Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ η νεροχελωνιτσα μου εχει πρησμενα ματια


Recommended Posts

ευχαριστω θα προσπαθήσω να το φτιαξω με τον μπαμπα μου και μολις είναι ετοιμο θα ανεβασω μια φωτο να μου πεις τη γνωμη σου.Επισης είμαι 14

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:thumbsu:

πριν 2 ώρες, το μέλος Ο.Σ.Φ.Π έγραψε:

ευχαριστω θα προσπαθήσω να το φτιαξω με τον μπαμπα μου και μολις είναι ετοιμο θα ανεβασω μια φωτο να μου πεις τη γνωμη σου.Επισης είμαι 14

 

Link to comment
Share on other sites

ποσο κανει κανει η αντλια γιατι εγω βρισκω με 20 ευρω και αμα είναι είναι ετσι καλυτερα να αγορασω και δευτερο φιλτρο

 

Link to comment
Share on other sites

Μπες skroutz γραψε κυκλοφορητης ενυδρειου και διαλεξε.Για τα λιτρα σου ξεκινουν απο 5 ευρω.Γιατι λες για δευτερο φιλτρο?Εχεις ηδη ενα?Δεν διεκρινα πουθενα ουτε λαμπες ουτε φιλτρο.Ειναι σκληρο αυτο που σου γραφω ,το ξερω,αλλα 4 χελωνακια στριμωγμενα σ'αυτο το μικρο ενυδρειο και χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο θα εχουν συνεχως προβληματα υγειας.

Link to comment
Share on other sites

8035903.jpg

Καλο θα ειναι μεχρι να πας σε μεγαλυτερο ενυδρειο να παρεις ενα μεγαλο πλαστικο διαφανο κουτι μοντελο Rafael με ροδακια ......... :) 

https://www.telebest.gr/eidh-spitiou/plastika-eidh-organosis/apothikeutika-plastika-koutia/8035903-apo8ikeytiko-koyti-145lt-detail?ref=bestprice.gr

 

Έγινε επεξεργασία - Rik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Πλακα πλακα αυτο ειναι τελειο!Με μια ξυλινη περιφραξουλα γυρω γυρω........Δεν την πηρα χαμπαρι πιο νωρις!:cigar:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει..... εδω παμε στην εναλλακτηκη λιμνουλα αλλα το ενυδρειο εχει την δικια του χαρη. Η ξυλινη περιφραξουλα σιγουρα ομορφαινει το ολο συνολο.... απο ιδεες μην αρχισουμε παλι :)  Νησακι, καταρακτης, φυτα κλπ....

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Μπες skroutz γραψε κυκλοφορητης ενυδρειου και διαλεξε.Για τα λιτρα σου ξεκινουν απο 5 ευρω.Γιατι λες για δευτερο φιλτρο?Εχεις ηδη ενα?Δεν διεκρινα πουθενα ουτε λαμπες ουτε φιλτρο.Ειναι σκληρο αυτο που σου γραφω ,το ξερω,αλλα 4 χελωνακια στριμωγμενα σ'αυτο το μικρο ενυδρειο και χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο θα εχουν συνεχως προβληματα υγειας.

Το ενυδρείο που σου έδειξα είναι από τις πρώτες εβδομάδες τώρα το έχω ένα χρονο και κάτι μήνες και έχω ήδη φίλτρο λάμπες θερμοστάτη αυτόματη ταιστρα και βελτιωτικά νερού αντιχλωριο βιταμίνες για το καβούκι και άλλα τέτοια όπως τις τροφές που μου είπατε να πάρω επίσης έχω δύο ενυδρεία αυτό στην φωτό είναι για τις δύο μεγάλες μόνο και έχω και άλλο ένα ίδιο με που είναι πιο μικρό γιατί οι άλλες είναι 3η4εκ το πιο μικρό το ενυδρείο τα έχει όλα τα παραπάνω εκτός από την ταιστρα που σκοπεύω να πάρω απλός έβαλα μια παλιά φωτογραφία για να δεις περίπου την στάθμη του νερού.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Αυτό το βλέπω να το κάνω μόνο αν με αφήσει η μάνα μου και αν το κάνω θα το κάνω πιο μετά να μεγαλώσουν περισσότερο και βλέπουμε εδώ θα μαστε μέχρι τότε να με βοηθήσετε

Έγινε επεξεργασία - Ο.Σ.Φ.Π
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...