Jump to content

προτασεις για εξωτερικο φιλτρο


Recommended Posts

καλησπερα επειδη δεν ξερω απο φιλτρα θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα επειδη εχω νεροχελωνες με τα εσωτερικα δεν κανω δουλεια ειχα το multikani 800 στο μυαλο μου αλλα δεν το βρισκω σε πετ σοπ το ενυδρειο μου ειναι 20 λτ αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι λίγα τα λίτρα της δεξαμενής που έχετε για έστω και μια χελώνα και φυσικά δε μπορεί να δούλεψη εύκολα εξωτερικό φίλτρο σε αυτή τη ποσότητα νερού. Πάτε πιθανότατα για πιο μεγάλη δεξαμενή ενυδρείο η πλαστική πρώτα,  για μια χελώνια απαιτούνται 10 λίτρα νερού ανά ίντσα κελύφους, μια ξηρά να βγαίνει να στεγνώνει φυσικά και δυο λάμπες πάνω απ την ξηρά 30 40 cm για θέρμανση και UVB ακτινοβολία.

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Kostas Nikolaoy έγραψε:

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΧΕΛΩΝΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΗ ΕΥΚΟΛΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΝΕΡΟΥ ΠΑΤΕ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟ Η ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑ,  ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΕΛΩΝΙΤΣΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ 10 LT ΝΕΡΟΥ ΑΝΑ ΙΝΤΖΑ ΚΕΛΥΦΟΥΣ ΜΙΑ ΞΗΡΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΝΗ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΑΜΠΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗΝ ΞΗΡΑ 30 40 CM ΓΙΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ Κ UVB ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ

Καλέ μου φίλε, Κώστα θα σε παρακαλούσα να μην χρησιμοποιείς κεφαλαίους χαρακτήρες, μια και είναι κανονισμός του φόρουμ.:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Kostas Nikolaoy έγραψε:

ok zhto sygnomh k diaxeirista

Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.

Απλά προτίμησε να γράφεις με πεζούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Διαχειριστής δεν έχω γίνει ακόμη, αλλά.......... που θα πάει. :D

 

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να γινης αλλα μεγαλα καραβια μεγαλες φουρτούνες χε χε

Έγινε επεξεργασία - Kostas Nikolaoy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...