Jump to content

danoreef


dano23

Recommended Posts

τελική θέση και σημείο...

IMG_20181118_113015__01.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Γιώργη. Καλογέμιστο φιλαράκι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια... αυτές τις μέρες είμαι σε φάση που προσπαθώ να λειτουργήσει το σαμπ όπως πρέπει μιας και είναι κάτι καινούριο για μένα... επιστροφή υπερχείλιση σκιμμερ κτλ κτλ... επίσης ο φωτισμός παίζει σε προσαρμογή και βακτήρια επιθετικά για στρώσιμο... αυτά τα λίγα... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ας κάνουμε ένα update όχι και τόσο ευχάριστο... δυστυχώς το ενυδρείο έχει πάει πίσω γιατί ο ζωντανός βράχος που αγοράστηκε μόλις άναψαν τα φώτα μέσα σε μία εβδομάδα έγινε φυτεμένο....bryopsis...τώρα είμαι σε φάση θεραπείας και βλέπουμε αν θα πιάσει... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος dimtsok έγραψε:

Μακάρι να ξεμπλέξεις γρήγορα. Τι θεραπεία κάνεις;

με fluconazole που απ ότι διάβασα έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας... μέχρι στιγμής βλέπω μικρή εξασθένηση όμως... η θεραπεία είναι για άλλη μία εβδομάδα... άμα δεν δω αποτελέσματα θα κάνω δεύτερο κύκλο και αν δεν κ εκεί θα πάω προς αύξηση μαγνησίου μάλλον με της kent...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δοκιμαζεις το αντιμυκητιασικο και βλεπεις. Παντως το μαγνησιο της Kent το εχω δει να δουλευει σε ενυδρειο φιλου. Τουλαχιστον δεν εχεις ζωντανα μεσα. Τι δοσολογια βαζεις;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος dimtsok έγραψε:

Οποτε δοκιμαζεις το αντιμυκητιασικο και βλεπεις. Παντως το μαγνησιο της Kent το εχω δει να δουλευει σε ενυδρειο φιλου. Τουλαχιστον δεν εχεις ζωντανα μεσα. Τι δοσολογια βαζεις;;

για τα λίτρα μου έβγαινε 1200mg..250 μικτά είμαι... μία δόση εφάπαξ κλείσιμο σκιμμερ καιβτο λιγότερο 2 εβδομάδες αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία φίλε.

Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. 

Το έχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά... η αλήθεια είναι ότι με τρέλανε λίγο η φάση αλλά δεν έχω επιλογή διαφορετική από το να το παλέψω και όπου βγάλει... 

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο. Δες το σαν ευκαιρία να αποκτήσεις μια επιπλέον εμπειρία - γνώση για ενα θεμα που ταλαιπωρεί αρκετούς χομπίστες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος submarine1981 έγραψε:

Κουράγιο. Δες το σαν ευκαιρία να αποκτήσεις μια επιπλέον εμπειρία - γνώση για ενα θεμα που ταλαιπωρεί αρκετούς χομπίστες 

Ευγένειε δεν θα σου πω ψέμματα αλλά θα προτιμούσα να αποφύγω αυτήν την εμπειρία πάρα να την ζω.... :lolu:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μιας και μας ενδιαφέρει όλους θεωρώ σήμερα κλείνω την 9η μέρα από την στιγμή που ξεκίνησε η θεραπεία... 

οι φωτογραφίες είναι 5 Δεκεμβρίου και σήμερα.. 

 

IMG_20181205_195600.jpg

IMG_20181206_193701.jpg

IMG_20181206_193621.jpg

IMG_20181206_193638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο υπομονή και θα γίνει λαμπίκος!!

Καλη αρχή στο νέο σου καλούδι και είμαι σίγουρος οτι θα μας βγάλεις τα μάτια στο τέλος...  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζωντάνεψε έτσι να λες :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος salamander έγραψε:

Ζωντάνεψε έτσι να λες :hehe

ζωντανή ήταν απ την αρχή αλλά φοβόταν το σκοτάδι και μόλις άναψαν τα φώτα βγήκε έξω.....τώρα στην δίαιτα και στην μάχη...:sword:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέφυγε !

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί το διάβασμα και τα βίντεο ωραία τα δείχνουν αλλά στο τέλος η πράξη τα δείχνει όπως πρέπει και τι ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...