Jump to content

Ψαροσύνθεση για κιχλίδες σε 300 ενυδρείο


Recommended Posts

Σκέφτομαι σε ενα 300 ενυδρείο να βάλω κιχλίδες τανγκανικα ή μαλαουι . Θέλω να ρωτησω τι ειναι καλυτερο σε αυτα τα λίτρα απο τα δύο είδη κ ποια θα μπορουσε να ειναι η ψαροσύνθεση ;

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Φιλε monaski το 300 λιτρο φοβαμαι οτι πολυ συντομα θα το χρειαστεις για την χελωνα σου!Εκτος κι αν εχεις κατα νου να συντηρεις 2.Οποτε super!!!Ενα ενυδρειο δεν ειναι ποτε αρκετο !:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άσχετος από κιχλίδες, αλλά ο τίτλος του θέματος μ έκανε να το διαβάσω!!!!!

 

"Ψυχοσύνθεση για κιχλίδες σε 300 ενυδρείο" :bow:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην αφρικη.Πιστεψε με θα σε ανταμοιψουν με χρωματα κ συμπεριφορες.Θα μπορουσες να φιλοξενισεις ανετα δυο χαρεμακια mbuna απ τη λιμνη malawi ή να κανεις ενα κοινωνικο με νανοκιχλιδες των neolamprolus απ τη λιμνη tanganyika 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος Chocolate_Puma έγραψε:

Είμαι άσχετος από κιχλίδες, αλλά ο τίτλος του θέματος μ έκανε να το διαβάσω!!!!!

 

"Ψυχοσύνθεση για κιχλίδες σε 300 ενυδρείο" :bow:

Ρε παιδιά ας αλλάξει κάποιος τον τιτλο.....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο τιτλος!Πιασαρικος!

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

Σκέφτομαι σε ενα 300 ενυδρείο να βάλω κιχλίδες τανγκανικα ή μαλαουι . Θέλω να ρωτησω τι ειναι καλυτερο σε αυτα τα λίτρα απο τα δύο είδη κ ποια θα μπορουσε να ειναι η ψαροσύνθεση ;

Ελεγα να βάλω την χελωνα μου στο ίδιο ενυδρείο με τις κιχλιδες γιατί από ότι έχω διαβάσει  είναι τα ψάρια που μπορούν να συνυπάρξουν μαζί τους χωρίς προβλήματα . 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Καλως ηρθες στην αφρικη.Πιστεψε με θα σε ανταμοιψουν με χρωματα κ συμπεριφορες.Θα μπορουσες να φιλοξενισεις ανετα δυο χαρεμακια mbuna απ τη λιμνη malawi ή να κανεις ενα κοινωνικο με νανοκιχλιδες των neolamprolus απ τη λιμνη tanganyika 

Ωραια σε ευχαριστω . Οταν λες 2  χαρεμακια εννοιεις 2 αρσενικα κ 6 θηλυκά π.χ ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

Ελεγα να βάλω την χελωνα μου στο ίδιο ενυδρείο με τις κιχλιδες γιατί από ότι έχω διαβάσει  είναι τα ψάρια που μπορούν να συνυπάρξουν μαζί τους χωρίς προβλήματα . 

Θα στις φαει!Ασε που θα πρεπει να εχεις τρελλη φιλτρανση για ν'αντεξουν οι κιχλιδες τους ρυπους της χελωνας.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rafael έγραψε:

Θα στις φαει!Ασε που θα πρεπει να εχεις τρελλη φιλτρανση για ν'αντεξουν οι κιχλιδες τους ρυπους της χελωνας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

 

 

Το διαδικτυο ειναι ενας υπεροχος κοσμος πληροφορησης και μπουρδολογιας ταυτοχρονα.Προσωπικα δεν θα με επειθε ενα 15χρονο[πανω-κατω]κοριτσακι να κανω κατι τετοιο για τον απλουστατο λογο...Οι σημερινες γενιες δυστυχως πασχουν απο likeλαγνεια ,οπως την ονομαζω εγω!Ανεβαζουν οτι μπορεις να φανταστεις προκειμενου να ζησουν την αναγνωριση μεσα απο μερικα ''like''.To ενυδρειο πισω της μπορει να στηθηκε την προηγουμενη η και την ιδια μερα και ετσι δεν γνωριζουμε τι εχει συμβει σε βαθος χρονου.Απο την αλλη μερια ,ακομα και αν η χελωνα δεν καταφερει να πιασει τα ψαρια μεσα στο ενυδρειο-''κολοσσαιο'',ποτε δεν θα καταφερεις να δεις τις πραγματικες τους συμπεριφορες[αψιμαχιες,φλερτ,αναπαραγωγη κ.τ.λ]επειδη τα ψαρια θα ειναι διαρκως στρεσαρισμενα εχοντας εναν φυσικο εχθρο τους να σουλατσαρει πανω-κατω.Αν θελεις να το δοκιμασεις κανε το, απλα εσω ετοιμος ν'απομακρυνεις την χελωνα οι τις κιχλιδες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

