Jump to content

ενα παραπονο...


Recommended Posts

το θεμα αυτο μονο ενυδρειακο δεν ειναι.αλλα με πνιγει το παραπονο...ισως πολλοι φιλοι εδω,να εχουν ενοχληθει καποια στιγμη απο τις τηλεφωνικες εταιρειες,για καποια "προσφορα".μου εκανε εντυπωση,το οτι δεν σεβαστηκαν ουτε την σημερινη μερα!θυμηθηκα επισης,στην προηγουμενη εθνικη καταστροφη,την ωρα που προσπαθουσα να απεγκλωβισω,εναν συνανθρωπο μας,ηθελαν να μου που πουλησοουν "nova".και φραγες χρησιμοποιω,και μαλιστα ολου του τηλεφωνικου κεντρου.η πικρια ομως παραμενει,ακομα και οταν δεις,οτι η συσκευη σου,τους εχει απορριψει.τους παρακολουθω εδω και καιρο,με μια ομαδα φιλων.στις ιστοσελιδες τους,αναφερουν οτι προσφερουν."καταγραφη των συνηθειων,μας!!!!!!!!!!και δεν βρεθηκε ενας εισαγγελεας! στατιστικα, το75%γνωστων μου,διαφορετικων ηλικιων και επαγγελματων,δεχτηκαν την χθεσινη μερα (24/7).κατα μεσο ορο 5 ανεπιθυμητες κλησεις.ο αμοραλισμος στον υπερθετικο βαθμο.κριμα και αισχος για αυτες τις "εταιρειες".οι απογονοι μας,θα παιρνουν την αδεια της τηλεφωνητριας για να ζησουν.....αν αυτο λεγεται ζωη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ντροπή , ειναι αίσχος ειναι σχεδόν ανείπωτο να ενοχλούν ανθρώπους μια τέτοια μέρα .

τα τηλέφωνα τα οποία καλούν όπως ισχυρίζονται βγαίνουν τυχαία απο υπολογιστή και δεν έχουν όνομα και στοιχεία των ανθρώπων που καλούν . Με αλλα λόγια θα μπορούσαν να καλέσουν κάποιον απο το μάτι η την Κινέτα χτες και να του προτείνουν να αποκτήσει κάποιο απο όλα αυτά τα σκουπίδια που γεμίζουν τα σπίτια μας .

Δουλευω σε πολυ γνωστό ενημερωτικό ραδιόφωνο και απο χτες σταματήσαμε καθε ενεργεια που είχε να κάνει με διαγωνισμό που δίνει δώρα . 

Ειναι απαράδεκτο να καλούν νούμερα αυθαίρετα χωρις να σε προστατεύει κανεις ουτε καν τις ώρες κοινής ησυχίας και ειναι εγκληματικό να καλείς μέρα εθνικού πένθους για να κανεις την ηλιθια προσφορά σου .

τραπεζες και άλλες μεγάλες εταιρίες σταμάτησαν απο το πρωι καθε διαφημιστική ενεργεια και ταυτόχρονα εταιρίες καλούν για τηλεφωνικές προσφορές . Κανένας σεβασμός .

οταν σας καλεί άσχετο νούμερο μα μη το σηκώνετε. Βάλτε το στο Google και δείτε αν υπάρχει στις λίστες ανεπιθύμητων τηλεφώνων .

καηκε και ενα δικο μας μαγαζί ευτυχώς όχι ολοσχερώς στην Κινέτα, ετσι για την ιστορία .

εμεις να είμαστε καλα και καλή δύναμη στους ανθρώπους αυτούς .

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Fred13 έγραψε:

Ειναι ντροπή , ειναι αίσχος ειναι σχεδόν ανείπωτο να ενοχλούν ανθρώπους μια τέτοια μέρα .

τα τηλέφωνα τα οποία καλούν όπως ισχυρίζονται βγαίνουν τυχαία απο υπολογιστή και δεν έχουν όνομα και στοιχεία των ανθρώπων που καλούν . Με αλλα λόγια θα μπορούσαν να καλέσουν κάποιον απο το μάτι η την Κινέτα χτες και να του προτείνουν να αποκτήσει κάποιο απο όλα αυτά τα σκουπίδια που γεμίζουν τα σπίτια μας .

