Jump to content

Recommended Posts

Ενα οσκαρ 7 ετων αρρωστο με πρησμενη  εδω κ τεις βδομαδες  κοιλια  κ μια ασπρη σαν φουσκα  κατω απο αυτη

 

 

 

 

 

 

 

 του εδωσα  oidimol της bajana 5 ml 4 δοσεις μερα παρα μερα   μετα φοβηθηκα την αντιβιωση κ την μειωσα  καμια βελτιωση δεν τρωει δεν κοπριζει  τιποτα λεω  να του δωσω baktopour direct ενυδρειο 80 × 50 εκατοστα

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Ενα οσκαρ 7 ετων αρρωστο με πρησμενη  εδω κ τεις βδομαδες  κοιλια  κ μια ασπρη σαν φουσκα  κατω απο αυτη

 

 

 

 

 

 

 

 του εδωσα  oidimol της bajana 5 ml 4 δοσεις μερα παρα μερα   μετα φοβηθηκα την αντιβιωση κ την μειωσα  καμια βελτιωση δεν τρωει δεν κοπριζει  τιποτα λεω  να του δωσω baktopour direct ενυδρειο 80 × 50 εκατοστα

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

 

Καλησπερα @Andreakou . Συμπληρωσε ,σε παρακαλω, τη φορμα διαγνωσης - (κανεις copy-paste και ποσταρεις εδω με τις απαντησεις), και γραψε με τι τροφη ταιζεις ,ποσες φορες,ποσοτητα, αλλιως ειναι σχεδον αδυνατο να σου απαντησει κανενας.Πολλα παιζουν ρολο. Και φωτογραφια! Σε παρακαλω κανε κοπο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2018 at 9:21 ΠΜ, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Ενα οσκαρ 7 ετων αρρωστο με πρησμενη  εδω κ τεις βδομαδες  κοιλια  κ μια ασπρη σαν φουσκα  κατω απο αυτη

 

 

 

 

 

 

 

 του εδωσα  oidimol της bajana 5 ml 4 δοσεις μερα παρα μερα   μετα φοβηθηκα την αντιβιωση κ την μειωσα  καμια βελτιωση δεν τρωει δεν κοπριζει  τιποτα λεω  να του δωσω baktopour direct ενυδρειο 80 × 50 εκατοστα

τα φαρμακα αυτα,ποιος σε συμβουλεψε να τα δωσεις?

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

 

Ειμαι ερασιτεχνης ολα αυτα ειναι βουνο για μενα μετρισεις κλπ πριν δυο μερες εκανα μετρισεις νερου στο pet shop ηταν καλες μου ειπε αυτα για το νερο τροφη αλαξε η τροφη  σε tetra pond sticks    εδειχνε να μην χορταινει μ αυτα μεχρι που αρρωστησε  εδω κ τρεις βδομαδες  . Μουδωσαν    το oidimol dajana  5 ml μερα παρα μερα 4 φορες στο τελος αλλαγη νερου    συνεχιζω ακομα μ αυτο αλλα λιγοτερη δοση   πηρα καινουργιο φιλτρο εβγαλα τα καρβουνακια   οι αλαγες νερου στο ενυδριο ηταν συχνες κ 2 την βδομαδα εχω μεγαλο ενυδριο 80 × 40 εκ πριν η τροφητου ηταν tetra discus  σε κοκους κ σε μακαρονακι  .7 ετων οσκαρ  αυτο τωρα δεν τρωει εδω κ μερες ουτε κοπριζει . Εχει πρηστη η κοιλια του κ εχει μια σαν ασπρη φουσκα διαφανη απο κατω

Έγινε επεξεργασία - Aikaterini Andreakou
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

 

 

πριν 6 λεπτά, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Ειμαι ερασιτεχνης ολα αυτα ειναι βουνο για μενα μετρισεις κλπ πριν δυο μερες εκανα μετρισεις νερου στο pet shop ηταν καλες μου ειπε αυτα για το νερο τροφη αλαξε η τροφη  σε tetra pond sticks    εδειχνε να μην χορταινει μ αυτα μεχρι που αρρωστησε  εδω κ τρεις βδομαδες  . Μουδωσαν    το oidimol dajana  5 ml μερα παρα μερα 4 φορες στο τελος αλλαγη νερου    συνεχιζω ακομα μ αυτο αλλα λιγοτερη δοση   πηρα καινουργιο φιλτρο εβγαλα τα καρβουνακια   οι αλαγες νερου στο ενυδριο ηταν συχνες κ 2 την βδομαδα εχω μεγαλο ενυδριο 80 × 40 εκ πριν η τροφητου ηταν tetra discus  σε κοκους κ σε μακαρονακι  .7 ετων οσκαρ  αυτο τωρα δεν τρωει εδω κ μερες ουτε κοπριζει . Εχει πρηστη η κοιλια του κ εχει μια σαν ασπρη φουσκα διαφανη απο κατω

 

Link to comment
Share on other sites

1531060526386257861745.thumb.jpg.8449da3a640249c7068e7d0639451bcb.jpg

πριν 2 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Pet shop

 

πριν 2 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Ειμαι ερασιτεχνης ολα αυτα ειναι βουνο για μενα μετρισεις κλπ πριν δυο μερες εκανα μετρισεις νερου στο pet shop ηταν καλες μου ειπε αυτα για το νερο τροφη αλαξε η τροφη  σε tetra pond sticks    εδειχνε να μην χορταινει μ αυτα μεχρι που αρρωστησε  εδω κ τρεις βδομαδες  . Μουδωσαν    το oidimol dajana  5 ml μερα παρα μερα 4 φορες στο τελος αλλαγη νερου    συνεχιζω ακομα μ αυτο αλλα λιγοτερη δοση   πηρα καινουργιο φιλτρο εβγαλα τα καρβουνακια   οι αλαγες νερου στο ενυδριο ηταν συχνες κ 2 την βδομαδα εχω μεγαλο ενυδριο 80 × 40 εκ πριν η τροφητου ηταν tetra discus  σε κοκους κ σε μακαρονακι  .7 ετων οσκαρ  αυτο τωρα δεν τρωει εδω κ μερες ουτε κοπριζει . Εχει πρηστη η κοιλια του κ εχει μια σαν ασπρη φουσκα διαφανη απο κατω

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοια ζημιά σε ψάρι, και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω δεν νομίζω ότι σώνεται το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εσπασε αυτη η φουσκα που υπηρχε στηνκοιλιατου αλλαξα το νερο   αλλα ειναι πολυ αδυναμο  δεν θα τα καταφερει τελικα

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα χρειαστηκε να λειψω και δεν παρακολουθησα.δοκιμασε λιγο epsom και οθεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

 

dropsy, νεοπλασμα , δυσκοιλιότητα, εντερικα παρασιτα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος natateo έγραψε:

dropsy, νεοπλασμα , δυσκοιλιότητα, εντερικα παρασιτα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση .Υπαρχει κατι για ολ αυτα

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Aikaterini Andreakou έγραψε:

Ευχαριστω για την απαντηση .Υπαρχει κατι για ολ αυτα

Χθες εψαχνα στα ξενα φορουμ για κατι παρομοιο, βρηκα σχεδον ιδιες φωτο με οσκαρ, αλλα κανενας με ακριβεια δεν μπορουσε να απαντησει το τι ειναι. Περισσοτεροι ελεγαν για Bactopur direct SERA. Αλλα το ψαρακι σου εχει και καποια ηλικια, δεν ξερω αν μπορει να γινει κατι. Να ρωτησουμε τον @submarine1981, μηπως εχει δει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...