Jump to content

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος ;; Τι είναι αυτό το σημάδι και από τι μπορεί να προέρχεται ;

ενυδρειο 250 λίτρα με 6 μωρά ρεντ μπελυ. Και 2 πλεκο θερμοκρασια 26 

2 εξωτερικά φίλτρα το ένα Βιολογικό υλικό το άλλο μόνο σφουγγάρια αλλαγές νερού 30 τοις 100 εβδομαδιαία μετρήσεις νερού με υγρά τεστ μηδέν όλες εκτός τα νητρικα πέντε

εχω την υποψία ότι μπορεί να έχει γρατζουνιστεί κιόλας και να είναι απλη πλήγη από Τα ξύλα του ενυδρείου

39DE3EB9-8C68-4BB9-8D42-4B1FFDBFF0BC.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάψιμο απο τον θερμοστάτη φαίνεται να είναι. Πρόσθεσε κάποιο γενικό αντιβακτηριακό για να μήν επεκταθεί και παρακολούθα το! 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω  Θεραπεία με όλα τα ψάρια μέσα ή να το βάλω μόνο του σε άλλο ενυδρείο Και τι φάρμακα προτείνεις

Link to comment
Share on other sites

Άν μπορείς βάλτον μόνο του και βάλε κάτι γενικό π.χ. Esha 2000.Βέβαια μπορείς να το πας και συντηρητικά και να μήν βάλεις φάρμακο εκτός και άν χειροτερέψει

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Άν μπορείς βάλτον μόνο του και βάλε κάτι γενικό π.χ. Esha 2000.Βέβαια μπορείς να το πας και συντηρητικά και να μήν βάλεις φάρμακο εκτός και άν χειροτερέψει

Αν ρίξω esha μέσα με τα αλλά ψάρια λες να έχω θέμα ?ειναι και μικρούλια τα πιρανια μου .λες να επηρεαστούν από το φάρμακο ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δέν θα έχουν θέμα άν ακολουθήσεις την δοσολογία που προτείνεται απο την εταιρία... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τέτοια εποχή ο θερμοστάτης;

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Όχι δέν θα έχουν θέμα άν ακολουθήσεις την δοσολογία που προτείνεται απο την εταιρία... :thumbup:

Οκ ευχαριστώ θα ενημερώσω αν έχω θέμα !

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος KostasGr έγραψε:

Δουλεύει τέτοια εποχή ο θερμοστάτης;

Φίλε μου είμαι φλωρινα εδώ ακόμα καλοριφέρ ανάβαμε πριν 20 μέρες χαχαχαχα !!! Ναι δουλεύει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος ΝΙΚΟΛΑΚΙΣ έγραψε:

Φίλε μου είμαι φλωρινα εδώ ακόμα καλοριφέρ ανάβαμε πριν 20 μέρες χαχαχαχα !!! Ναι δουλεύει κανονικά 

Πω πω πωωωωωώ και εγώ είμαι στους 31!

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Πω πω πωωωωωώ και εγώ είμαι στους 31!

Στείλε λίγο ζέστη από εδώ να δώσω εγώ δροσιά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομιζω ότι είναι μυκητας (fungus).

API Pimafix για θεραπεία, 5ml για κάθε 40 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ή Sera Mycopur που μάλλον το βρίσκει πιο έυκολα. Κι εγώ για Fungus το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με esha 2000 που λέει ότι είναι και για μύκητες και δερματοπάθειες. άντε να δούμε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος ΝΙΚΟΛΑΚΙΣ έγραψε:

Ξεκίνησα με esha 2000 που λέει ότι είναι και για μύκητες και δερματοπάθειες. άντε να δούμε τώρα 

Η κολλησε κατι απο μικρουλια, η αρχιζουν και δοκιμαζουν φρεσκο ψαρακι! :hehe Συχνα οι πληγες επιμολυνονται με μυκητες.

P.S. συγνωμη, που δεν περασα, μεχρι αργα εκατσα με τους δικους μου και δευτερα παιδια...σχολειο... ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος natateo έγραψε:

Η κολλησε κατι απο μικρουλια, η αρχιζουν και δοκιμαζουν φρεσκο ψαρακι! :hehe Συχνα οι πληγες επιμολυνονται με μυκητες.

P.S. συγνωμη, που δεν περασα, μεχρι αργα εκατσα με τους δικους μου και δευτερα παιδια...σχολειο... ξερεις...

Δεν πειράζει άλλη φορά σε περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...