Jump to content

My mini tank


Recommended Posts

πριν 40 λεπτά, το μέλος xristosa έγραψε:

Μια χαρα θα την βγαλει,δεν εχει πρόβλημα....

Ασε που αν το εριξες μεσα για να το πιασεις θα πρεπει να ξεπατωσεις τα φυτα

 

Απλά επειδη ξέρω οτι είναι κοινωνικά για αυτο.. :/

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panos nts έγραψε:

 

Απλά επειδη ξέρω οτι είναι κοινωνικά για αυτο.. :/

Ειναι καλύτερα αν ειναι 3-4,μαζεύονται και κάθονται όλα μαζί

Σε γενικές γραμμές δεν θα τα βλέπεις πάντως

Εδω είναι ενα που εχω εγω 

IMG_20180714_215901.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος θέλουν καλο καπάκι γιατί βγαινουν εξω ετσι??

Α, και να ρωτησω με τα 2 παφερ να φανταστω δεν γίνεται να παρω 2ο ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοιχτό ενυδρείο το εχω,δεν βγαίνουν

Τωρα για το 2ο τι να σου πω...

Ειναι λιγα τα λιτρα σου αλλα δεν ειναι ψαρι με την έννοια οτι θελει χώρο για να κολυμπά,συνήθως μαζεύονται και κάθονται κατω απο κανα φυτο η πετρα και βγαίνουν μονο για να φανε

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος xristosa έγραψε:

Σε ανοιχτό ενυδρείο το εχω,δεν βγαίνουν

Τωρα για το 2ο τι να σου πω...

Ειναι λιγα τα λιτρα σου αλλα δεν ειναι ψαρι με την έννοια οτι θελει χώρο για να κολυμπά,συνήθως μαζεύονται και κάθονται κατω απο κανα φυτο η πετρα και βγαίνουν μονο για να φανε

 

Επειδη εψαξα και βρηκα το προφ στο ιντερνετ πολλοι λενε μια ομαδα 7-8 θελει 60 λιτρα.. :/

Απλά εγω έλεγα για 2.. και να προσθέσω και άλλα καταφυγια..

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα έβαζα 2ο ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως μου ξέφυγε αυτό το θέμα; Τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι τα αγαπημένα μου μετά τους μονομάχους! Απίστευτες φάτσες και ιδιαίτεροι χαρακτήρες, έτυχε και είδα ένα σε ένα pet shop και τρελάθηκα μαζί του. Τα έχεις σε ωραίο περιβάλλον, να τα χαίρεσαι! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος xristosa έγραψε:

Εγω πάντως θα έβαζα 2ο ...

 

Απλα ειναι αρσενικο αυτο που εχω.. ελεγα για θυληκο..

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Constantinos_S έγραψε:

Πως μου ξέφυγε αυτό το θέμα; Τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι τα αγαπημένα μου μετά τους μονομάχους! Απίστευτες φάτσες και ιδιαίτεροι χαρακτήρες, έτυχε και είδα ένα σε ένα pet shop και τρελάθηκα μαζί του. Τα έχεις σε ωραίο περιβάλλον, να τα χαίρεσαι! 

 

Να σαι καλα φιλε μου και ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Προσπαθω οντως να κανω οτι καλυτερο μπορω..

Και μου τυχαινουν συνεχως αναποδιες αλλα παντα ευτυχως ως τωρα το αντιμετωπιζω καλα..

Τα παφερακια ηταν για πολλα χρονια απωθημενο αλλα το must μου ειναι ενα ενυδρειο με arowana..

Μακαρι καποια στιγμη να τα καταφερω.. ^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, panos nts said:

 

Να σαι καλα φιλε μου και ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Προσπαθω οντως να κανω οτι καλυτερο μπορω..

Και μου τυχαινουν συνεχως αναποδιες αλλα παντα ευτυχως ως τωρα το αντιμετωπιζω καλα..

Τα παφερακια ηταν για πολλα χρονια απωθημενο αλλα το must μου ειναι ενα ενυδρειο με arowana..

