Jump to content

bare bottom or not...


africa tender

Recommended Posts

πριν 7 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

201.jpg

Μια χαρα ειναι! απλος με χαλανε πολυ τα 2 ψευτικα διακοσμιτικα (φυκια-κοραλι αν δεν κανω λαθος) 
αν τα βγαλεις και βαλεις κατι αλλο στην θεση τους τοτε θα εισαι ακομα καλυτερα :)

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Μια χαρα ειναι! απλος με χαλανε πολυ τα 2 ψευτικα διακοσμιτικα (φυκια-κοραλι αν δεν κανω λαθος) 
αν τα βγαλεις και βαλεις κατι αλλο στην θεση τους τοτε θα εισαι ακομα καλυτερα :)

η φωτο ειναι παλια,οσο για το θαμνο,τον ειχα για κρυψωνα ενος μικρου ψαριου,που δεν προλαβα να βγαλω.το κοραλι ειναι αληθινο και ειναι εκτος ενυδρειου.οι πετρες ειναι δολομιτης και moonstone περιπου 120kg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

η φωτο ειναι παλια,οσο για το θαμνο,τον ειχα για κρυψωνα ενος μικρου ψαριου,που δεν προλαβα να βγαλω.το κοραλι ειναι αληθινο και ειναι εκτος ενυδρειου.οι πετρες ειναι δολομιτης και moonstone περιπου 120kg.

Οκ απλος νομιζα οτι ηταν τα κλασικα διακοσμιτικα που βαζουν πολλοι...:)

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Οκ απλος νομιζα οτι ηταν τα κλασικα διακοσμιτικα που βαζουν πολυ...:)

ολα τα πλαστικα δεν ειναι ιδια. τωρα δεν υπαρχει,τιποτα εκτος απο πετρες και ξυλα.εχω ενα κορμο μεσα ~ 1,20. αλλα χωρις αμμο!και κατι off topic (το θεμα με το μπαλκονι,το δουλευω στο μυαλο μου,μην νομιζεις οτι δεν εδωσα σημασια, εχω σκεφτει κατι και θα σου πω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που τα ωφέλη (σε ορισμένες περιπτώσεις) από ένα bb ενυδρείο είναι αρκετά, εντούτοις στο μάτι είναι κάτι που εξακολουθεί να με ξενίζει.

Είχα στήσει στο παρελθόν ένα κύβο που τον χρησιμοποίησα για κάποιο διάστημα ως γεννήστρα. και ακόμη θυμάμαι την αίσθηση της έντονης αντανάκλασης.

Καλή η ιδέα για ποστάρισμα bare bottom ενυδρείων.:)

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Παρόλο που τα ωφέλη (σε ορισμένες περιπτώσεις) από ένα bb ενυδρείο είναι αρκετά, εντούτοις στο μάτι είναι κάτι που εξακολουθεί να με ξενίζει.

Είχα στήσει στο παρελθόν ένα κύβο που τον χρησιμοποίησα για κάποιο διάστημα ως γεννήστρα. και ακόμη θυμάμαι την αίσθηση της έντονης αντανάκλασης.

Καλή ιδέα για ποστάρισμα bare bottom ενυδρείων.:)

ξερεις τωρα.αμα γεννανε,βγαλε θυληκα,βγαλε β αρσενικα,βγαλε μωρα, και στα 100 ψαρια,δεν προλαβαινεις με την καθαριοτητα.να σου πω την αληθεια,η υγειηνη για μενα ειναι ο νουμερο ενα λογος για bb. στην παρουσα φαση,ειλικρινα σου μιλαω,δεν θα ηξερα τι να κανω αν δεν ειχα bb!

