Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ DIY κατασκευης turtle topper


Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας για να φτιαξω μια diy εξεδρα για τις χελωνες και επειδή δεν ξερω τι υλικα χρειαζονται και δεν είμαι σιγουρος για το πως θα φτιαξω σας παρακαλω αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε η αποψης σας μετραει πολύ.

παραθετω μερικες εικονες  που βρηκα στο internet

81d3db3cc355e8738825b1701006b725.thumb.jpg.b2c89d491091b30d0d0858724b4cf700.jpg6526b0d13f54fa43fcd37c72468ca04e--red-eared-slider-the-turtles.jpg.f18ee71d08bf18cdad045f695490643e.jpgaeabb5df6bff41442f0bc31bd37a1c5c.jpg.16c665d32cb960001634650171ca4069.jpgP1080118.thumb.jpg.2e8d966cc5061d66b54d17bc70ab012d.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα υλικα εκτος του αποθηκευτικου κουτιου-ταπερ τα βρισκεις σε leroy merlin, jumbo ,praktiker κλπ. μπορεις να φτιαξεις με πλεξιγκλας σιλικονη μη τοξικη και απο πανω να ντυσεις με ψευτικο γκαζον και πετρες για να μπορει να ανεβαινει η χελωνιτσα.δες στο youtube υπαρχουν πολλα βιντεο για κατασκευη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok thanks εψαξα  yt αλλα ηθελα να ρωτησω και εδώ για να είμαι 100/100 σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως λεγετε αυτό το υλικο 

 

light-eggcrate-ceiling-grille-plastic-white-egg.jpg_350x350.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα Αγγλικά το γνωρίζω ως egg crate δυστυχώς δεν ξέρω την Ελληνικη του μετάφραση. Αποθηκευτικά κουτιά βρίσκεις και στα Jumbo πολύ οικονομικά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ενταξει το βρηκα που το πουλαει σε ένα παλιο αρθρο εδώ και θα παω να παρω την τριτη

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αν βρης φιλε ο.σ.φ.π egg crate σημειο πωλησης να μας δωσης τοποθεσια.

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Kostas Nikolaoy έγραψε:

αν βρης φιλε ο.σ.φ.π egg crate σημειο πωλησης να μας δωσης τοποθεσια.

 

 

Εχει ο Σπακούρης στον Πειραια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Πολύ  ενδιαφέρον θέμα, βρήκες τα egg crate ?  ανέβασε καμιά φώτο αν το έφτιαξες και πως, είμαι σε φάση upgrade και την ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κ εγώ καίγομαι για νησίδα τέτοιου τύπου. Μπορεί να μου φτιάξει κάποιος; Θα τον πληρώσω!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρήκα  egg  crate σε Θεσσαλονίκη.. η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα και πολύ.

Έφτιαξα όμως μόνος μου κάτι που μου φαίνεται ότι είναι καλό και με βολεύει.

Πείρα φελιζολ το πολύ χοντρό ( γρι χρώματος)  γιατί το άσπρο το απλό αφήνει πολλά γρεζια -μπιμπικια μέσα στο νερό και δεν κάνει , αγόρασα και από το jumpo μια πλάκα ψεύτικο γκαζόν και το έδεσα από πάνω με ταιραπς το σφήνωσα στο ύψος που ήθελα στο ενυδρείο και ειναι ο.κ

Φοτο θα ανεβάσω αύριο η το αργότερα για να το δείτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giannisv έγραψε:

Εγώ δεν βρήκα  egg  crate σε Θεσσαλονίκη.. η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα και πολύ.

Έφτιαξα όμως μόνος μου κάτι που μου φαίνεται ότι είναι καλό και με βολεύει.

Πείρα φελιζολ το πολύ χοντρό ( γρι χρώματος)  γιατί το άσπρο το απλό αφήνει πολλά γρεζια -μπιμπικια μέσα στο νερό και δεν κάνει , αγόρασα και από το jumpo μια πλάκα ψεύτικο γκαζόν και το έδεσα από πάνω με ταιραπς το σφήνωσα στο ύψος που ήθελα στο ενυδρείο και ειναι ο.κ

Φοτο θα ανεβάσω αύριο η το αργότερα για να το δείτε.

 

Screenshot_20180923-225158.png

Screenshot_20180923-225218.png

Screenshot_20180923-225231.png

Screenshot_20180923-225241.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη.... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...