Jump to content

Εφτασαν οι...... μακεδονομαχοι


rafael

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πιστεψε με η 2η μεγαλυτερη χαρα απο το να κανεις αναπαραγωγη και με ολες τις δυσκολιες να καταφερνεις να τα μεγαλωσεις, ειναι να τα δινεις καπου οπου ξερεις οτι θα εχουν την καλυτερη δυνατη μεταχειριση.. Εγω σε ευχαριστω που διαλεξες να τα παρεις και αν τους δωσεις ενα σπιτι ( που θα ειναι και μεγαλο ^_^ )..

Εδω θα ειμαστε και περιμενω με ανυπομονησια να ανεβασεις φωτο και να ανεβαζεις το μεγαλωμα τους απο σκατουλια σε ενηλικες μονομαχους.. 

Υ.Γ. τα ονοματα τα σπανεε :D:D

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα αρσενικο και θηλυκο ,φαινεται απο την συμπεριφορα τους!

Πρωτη φωτο ο Αλεξανδρος,δευτερη φωτο η αδελφη του η Γοργονα!

20180604_230529[1].jpg

20180604_230605[1].jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ότι καλύτερο να έχει κανείς τα ψαράκια του από "βρέφη". Βλέπει το μεγαλείο της ζωής από την αρχή...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως!Εχω μεγαλωσει παιδια,σκυλια,γατια,κοτοπουλακια,κουνελακια,περιστερια,σπουργιτακια και ενα μωρο νυχτεριδας!Ψαρακια σε τετοια φαση πρωτη φορα εχω και τα κοιταζω με λαχταρα μικρου παιδιου!Τελικα ο ανθρωπος γερναει μονο στο σωμα.Η ψυχη μενει ιδια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δεις καποια στιγμή γέννα από αυτους τους δύο μπόμπιρες!  Εκεί να δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου για ζευγη οταν ερθει η ωρα θα έπαιρνα 2 plakat μονομάχους για να δω τι θα εβγαινε.. ακομα και τα μικρά δεν ξέρω ακριβώς τι είναι γιατί δεν ξέρω τους γονεις των γονιων των μικρων..

Αλλά ναι η αλήθεια είναι δεν σε ρωτησα δοκιμασες κατι απο τροφες??

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

Εγώ στην θέση σου για ζευγη οταν ερθει η ωρα θα έπαιρνα 2 plakat μονομάχους για να δω τι θα εβγαινε.. ακομα και τα μικρά δεν ξέρω ακριβώς τι είναι γιατί δεν ξέρω τους γονεις των γονιων των μικρων..

Αλλά ναι η αλήθεια είναι δεν σε ρωτησα δοκιμασες κατι απο τροφες??

Λοιπον τυχη βουνο!Οταν εφτιαχνα το αλλο ενυδρειο ,αγορασα διαφορα φυτα λιμνης και επειδη περισσεψαν εφτιαξα μια μικρη  τυπου γλαστρολιμνη για back up.Χθες ηθελα να ριξω λιγη φακη στο ενυδρειο των μονομαχων.Πηγα στη γλαστρολιμνη και εκει που ''ψαρευα''φακη ,βλεπω το νερο τιγκα στη λαβρα κουνουπιου!Καταλαβαινεις τι γινεται απο εχθες.Ο γιος μου διασκεδαζει ψαρευοντας με σουρωτηρι τις λαβρες,εγω διασκεδαζω ταιζοντας τους μονομαχους και οι μονομαχοι διασκεδαζουν με το κυνηγητο και το φαγοποτι!!!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ο τοπος του εγκληματος!

20180605_154025[1].jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι καλυτερο να ξερεις.. απο τις πιο θρεπτικεε τροφες!! Τουμπανα θα τα κανεις τα μικραα.. χαχα ^_^

Link to comment
Share on other sites

:heheΤωρα θα σου στειλω και εγω 2 φαλαινακια να δω που θα τα βαλεις....... 

Πανο μπραβο για την κινηση.....

Περιμενουμε φωτος......

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

:heheΤωρα θα σου στειλω και εγω 2 φαλαινακια να δω που θα τα βαλεις....... 

Πανο μπραβο για την κινηση.....

Περιμενουμε φωτος......

Δεν υπαρχει προβλημα!Πες μου τι τρωνε και σε τι θερμοκρασια τα ειχες!Απο φιλτρανση σκεφτομαι προλιμνη....Τι λες?Για σχεδιασε λιγο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@rafael με έψησες πολύ άσχημα με το εγχείρημα! Πολύ ενδιαφέρον!

