Jump to content

Ενα μεγάλο ευχαριστώ


Recommended Posts

Καλησπέρα μετά από μια δεκαετία αποχής απο χόμπι, πριν απο δύο χρόνια βρέθηκε στο δρόμο μου ο Σταμάτης Χαλικιάς  ο οποίος με την τρέλα του και το πάθος του με ξαναέμπασε στο χώρο των κουβάδων κ των καλωδίων κ της κρεβατομουρμούρας χαρίζοντας μου δύο διακοσάλιτρες ενυδρειάρες. Πριν μερικές μέρες και αφου έχω στήσει ενα καινούργιο 300λίτρα reef,συνέβη ο χειρότερος εφιάλτης μας.Δυστυχώς  ενα μικρό ράγισμα που δε φαινόταν προφανώς έκανε την εμφάνισή του με το χειρότερο τρόπο. Δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, είμαι σίγουρος οτι φαντάζεστε τι συνέβη...Σε μια περίοδο που είμαι τελείως στεγνός κ γεμάτος απόγνωση ( φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι από εμάς στο χόμπι δουλεύουμε στα όρια απο οικονομικής άποψης) εμφανίζεται πάλι ο προστάτης μου και μου ξηγιεται με ένα τούμπανο 370λιτρα και με ξανακάνει μάγκα γιατί δεν είναι ότι μου "διόρθωσε"το ατύχημα αλλά οτι μου έδωσε κάτι πολύ καλύτερο απο αυτό που είχα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν στο Σταμάτη για την ανιδιοτελή γενναιοδωρία του η οποία έχει γίνει πλέον πρότυπο για μένα γιατί πάνω σε τέτοιες αντιλήψεις θα μπορούμε να μιλάμε για μια ανώτερης μορφής κοινωνία. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ΜΠΡΑΒΟ στον Σταμάτη... Είσαι σίγουρος ότι δεν τον λένε (Άϊ) Βασίλη;  :hehe

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...