Jump to content

Recommended Posts

καλησπερα σας πριν 2 -3 ημερες με κατι διακοπες ρευματος μου σταματησε η αντλια απο τοτε αν την βγαζω κ την βαζω απανωτα και καποια στιγμη περνει εμπρος για κανενα 1-2 λεπτα κ μετα ξανα τα ιδια λογικα μας εχει χερετισει αλλα θα ηθελα την γνωμησας ...Αν δεν φτιαχνει θα ηθελα να μ πειτε αν ξερετε που  μπορω να αγορασω καινουρια η μεταχηρισμενη απο Ελλαδα. Η Tωρινη μ ειναι aqua media 2000l/h και αν θα λειτουργουσε το skimmer με μικροτερη για να μειωσω το κοστος.Το ενυδρειο μου ειναι 150lt χωρις sump

32927077_10156416593153276_7682643044440473600_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Κωνσταντίνος Μαυρογεώργης έγραψε:

καλησπερα σας πριν 2 -3 ημερες με κατι διακοπες ρευματος μου σταματησε η αντλια απο τοτε αν την βγαζω κ την βαζω απανωτα και καποια στιγμη περνει εμπρος για κανενα 1-2 λεπτα κ μετα ξανα τα ιδια λογικα μας εχει χερετισει αλλα θα ηθελα την γνωμησας ...Αν δεν φτιαχνει θα ηθελα να μ πειτε αν ξερετε που  μπορω να αγορασω καινουρια η μεταχηρισμενη απο Ελλαδα. Η Tωρινη μ ειναι aqua media 2000l/h και αν θα λειτουργουσε το skimmer με μικροτερη για να μειωσω το κοστος.Το ενυδρειο μου ειναι 150lt χωρις sump

32927077_10156416593153276_7682643044440473600_n.jpg

Οπιαδηποτε αντλια προσαρμωσεις θα δουλεψει.Μη πας σε μικρότερη δεν εχεις όφελος κανένα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο @niknik

 

απλά να δεις το πως ειναι η προπέλα μέσα. Γιατι σε πολλά σκιμερ δεν εχει φτερωτή.

Αντί της φτερωτής έχουν κάτι τέτοιο :

 

https://goo.gl/images/mE44zp

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το σκιμερ?

 

Εσωτερικο η εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...