Μακαρι καποια στιγμη να τα καταφερω.. ^_^

Αναποδιές θα συμβαίνουν, το είδες και από το δικό μου θέμα! Ξέρεις, βασικά σημασία έχει η πρόθεση που έχουμε, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Όταν πρωτοείδα παφερακι ξετρελάθηκα, απίστευτες φάτσες. Δεν σε φοβάμαι εσένα, κάποια στιγμή πιστεύω θα δω θέμα "Τα πρώτα μου Arowana"! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Constantinos_S έγραψε:

Αναποδιές θα συμβαίνουν, το είδες και από το δικό μου θέμα! Ξέρεις, βασικά σημασία έχει η πρόθεση που έχουμε, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Όταν πρωτοείδα παφερακι ξετρελάθηκα, απίστευτες φάτσες. Δεν σε φοβάμαι εσένα, κάποια στιγμή πιστεύω θα δω θέμα "Τα πρώτα μου Arowana"! 

 

Πρεπει να μουν λεφτααα.. πολλαα..

Μακαρι να ηταν τοσο ευκολα.. όμως ποτε δεν ξερεις.. ^_^

Σε ευχαριστω που πιστευεις σε μενα και ότι γίνεται κακο ή καλο γίνεται γ καποιον λόγο.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

 

Απλα ειναι αρσενικο αυτο που εχω.. ελεγα για θυληκο..

Εγω δεν ξερω να τα ξεχωρίσω 

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος xristosa έγραψε:

Εγω δεν ξερω να τα ξεχωρίσω 

 

Εσυ πρεπει να εχεις το αλμπινο.. εγω εχω το κιτρινο με καφε βουλες.. οταν οι βουλες ειναι μεγαλυτερες και γενικα οταν το ενα ειναι μεγαλυτερο απο το αλλο το θυληκο ειναι αυτο.. αυτο ειναι εχεδον 1 χρονων, ηταν σε μεγαλο ενυδρειο και με συγκριση που εκανα με φωτογραφιες στο ιντερνετ αλλα και σε πετ μαλλον ειναι αρσενικο.. χωρις να ειμαι 100% σιγουρος εννοειται..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλμπινο ειναι αυτο αλλα ειχα και παλαιότερα αυτα με τις ρίγες/βούλες, μάλιστα τα έδωσα πρόσφατα απο ενα ενυδρείο που αδειασα,δεν τα ειχα παρατηρήσει ποτε γιατι τα έβλεπα σπανια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος xristosa έγραψε:

Ναι αλμπινο ειναι αυτο αλλα ειχα και παλαιότερα αυτα με τις ρίγες/βούλες, μάλιστα τα έδωσα πρόσφατα απο ενα ενυδρείο που αδειασα,δεν τα ειχα παρατηρήσει ποτε γιατι τα έβλεπα σπανια

 

Ναι και εγω σπανια ξερω οτι τα βλεπει ο καθενας στο ενυδρειο.. σε λιγεε περιπτωσεις εχουν καταφερει να εξημερωσουν καποια και να δεχονται και ττοφη απο τα χερια..

Εγω σημερα ταιασα τα παφερακια με κατεψυγμενο bloodworm και τρελαθηκε με το μπλοντγουορμ.. ετρωγε οτι επεφτε στο χαλικι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ας κανω μια μικρη ανανεωση εδω.. απο μετρησεις παμε καλα δεν εχω κανενα προβλημα αλλα εμφανιστηκε αλγη..

Πρεπει να αλλαξω τα λεντ γιατι τα εχω ηδη 1.5 χρονο σε λειτουργια αλλα και το ασταθες ταισμα δεν βοηθησε ιδιαιτερα..

Η ροταλα που υπηρχε μεσα ξεριζωθηκε απο το kuhli που ειναι κατω απο την καρυδα και μεγαλωσε αρκετα μπορω να πω..

 

Τα παφερακια απο την αλλη τα βλεπω συνεχεια να πηγαινουν καπου πισω απο την ριζα.. κολυμπανε μαζι και διπλα διπλα.. βρε λετε??

Αλλα βασικα ακομα και να ζευγαρωσουν το κουλι δεν θα αφησει αυγα με τιποταα.. :/

Screenshot_20180801-190935.png

Screenshot_20180801-190911.png

Screenshot_20180801-190854.png

Screenshot_20180801-190901.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...