Jump to content

Συγκατοικηση redear slider και missisipi map turtle


rafael

Recommended Posts

Μπορουν αυτα τα δυο ειδη να βρεθουν στο ιδιο ενυδρειο και αν ναι με ποιες προυποθεσεις?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε αφηστε με να κοιμηθω, πω πω μπριζα βραδιατικο.-_-

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά κάποιος άλλος μου είχε πει πως η χελώνα που έχω είναι reeves 

http://www.reptilesmagazine.com/Care-Sheets/Reeves-Turtle-Care-Sheet/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Ρε αφηστε με να κοιμηθω, πω πω μπριζα βραδιατικο.-_-

 

 

 

Αντε ρε μπεκρη!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι reeves!Εχει αυτο το χαρακτηριστικο ασπρο''κραγιον''γυρω απο το στομα και το καβουκι της καμια σχεση με την missisipi.Επομενως οποιος γνωριζει ας μας απαντησει για συγκατοικηση reeves και  redear!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ολες οι συζητησεις που διαβαζω και σε ξενα φορουμ αποτρεπουν την συγκατοικηση εξ'αιτιας της επιθετικοτητας των res.Εικαζουν οτι μπορουν να βρεθουν στο ιδιο ενυδρειο με μικρες res  αλλα θα πρεπει να υπαρχει χωρος και να εχουμε προετοιμαστει να τις χωρισουμε αν παρουσιαστει επιθετικοτητα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Την βλέπω να καταλήγει στο Αττικό. Βοήθεια ένα σπιτάκι για το χελωνακι. Έχω παραγγείλει και το ανταλλακτικό του φίλτρου που χάλασε να πάρει όλο το set up

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Δυστυχως ολες οι συζητησεις που διαβαζω και σε ξενα φορουμ αποτρεπουν την συγκατοικηση εξ'αιτιας της επιθετικοτητας των res.Εικαζουν οτι μπορουν να βρεθουν στο ιδιο ενυδρειο με μικρες res  αλλα θα πρεπει να υπαρχει χωρος και να εχουμε προετοιμαστει να τις χωρισουμε αν παρουσιαστει επιθετικοτητα.

Το ιδιο ειχα τσεκαρει και εγω οταν κοιταγα για western painted turtle πριν λιγο καιρο. Βεβαια σε κατι βιντεο εχουν 2 και 3 διαφορετικα ειδη σε κατι ενυδρεια αλλα μικρες ηλικιακα, μεγαλες δεν ειδα μαζι. Κατι ξερουν τα αμερικανακια που δεν συνιστουν συγκατοικησεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικο θα ηταν να το ειχε δοκιμασει καποιος και να μας μιλουσε πια εμπειρικα.Αυτα τα βιντεο που ειδες εχαν ρες μεσα ?

πριν 23 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Το ιδιο ειχα τσεκαρει και εγω οταν κοιταγα για western painted turtle πριν λιγο καιρο. Βεβαια σε κατι βιντεο εχουν 2 και 3 διαφορετικα ειδη σε κατι ενυδρεια αλλα μικρες ηλικιακα, μεγαλες δεν ειδα μαζι. Κατι ξερουν τα αμερικανακια που δεν συνιστουν συγκατοικησεις.

γιατι αυτες ειναι που θεωρουνται πιο επιθετικες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος peetchy έγραψε:

Ωχ. Την βλέπω να καταλήγει στο Αττικό. Βοήθεια ένα σπιτάκι για το χελωνακι. Έχω παραγγείλει και το ανταλλακτικό του φίλτρου που χάλασε να πάρει όλο το set up

Μολις σ ρθει τ ανταλλακτικο δ εχεις περιθωριο ν την κρατησεις προσωρινα ακομα λιγο;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πιο εύκολο αύριο θα έχω το ανταλλακτικό αλλά λόγω κάτι εξετάσεων υγείας που έχω με όλη τα υπόλοιπα , δουλειά, οικογένεια κλπ ο ποιοτικος χρόνος για το χελωνακι μειώνεται...θα κάνω μια αλλαγή πλήρης νερού αύριο για να βάλω το φίλτρο σε λειτουργία ξανά αλλά μετά ζοριζει το πράγμα από μέσα Μάρτη κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Είναι που την χελώνα την έχω αναλάβει εξ ολοκλήρου μιας και ήταν δική μου επιθυμία να την κρατήσω με ενυδρειο και όλο τον εξοπλισμό. Το συζήτησα χθες με τον συζυγο. Την κρατάμε και θα βοηθά μέχρι να βρεθεί κάπου να πάει. Με τέτοιο κρύο δεν πρόκειται να την αφήσω σε εξωτερικό χώρο, πάρκο λιμνη κλπ. Οπότε θα την έχουμε μέχρι να βρεθεί κάποιος να την πάρει σπίτι του. Ιδανικά να πουλούσα και τον εξοπλισμό που τον έχω 1 χρόνο περίπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Το ιδανικο θα ηταν να το ειχε δοκιμασει καποιος και να μας μιλουσε πια εμπειρικα.Αυτα τα βιντεο που ειδες εχαν ρες μεσα ?

γιατι αυτες ειναι που θεωρουνται πιο επιθετικες

Ενα βιντεο που ειδα ειχε μια res μια painted turtle και δυο (μαλλον missisipi) map turtle. Ηταν ομως το πολυ 1,5-2 χρονων οπως τις εκοψα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...