Jump to content

Στρωσιμο ενυδρειου


Recommended Posts

Καλησπερα... ανοίγω αυτο το θέμα γιατί έχω μπερδευτεί πάρα πολύ. Πήγα σήμερα σε ενα πετ σοπ και μου την ειπε ο πετσοπας να μην ακουω αυτα που λένε στα φορουμ. Πηρα λοιπον τη συμβουλη να αλλαζω το 30% του νερου καθε 20 μερες και να ριχνω τα βακτήρια σταγόνες καθε 8 μερες για να το στρώσω..το ενυδρείο είναι 27 λιτρα και εχει ενα χρυσοψαρο.

Μεχρι τωρα εγω αλλαζα το 30% καθε μερα για να καθαριζει απο αμμωνία (ετσι μου είπαν εδω στο φόρουμ)αλλα τωρα μεπερδεψε δεν ξερω ποιον να ακουσω..φανηκε τόσο σίγουρος για αυτα που ελεγε..

Ας ακούσω λοιπον μερικες γνωμες ακομα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν κατάφερε να σε φορτώσει με το 1/2 μαγαζί πάλι καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Thanasis97 έγραψε:

Καλησπερα... ανοίγω αυτο το θέμα γιατί έχω μπερδευτεί πάρα πολύ. Πήγα σήμερα σε ενα πετ σοπ και μου την ειπε ο πετσοπας να μην ακουω αυτα που λένε στα φορουμ. Πηρα λοιπον τη συμβουλη να αλλαζω το 30% του νερου καθε 20 μερες και να ριχνω τα βακτήρια σταγόνες καθε 8 μερες για να το στρώσω..το ενυδρείο είναι 27 λιτρα και εχει ενα χρυσοψαρο.

Μεχρι τωρα εγω αλλαζα το 30% καθε μερα για να καθαριζει απο αμμωνία (ετσι μου είπαν εδω στο φόρουμ)αλλα τωρα μεπερδεψε δεν ξερω ποιον να ακουσω..φανηκε τόσο σίγουρος για αυτα που ελεγε..

Ας ακούσω λοιπον μερικες γνωμες ακομα.

Ευχαριστώ!

Αν αλλάζεις το νερό κάθε είκοσι μέρες, πολύ φοβάμαι.................... ότι δεν θα χρειαστεί να κάνεις δεύτερη αλλαγή.

Το χρυσοψαράκι σου δεν θα αντέξει τους ρύπους που θα συσσορευτούν στο μικρό ενυδρείο  που είναι ακατάλληλο για αυτό το είδος ψαριού και θα σε αποχαιρετήσει.

Η άποψη μου είναι πως, πρέπει να δώσεις το χρυσόψαρο, να στρώσεις σωστά το ενυδρείο, και να φιλοξενήσεις έναν όμορφο μονομάχο.:)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...