Δουλευω σε πολυ γνωστό ενημερωτικό ραδιόφωνο και απο χτες σταματήσαμε καθε ενεργεια που είχε να κάνει με διαγωνισμό που δίνει δώρα . 

Ειναι απαράδεκτο να καλούν νούμερα αυθαίρετα χωρις να σε προστατεύει κανεις ουτε καν τις ώρες κοινής ησυχίας και ειναι εγκληματικό να καλείς μέρα εθνικού πένθους για να κανεις την ηλιθια προσφορά σου .

τραπεζες και άλλες μεγάλες εταιρίες σταμάτησαν απο το πρωι καθε διαφημιστική ενεργεια και ταυτόχρονα εταιρίες καλούν για τηλεφωνικές προσφορές . Κανένας σεβασμός .

οταν σας καλεί άσχετο νούμερο μα μη το σηκώνετε. Βάλτε το στο Google και δείτε αν υπάρχει στις λίστες ανεπιθύμητων τηλεφώνων .

καηκε και ενα δικο μας μαγαζί ευτυχώς όχι ολοσχερώς στην Κινέτα, ετσι για την ιστορία .

εμεις να είμαστε καλα και καλή δύναμη στους ανθρώπους αυτούς .

 

αδελφε μου,δεν υπολογιζουν τιποτα! καποιες φορες,κρυβονται απο πισω οι τραπεζες,οταν θελουν να σε παρενοχλησουν,και εχεις δικαστικη προστασια! δηλαδη λενε ας πουμε στην χ τηλεφωνικη εταιρεια "σπαστε τα νερα του ταδε"εχουν επενδυσει εκατομμυρια για παρακολουθηση απλων πολιτων!!! και στο ματι καλεσαν,και στην κινετα,αρκει να τους ειχε βαλει σε φραγη,και να θελουν να τον εντοπισουν.σε πληροφορω,πως και εγω και εσυ,ειμαστε υπο επεξεργασια,για να δουνε αν σηκωνεις το τηλεφωνο,που εισαι τι κανεις,και οτι πιο εφιαλτικο μπορεις να φανταστεις.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο.σε ψαχνουν ασχετα με το αν χρωστας η οχι!ειναι ενα ιδιοτυπο φακελωμα,ενας περιεργος ελεγχος.για πες μου,σου αρεσει να βρισκεις κλησεις,ασχετα αν δουλεψε η φραγη!

Link to comment
Share on other sites

Από όταν ζήτησα να ενταχθεί ο αριθμός μου σε λίστα απορρητων δεν με ενόχλησε κανείς. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

Από όταν ζήτησα να ενταχθεί ο αριθμός μου σε λίστα απορρητων δεν με ενόχλησε κανείς. 

Το θεμα ειναι πως μπορει να σε ψαχνει καποιος παιδικος σου φιλος, καποιος συγγενης σου καποιος πελατης σου κλπ....... και τοτε δεν θα μπορει να σε βρει κανεις!!

Απο την αλλη μπορει να σε παρει ο οποιοσδηποτε..... οποιαδηποτε ωρα και μερα για διαφημηστικους, εμπορικους, τραπεζικους λογους χωρις να τους εχει δωσει κανεις το δικαιωμα να το κανουν. Η μαλλον το δικαιωμα το εχουν δυστηχως αλλα οχι απο εσενα που προσωπικα δεν θελεις να σε πριζει ο καθε ασχετος χωρις προσωπικο λογο!!

 

Θα επρεπε να απαγορευονται τετοιες πρακτικες αλλα δυστηχως ζουμε σε μια κοινωνια οπου εχουν καταπατηθει τα δικαιωματα μας σε πολλους τομεις και μονο εαν γινει θεμα και ενωμενοι θα αλλαζε ισως επιτελους αυτη η πρακτικη νομοθετικα.

