Jump to content

danoreef


dano23

Recommended Posts

έτοιμη και η αναπλήρωση με διπλό φλοτέρ πλέον..όλες οι ενώσεις με κόλληση και θερμοσυστελλόμενο...δεν θα είναι αυτή η τελική θέση εννοείται...

IMG_20181028_200320.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος dano23 έγραψε:

έτοιμη και η αναπλήρωση με διπλό φλοτέρ πλέον..όλες οι ενώσεις με κόλληση και θερμοσυστελλόμενο...δεν θα είναι αυτή η τελική θέση εννοείται...

IMG_20181028_200320.jpg

Γιώργο το δεύτερο φλοτερ δεν το βάζουμε στην ίδια ευθεία, το βάζουμε ποιο πάνω έτσι ώστε εάν δεν κόψει το πρώτο να κόψει το δεύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

όπως γράφεις ακριβώς αν δεν κόψει το ένα θα κόψει το άλλο...δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να μπει το ένα πιο ψηλά...η φιλοσοφία είναι η ίδια...η ουσία είναι να μην ανέβει καθόλου η στάθμη από εκεί που θα είναι ήδη

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος dano23 έγραψε:

όπως γράφεις ακριβώς αν δεν κόψει το ένα θα κόψει το άλλο...δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να μπει το ένα πιο ψηλά...η φιλοσοφία είναι η ίδια...η ουσία είναι να μην ανέβει καθόλου η στάθμη από εκεί που θα είναι ήδη

Δε σκέφτεσαι σωστά φιλε και θα σου πω γιατί τη στάθμη στο σαμπ την κρατάμε χαμηλά με περιθώρια ανόδου του νερού, πχ εάν κολλήσει η αντλία και ρίξει τα 30 λίτρα της αναπλήρωσης μέσα με την μια. Τώρα εάν δεν θες να ανέβει ποιο πάνω καθόλου το νερό θεωρώ ότι ακροβάτις, με το πρόβλημα εάν συμβεί ποτέ. 

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

νίκο μιλάμε για κόλλημα του φλοτέρ όμως...η στάθμη του νερού σαφώς και έχει περιθώριο να ανέβει και δεν είμαι στα όρια..θυμάσαι την λειτουργία των φλοτέρ σε σειρά???άμα πέσουν και τα 2 δίνει νερό ενώ αρκεί μόνο το ένα να ανέβει για να σταματήσει οπότε το να είναι το ένα πιο ψηλά το θεωρώ τελείως περιττό...γνώμη μου πάντα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλά να είμαστε μέσα στην εβδομάδα αρχίζουμε να γεμίζουμε το main και το σκ στήνουμε scape με ένα καλό φίλο που έχει σταματήσει το χόμπυ αλλά πάντα πρόθυμος να βοηθήσει...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ!!!! Πάμε για γούστα πάλι...!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους παιδάκια...

αρχίσαμε να γεμίζουμε νεράκι όσμωσης...

IMG_20181115_005938.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό  φίλε,εύχομαι τα καλύτερα για το ενυδρείο σου .. ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία να πώ και εγώ.Το aquascape κατά τη γνώμη μου είναι το πιο σημαντικό από όλα.Προσπάθησε να είναι σχετικά χαμηλό και αραιό με το σκεπτικό ότι το aquascape θα το δημιουργήσουν τα κοράλια. Μια ερώτηση:πού βρήκες την βάση αυτή για τα φλοτέρ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος anathema έγραψε:

Καλή επιτυχία να πώ και εγώ.Το aquascape κατά τη γνώμη μου είναι το πιο σημαντικό από όλα.Προσπάθησε να είναι σχετικά χαμηλό και αραιό με το σκεπτικό ότι το aquascape θα το δημιουργήσουν τα κοράλια. Μια ερώτηση:πού βρήκες την βάση αυτή για τα φλοτέρ;

θα δούμε όταν στήνουμε πως θα βγει..γενικά και το προηγούμενο που είχα θεωρώ ότι ήταν μίνιμαλ...η βάση είναι diy από χομπύστα...δεν την πήρα από κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

μαζί με τον καλό μου φίλο τον οποίο υπερευχαριστώ για την βοήθεια...

IMG_20181117_121300.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

και ιδού το τελικό αποτέλεσμα...θα έρθουν και καλύτερες φοτό...

IMG_20181117_133105.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος dimtsok έγραψε:

Σουπερ το aquascape! Πας φουλ για σκληρα; :)

ευχαριστώ πολύ...όχι θέλω mixreef γιατί αγαπάμε και lps...μόνο ακρόπορες δεν με εξίταρε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος dano23 έγραψε:

ευχαριστώ πολύ...όχι θέλω mixreef γιατί αγαπάμε και lps...μόνο ακρόπορες δεν με εξίταρε ποτέ...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μη σου πω ότι αγαπάμε πιο πολύ  lps!! Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια...το ενυδρείο σου έχει όλες τις προοπτικές να γίνει υψηλών προδιαγραφών!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος dimtsok έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μη σου πω ότι αγαπάμε πιο πολύ  lps!! Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια...το ενυδρείο σου έχει όλες τις προοπτικές να γίνει υψηλών προδιαγραφών!

σ ευχαριστώ και πάλι..όλες μου οι αγορές έγιναν με ψάξιμο για τις διαστάσεις του ενυδρείου...ελπίζω να δικαιωθώ γιατί πόνεσα στο να τ αγοράσω με πολύ υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα πράγματα πολυ όμορφο και απο οτι βλέπω φτιάχτηκε με καλή παρέα...

:cheers:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε με το καλό! Όμορφο θα γίνει. 

 

Ο κακάσχημος μαλλιάς στην φωτό ποιός είναι? :p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος TAN έγραψε:

Όμορφα πράγματα πολυ όμορφο και απο οτι βλέπω φτιάχτηκε με καλή παρέα...

:cheers:

να σαι καλά φιλαράκι..πάω για σαμπ τωρα 

πριν 45 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Άντε ρε με το καλό! Όμορφο θα γίνει. 

 

Ο κακάσχημος μαλλιάς στην φωτό ποιός είναι? :p

ευχαριστώ Δημήτρη..τον βρήκα στον δρόμο και μου βγήκε καλός μάστορας...ούτε τ όνομα του δεν μου χει πει..

Έγινε επεξεργασία - dano23
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλή βρεγμένη αρχή, απροβληματιστη. Aquascape μια χαρά εξάλλου η παρέα που είχες το δείχνει. :bigemo_harabe_net-122:

Θα πρωτεινα ένα branch βράχου κάπου να μπει. 

Μπράβο σε σένα μπράβο σε όλους που σε βοήθησαν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος niknik έγραψε:

Γιώργο καλή βρεγμένη αρχή, απροβληματιστη. Aquascape μια χαρά εξάλλου η παρέα που είχες το δείχνει. :bigemo_harabe_net-122:

Θα πρωτεινα ένα branch βράχου κάπου να μπει. 

Μπράβο σε σένα μπράβο σε όλους που σε βοήθησαν. 

σ ευχαριστώ Νίκο..κοίτα εμένα προσωπικά μ αρέσει το τελικό αποτέλεσμα αλλά όταν αρχίσει και η προσθήκη κοραλιών θα φανεί τι ψάρια πιάσαμε...εδώ θα είμαστε να τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ξέρεις πόσο χαίρομαι, και πόσο είχα στεναχωρηθεί με την προηγούμενη έκβαση! Όπως και το ότι δεν κατάφερα να ήμουν σήμερα παρέα :(
Keep fucking reefing!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...