Jump to content

αλλαγη aquascape


Recommended Posts

γεια σας φιλοι μου, ηθελα να  μου πειτε την γνωμη σας, εχω ενα ενυδρειο  60 λιτρων φυτεμενο, θελω να αλλαξω ομως και να βαλω κιχλιδες , πειτε μου να το τολμησω? σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

καλησπερα!τα 50λτ καθαρα,μπορουν να υποστηριξουν 3-4 νανοκιχλιδες!

ευχαριστω, αν θυμαμαι καλα θελουν μονο λευκη αμμο και πετρα , ετσι δεν ειναι?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Λίνα στην Αφρική.

Ρίξε μια ματιά εδώ πριν ξεκινήσεις να πάρεις μια ιδέα και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς βέβαια να βάλεις νανοκιχλίδες Νοτίου αμερικής, οπότε να συνδυάσεις και κάποια φυτά.

 

Μπορείς να ξεκινήσεις π.χ. με εύκολα απιστόγραμμα, όπως Apistogramma Cacatuoides.Για ψάξε και βρές κάτι που σου αρέσει και συνεχίζουμε βάσει αυτού!

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...όπως ειπαν και οι πιο πανω υπαρχουν ψαρια για ολα τα λιτρα απλα συνηθως λογικα περιοριζεται ο αριθμος..αν δεν σε πειραζει θα βρεις ομορφα ψαρια..υπάρχουν παρα πολλα..π.χ. καποια που εμενα προσωπικα μου αρεσαν αλλα ποτε δεν τα ειχα στην κατοχη μου, αν και πλησιασα πολυ, ειναι τα kribensis (Pelvicachromis pulcher).Δεν ξερω παραμετρους λιτρα κτλ απλα επειδη ειδα οτι εισαι σε νησι πιστευω βρισκονται ευκολα αν τα ζητησεις σε τοπικα pet shop...

σημασια εχει να εχεις ορεξη και απο εκει και περα οτι και να βαλεις αν το προσεχεις γινεται ομορφο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...