Jump to content

ευχαριστη εκπληξη


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

Δεν ήξερα που να βάλω αυτό το post εδώ η στο δικό μου θέμα άλλα αποφάσισα ότι είναι καλύτερα εδώ.

Τους τελευταίους μήνες ξανά άρχισα να ασχολούμαι με τα ενυδριακα και μάλιστα με το θαλασσινό .

Έτσι άρχισα να μαθαίνω τα μαγαζιά του χώρου .

Καταλαβαίνετε ότι ένα θαλασσινό εχει μεγάλες απαιτήσεις σε χρήματα και ψάχνω τα πάντα στην προσπάθεια μου να μην βαρύνω υπερβολικά τον προϋπολογισμό της οικογένειας μου.

Από πεποίθηση και παρότι γνωρίζω να κάνω αγορές από εξω προτιμώ την ελληνική αγορά.

Στα πρώτα λοιπόν βήματα μου γνώρισα μαζί με των υπολοίπων μαγαζιών την ιστοσελίδα σας.

Άπλα δεν μου άρεσε το ότι η ιστοσελίδα σας ηταν στα αγγλικά.

Ειχα συνηθίσει και τις σχετικά ίδιες ιστοσελίδες των άλλων καταστημάτων με τις διάφορες ευκολίες που έχουν και την προσπέρασα.

Ο καιρός πέρασε και κάποια στιγμή διάβασα τον χαμό όσων γραψαν με αφορμή τα αγγλικά.

Διάβασα και τις απαντήσεις και κάτι δεν μου πήγαινε καλά.

Κάποια στιγμή όμως διάβασα ένα θετικό σχόλιο που έγραψε η AGAPI7 που παρότι δεν την γνωρίζω προσωπικά την σέβομαι απεριόριστα σε αυτά που εχει καταφέρει.

Σε μια πρόσφατη συνάντηση μου με τον niknik έτυχε και το συζήτησα.

Άλλος ενας σημαντικός άνθρωπος μου έδωσε καλή εικόνα για σας.

Κάτσε να τους γνωρίσω σκέφτηκα.

Μπαίνω στην ιστοσελίδα σας και παρότι συνέχιζα να μην με βολεύει βρήκα σε πολύ καλή τιμή μια γαρίδα.

Περνώ τηλέφωνο και ο πατέρας σας μου λεει ότι υπάρχει.

Είναι κοντά η δουλεία μου στο μαγαζί και την ιδια μέρα πήγα να την πάρω.

Ευκαιρία να σας γνωρίσω και από κοντά.

Όταν όμως έφτασα εσείς λείπατε και με εξυπηρέτησε ο πατέρας σας.

Μου ξεκαθάρισε ότι δεν γνωρίζει πολλά στα θαλασσινά αλλα διαπίστωσα ότι γνώριζε αρκετά πράγματα.

Μια χαρα άνθρωπος σκέφτηκα και έφυγα.

Το Σάββατο διάβασα στο φορουμ ότι είχατε φέρει clam και μάλιστα σε καλή τιμή.

Δευτέρα πρωί τηλεφωνώ και ζητώ να μου κρατήσετε το clam.

Το απόγευμα λοιπόν επισκέπτομαι το κατάστημα και γνωρίζω τον νεαρό κύριο Κώστα.

Μετά την γνωριμία μας του επισήμανα όλα όσα πίστευα ότι θα μπορούσαν να βοηθήσουν την εικόνα της επιχείρησης του.

Μιλήσαμε αρκετή ώρα και ειλικρινά με κάλυψε.

Τελικά έφυγα με ένα clam και ένα μανδαρίνο .

Τώρα λοιπόν μπορώ έχοντας ολοκληρωμένη εικόνα να πω στο φορουμ τα εξής.

Έχετε την υποψία ότι είναι αγενής ο Κώστας με αυτά που γραφεί ?

Καμία σχέση ,μου μιλούσε στον πληθυντικό με ειλικρινή ευγένεια .

Μου συστήθηκε και μου έδωσε το χέρι του.

Εντάξει είμαι και λίγοοο μεγαλύτερος του εχω και αυτά τα άσπρα μαλλιά που δίνουν το κάτι.

Μιλάμε για έναν νέο άνθρωπο παθιασμένο με την δουλεία του .

Ίσως η ηλικία τον κάνει ποιο αυθόρμητο και ειλικρινή αλλα να το βάλω στα μείον ?

Όταν τον ρώτησα γιατι δεν αλλάζει την ιστοσελίδα σε ελληνικά μου έδωσε μια απάντηση που δεν γνώριζα.

Στην δικη μου προτροπή να γράψει ότι κάποτε θα το δει<το θέμα των ελληνικών> με αφόπλισε με την απάντηση του.

Να πω ψέματα μου ειπε δεν το εχω κάνει και δεν θα το κάνω .

Όταν και αν ξεπεραστούν κάποια θέματα ισως μπορέσω να το κάνω.

Οσο αναφορά τις γνώσεις του εμένα που ειμαι νέος στο άθλημα με κάλυψε απόλυτα.

Πιθανόν δεν θα αλλάξει η ιστοσελίδα αλλα θα γνωρίσετε ένα ζεστό νέο άνθρωπο με τρελή όρεξη πάνω στα ενυδρειακα .

Εμενα πάντως με εκανε πελάτη και φυσικά συνεχίζω να μην τρελαίνομαι με την ιστοσελίδα του.

Άλλο το ένα άλλο το άλλο .

Όσοι εχετε γράψει καλοπροαίρετα σας προτείνω να τον γνωρίσετε και πιστεύω ότι θα  αλλάξετε άποψη.

Εγω ειλικρινά άλλαξα.

Μερικές φόρες ο γραπτός λόγος επιτρέπει λάθος συμπεράσματα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια.

 

Χαρηκα που σας γνωρισα και απο κοντα και εκτιμω ιδιαιτερα το γεγονος οτι μπηκατε στον κοπο να κανετε αυτη την συζητηση μαζι μας και οχι απλα να προσπερασετε οπως θα εκαναν αλλοι.

 

Ελπιζουμε να σας ξαναδουμε καθως ειναι χαρα μας να εξυπηρετουμε χομπιστες και ανθρωπους σαν εσας.

 

Κωστας Ζαχαροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...