Link to comment
Share on other sites

Τη ειναι αυτο;;;; ετσι φτηνα θα την γλυτωσεις;;...... θελω πληρη παρουσιαση απο το πως ειναι τωρα το ενυδρειο σου.... εξοπλισμο...παραμετρους και τα ψαρια. Και εαν θες το συζηταμε.....  :)

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Τη ειναι αυτο;;;; ετσι φτηνα θα την γλυτωσεις;;...... θελω πληρη παρουσιαση απο το πως ειναι τωρα το ενυδρειο σου.... εξοπλισμο...παραμετρους και τα ψαρια. Και εαν θες το συζηταμε.....  :)

αυτη ειναι παλια η φωτο! τωρα ειναι πιο ομορφο.παραμετροι ph 8.2, gh 14 kh >10.no2 0,no3 0-30 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος africa tender έγραψε:

αυτη ειναι παλια η φωτο! τωρα ειναι πιο ομορφο.παραμετροι ph 8.2, gh 14 kh >10.no2 0,no3 0-30 κτλ

Ποσταρε καμοια καινουργια φωτο να το δουμε πως ειναι! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Ποσταρε καμοια καινουργια φωτο να το δουμε πως ειναι! 

κανει αντανακλασεις,και δε μου βγαινουν καλες.πρεπει να βαλω το φωτιστικο,που το αφαιρω τα καλοκαιρια.:poster_oops:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

κανει αντανακλασεις,και δε μου βγαινουν καλες.πρεπει να βαλω το φωτιστικο,που το αφαιρω τα καλοκαιρια.:poster_oops:

Οποτε θες και μπορεις να βγαλεις καμοια φωτο να δουμε το ενυδρειο σου!! :bigemo_harabe_net-117: 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2018 at 9:58 ΜΜ, το μέλος africa tender έγραψε:

201.jpg

Δεν ειναι εντελος bare bottom - εχει πετρες! :P:)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν ειναι εντελος bare bottom - εχει πετρες! :P:)

ετσι ειναι η γιατρινα σωζει ζωες,και ....καταστασεις!!!!! και παλι σε ευχαριστω!:bow:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν ειναι εντελος bare bottom - εχει πετρες! :P:)

 

184.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θελω να σου στειλω καποια στιγμη,και φωτο απο το σκυλακι μου,αλλα θα ειναι offtopic!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

θελω να σου στειλω καποια στιγμη,και φωτο απο το σκυλακι μου,αλλα θα ειναι offtopic!

Απο μια φωτο δεν χαλαει! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Μια χαρα σε βρεισκω!!!! :)
 

ελα ρε φιλε και εσυ απο αφρικη μερια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

ελα ρε φιλε και εσυ απο αφρικη μερια!!!!!

Δεν εχω ελευθερα ενυδρεια και χωρο για ενυδρεια....:waaa:

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Δεν εχω ελευθερα ενυδρεια και χωρο για ενυδρεια....:waaa:

θα κλεισουμε  με τεντα βινυλιου και φερμοουαρ,το μπαλκονι,και γινεται 23 κελσιου σαν θερμοκηπιο! αν θες αφρικη για ολα εχει λυσεις!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

θα κλεισουμε  με τεντα βινυλιου και φερμοουαρ,το μπαλκονι,και γινεται 23 κελσιου σαν θερμοκηπιο! αν θες αφρικη για ολα εχει λυσεις!!

sorry για το off topic 
το θεμα ειναι το χειμωνα που θα εχει 0 και - θα θελω air condition για να εχει καλη θερμοκρασια στο χωρο αυτο..:wacko:

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

sorry για το off topic 
το θεμα ειναι το χειμωνα που θα εχει 0 και - θα θελω air condition για να εχει καλη θερμοκρασια στο χωρο αυτο..:wacko:

 

κεροζαν μεσα στο θερμοκηπιακι,και ας εχει και -10:bbq:

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

κεροζαν μεσα στο θερμοκηπιακι,και ας εχει και -10:bbq:

Υπαρχει ομως ενα προβλημα που δεν το ειχα υπολογισει, εκει ειναι ο εξαερισμος θα υπαρχει προβλημα αν κλεισει εκει ο χωρος? 
Μπορω να κανω λιγο χωρο για ενυδρειο στο δωματιο αλλα ειναι ξυλο το πατωμα και φοβαμαι μην βουλιαξει ή πεσουν νερα.

Δεν θα πειγενα σε αφρικανες σαν τις δικες σου αλλα σε μουλτι ή καποιο αλλο μικρο ειδος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...