Μία ερώτηση μόνο... Επειδή τόσα ακούμε για τα κουνούπια και λογικά η γλαστρολίμνη είναι κοντά σε κάποιο παράθυρο δεν υπάρχει κίνδυνος για εμάς από τα κουνούπια που θα μαζευτούν? 

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και υπαρχει!Δεν ηταν εγχειρημα εγινε κατα λαθος.Φαντασου οτι εβαλα και εναν μικρο κυκλοφορητη για καλη αναταραξη της επιφανειας για να μην συμβει αυτο!Οπως φαινεται ομως τα κουνουπακια δεν καταλαβαινουν Χριστο!Εαν δεν συνεβαινε ολο αυτο με τα μονομαχακια θα πετουσα ολο το νερο!Τωρα ομως κανενα δεν θα φτασει στην τελικη μορφη του γιατι γινονται γευματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα εγω εχω ταισιει και μεγαλο ενηλικο κουνουπι τα μικρά και παλευαν ποιο θα παρει μεγαλυτερο κομμάτι..

Οσο για τους μεγαλους μονομάχους ηταν μια χαψια.. ^_^

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα εγω εχω ταισιει και μεγαλο ενηλικο κουνουπι τα μικρά και παλευαν ποιο θα παρει μεγαλυτερο κομμάτι..

Οσο για τους μεγαλους μονομάχους ηταν μια χαψια.. ^_^

Ποσταρες τη στιγμη που τους ταισα μολις ενα ενηλικο κουνουπι το οποιο περιειχε και το αιμα μου.Μιλαμε με γαζωσε!Δεν προλαβαν να μαλωσουν γιατι ο Αλεξανδρος καραδοκουσε.Βεβαι η αλλη πριν του ειχε κλεψει μια λαβρα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μην νομίζεις για εκδίκηση ταιζω τα κουνουπια.. χαχαχα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημερωση για να τους δει κι ο μπαμπας τουςpanos-ntsνα μην ανησυχει!O Αλεξανδρος σωστο αντρακι πια κι η Γοργονα κοπελαρα!

20180613_174908[1].jpg

20180613_175213[1].jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπωω.. αρχιζουν αν φαινονται πολυ καλα τα χρωματα τους!! Ευγεε  :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιμενουμε φωτο απο το συνολικο ακουασκειπ και τα φυτα να ξερειςς :D^_^

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση...τα τουμπανιασα με ζωντανες λαβρες κουνουπιων.Πριν μερικες μερες ,βρηκα σ'εναν κουβα που μουλιαζα ξυλα για το ενυδρειο,μερικες εκατονταδες λαβρες.Σουρωσα το νερο και εβαλα τις λαβρες σ'ενα δοχειο το οποιο κλεινω με τουλι.Καθε μερα ψαρευω με το σουρωτηρι και γινεται παρτι.Νομιζω πως ο Αλεξανδρος εφτιαξε φωλια!Αληθεια σε ποια ηλικια ωριμαζουν σεξουαλικα οι μονομαχοι?

20180630_183247[1].jpg

20180630_182852[1].jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δικαιωματικα παιρνω το βραβειο του πιο κουλου φωτογραφου του φορουμ!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2018 at 10:22 ΠΜ, το μέλος panos nts έγραψε:

Περιμενουμε φωτο απο το συνολικο ακουασκειπ και τα φυτα να ξερειςς :D^_^

Μουλιαζω ξυλα ακομα!Υπομονη!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, rafael said:

Ενημερωση...τα τουμπανιασα με ζωντανες λαβρες κουνουπιων.Πριν μερικες μερες ,βρηκα σ'εναν κουβα που μουλιαζα ξυλα για το ενυδρειο,μερικες εκατονταδες λαβρες.Σουρωσα το νερο και εβαλα τις λαβρες σ'ενα δοχειο το οποιο κλεινω με τουλι.Καθε μερα ψαρευω με το σουρωτηρι και γινεται παρτι.Νομιζω πως ο Αλεξανδρος εφτιαξε φωλια!Αληθεια σε ποια ηλικια ωριμαζουν σεξουαλικα οι μονομαχοι?

20180630_183247[1].jpg

20180630_182852[1].jpg

Πολυ ωραίες εικόνες! Εάν δεν κάνω λάθος σεξουαλικα ωριμάζουν στους 3 με 6 μήνες. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...