''......ν'απομακρυνεις την χελωνα η τις κιχλιδες.'':sarcasm:Δεν αντεχα να το βλεπω αυτο το ''βατραχι ''που εγραψα!:P

 
  •  
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Το διαδικτυο ειναι ενας υπεροχος κοσμος πληροφορησης και μπουρδολογιας ταυτοχρονα.Προσωπικα δεν θα με επειθε ενα 15χρονο[πανω-κατω]κοριτσακι να κανω κατι τετοιο για τον απλουστατο λογο...Οι σημερινες γενιες δυστυχως πασχουν απο likeλαγνεια ,οπως την ονομαζω εγω!Ανεβαζουν οτι μπορεις να φανταστεις προκειμενου να ζησουν την αναγνωριση μεσα απο μερικα ''like''.To ενυδρειο πισω της μπορει να στηθηκε την προηγουμενη η και την ιδια μερα και ετσι δεν γνωριζουμε τι εχει συμβει σε βαθος χρονου.Απο την αλλη μερια ,ακομα και αν η χελωνα δεν καταφερει να πιασει τα ψαρια μεσα στο ενυδρειο-''κολοσσαιο'',ποτε δεν θα καταφερεις να δεις τις πραγματικες τους συμπεριφορες[αψιμαχιες,φλερτ,αναπαραγωγη κ.τ.λ]επειδη τα ψαρια θα ειναι διαρκως στρεσαρισμενα εχοντας εναν φυσικο εχθρο τους να σουλατσαρει πανω-κατω.Αν θελεις να το δοκιμασεις κανε το, απλα εσω ετοιμος ν'απομακρυνεις την χελωνα οι τις κιχλιδες.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

''......ν'απομακρυνεις την χελωνα η τις κιχλιδες.'':sarcasm:Δεν αντεχα να το βλεπω αυτο το ''βατραχι ''που εγραψα!:P

 
  •  

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις ειναι πολλα ατομα που εχουν κανει το ιδιο 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι πραγματικα να ειναι δυνατη μια τετοια συνυπαρξη γιατι ετσι τα ενυδρεια των νεροχελωνων θα γινουν ακομα πιο ενδιαφεροντα!:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος monaski έγραψε:

 

Κοιτωντας προσεκτικα αυτο το βιντεο βεβαια διακρινω οτι οι χελωνες εχουν μολις μπει!Ειναι πανικοβλητες ,δεν αναγνωριζουν τον ιδιοκτητη ουτε τον χωρο και ο βυθος ειναι απιστευτα καθαρος για ενυδρειο με χαλικι που φιλοξενει 3!!! χελωνες.

Έγινε επεξεργασία - rafael
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω.Καλυτερα βαλε 1+4 ή κ 1+5 (αρσενικα+θηλυκα)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος rafael έγραψε:

Κοιτωντας προσεκτικα αυτο το βιντεο βεβαια διακρινω οτι οι χελωνες εχουν μολις μπει!Ειναι πανικοβλητες ,δεν αναγνωριζουν τον ιδιοκτητη ουτε τον χωρο και ο βυθος ειναι απιστευτα καθαρος για ενυδρειο με χαλικι που φιλοξενει 3!!! χελωνες.

εχω βρει πολλα ακομη βιντεο οποτε λογικα γινεται να ειναι μαζι .

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Ναι αυτο εννοω.Καλυτερα βαλε 1+4 ή κ 1+5 (αρσενικα+θηλυκα)

Ωραια ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος monaski έγραψε:

εχω βρει πολλα ακομη βιντεο οποτε λογικα γινεται να ειναι μαζι .

 

ποιο θα ηταν ενα καλο φιλτρο για αυτο το ενυδρειο

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

εχω βρει πολλα ακομη βιντεο οποτε λογικα γινεται να ειναι μαζι .

 

Μακαρι!Κανε το πειραμα και βαζω κι εγω μετα!:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...