαζουμε εμεις φωτο.. Πιστευω ειναι μια καλη προταση

για τα ιδια τα μαγαζια να ανεβαζουν πλεον και φωτο στο forum , οπου θα ειναι πιο ευκολο και για εμας να τα δουμε

Γιατι η αληθεια ειναι πως πιο πολυ κοιταμε εδω παρα στα site τους

Κοιταμε και στα site,αλλα δεν ανεβαζουν ολοι live foto απο τα ζωντανα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...