Jump to content

GVC

Recommended Posts

Καλημέρα. Ρε παιδιά είμαι σε φάση να αλλάξω το νερό και παρατήρησα μόλις κούνισα το prime αυτό το χρώμα. Είναι φυσιολογικό. Το άφισα λίγο να κάτσει και είδα ότι στον πάτο έχει κάτι μαυράκια. Είναι ασφαλές να το βάλω; Να σημειώσω επ[ειδή χρησιμοποιώ και άλλα της seachem, όπως το pristine, το iron και το potassium, τα έχω όλα στο ντουλάπι του ενυδρείου, εκτός από το pristine που το έχω ψυγείο

IMG_0469.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλή σου μέρα,

 

σύμφωνα με τη seachem δεν είναι κάτι ανησυχητικό και για το χρώμα και για τα μαυράκια όπως διαβάζω σε παρόμοιες περιπτώσεις. 

Επίσης η ποσότητα μου φαίνεται υπερ-αρκετή. Τι δοσολογία ρίχνεις? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PanosTetra said:

καλή σου μέρα,

 

σύμφωνα με τη seachem δεν είναι κάτι ανησυχητικό και για το χρώμα και για τα μαυράκια όπως διαβάζω σε παρόμοιες περιπτώσεις. 

Επίσης η ποσότητα μου φαίνεται υπερ-αρκετή. Τι δοσολογία ρίχνεις? 

 

Κλησπέρα φίλε μου! Όχι ρε παιδιά δεν έχω το Chimelong σπίτι μου..για την φωτογραφία το έβαλα σε ένα μπολάκι. βάζω στο βαρέλι που κάνω την πρετοιμασία. Βάζω στα 40lt που αλλάζω κάθε 4 μέρες 1ml με 1.5ml.

IMG_0471.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λέω και γω θα το ρίξει όλο αυτό μέσα? :lolu:

Πάντως περίμενε να σου πουν και άλλοι τη γνώμη τους για το χρώμα (εγώ το βρήκα από παρόμοια θέματα σε ξένα φόρουμ) γιατί για τα μπιλάκια το γράφει η seachem στις οδηγίες χρήσης. Δοκίμασες να κουνήσεις καθόλου το μπουκαλάκι πριν το ρίξεις? 

 

Link to comment
Share on other sites

Κουνόντας το έγινε έτσι...Καλά λέω εγώ ότι τα πολλά κουνήματα δεν έχουν καλά αποτελέσματα...Θα περιμένω και άλλες απόψεις

 

Έγινε επεξεργασία - GVC
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...