 

 

Έγινε επεξεργασία - Rik
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ουτε το μητρωο 11.ουτε η λιστα απορρητων,προστατευει.μονο ηφραγη.εκει μας καταντησανεγια κοιταξτε,ποσα call blocker πολουνται καθημερινα!φακελωμα κανονικοτατο και με το νομο!αυτος ειναι ο σκοπος τους.ως και τα supermarket διοχετευουν προσωπικα στοιχεια,και καταναλωτικες συνηθειες!

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις δηλώσει να μπεις στο μητρώο 11 και σε καλέσουν για προσφορά, βάση νόμου έχεις μεγάλη οικονομική αποζημίωση από την τηλεφωνική σου εταιρεία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ από όταν μπήκα στο 11. Για το αν θελήσει κάποιος από τα παλιά να με βρει έχω ένα λογαριασμό Facebook με το πραγματικό μου όνομα και στοιχεία σπουδών (που δεν χρησιμοποιώ όμως) ώστε να μπορεί κάποιος να με βρει. Εξάλλου στην Ελλάδα όλοι μέσω φβ λειτουργούν. 

Όσον αφορά το φακέλωμα, δεν με νοιάζει που ο ΟΤΕ και οι τράπεζες έχουν αναλυτικά όλα τα στοιχεία μου. Τι θα μου κάνουν? Σε όλες τις άλλες εταιρίες /sites /Facebook / και παντού χρησιμοποιώ λάθος στοιχεία. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα όταν δεν έχουν στοιχεία σου πως ακριβώς σε φακελωνουν? Στατιστικά κρατάνε μόνο για το πόσο ρύζι πούλησαν σήμερα πχ. Σε σούπερ μάρκετ δουλεύω και το λέω 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φακελωμα κανονικοτατο. Είναι τυχαίο που όταν σερφαρεις στο ίντερνετ πετάγονται διαφημίσεις και είναι προϊόντα ή υπηρεσίες που σε ενδιαφέρουν και όχι κάτι τυχαίο;

Φακελωμα λοιπόν,αλλά σε αρχικό στάδιο ακόμη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι αλλενδετα, και τα cookies. και και οι πληρωμες με πλαστικο χρημα.και καθε ενεργεια που κανει ο καθενας μας,και μη μου πει κανεις."ελα μωρε δεν πειραζει".γιατι η λυπητερη δεν αργει να ερθει.σκεψου να γνωριζει ο καθενας,με τι ξυριζεσαιι,που πας για διακοπες με την οικογενεια σου.να βγαζει συμπερασμα για τις πολιτικες σου πεποιθησεις.αν εισαι φιλος η εχθρος του συστηματος.κτλ. μολις καταργηθει και η χρηση των χρηματων,τελειωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξυρίζομαι με Philips, ψωνίζω κυρίως από Βασιλόπουλος και my market, βάζω 100αρα βενζίνη πάντα... Δεν είμαι με κανένα κόμα (όλο και κάποιον ψηφίζω όμως κάθε φορά), για μηχανή αναζήτησης χρησιμοποιώ το Google και για τσόντες το xnxx . Διακοπές φέτος θα πάω στη χιλιαδου.  

 

Ορίστε αυτοφακελωθηκα. Πως μπορεί οτιδήποτε από τα παραπάνω να μου δημιουργήσει πρόβλημα?  

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

Ξυρίζομαι με Philips, ψωνίζω κυρίως από Βασιλόπουλος και my market, βάζω 100αρα βενζίνη πάντα... Δεν είμαι με κανένα κόμα (όλο και κάποιον ψηφίζω όμως κάθε φορά), για μηχανή αναζήτησης χρησιμοποιώ το Google και για τσόντες το xnxx . Διακοπές φέτος θα πάω στη χιλιαδου.  

 

Ορίστε αυτοφακελωθηκα. Πως μπορεί οτιδήποτε από τα παραπάνω να μου δημιουργήσει πρόβλημα?  

 

συνονοματε,μην το παιρνεις για αστειο.θα ερθει ωρα,και θα κλαιμε με μαυρο δακρυ.δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα.και εγω  ακριβως τα ιδια κανω (εκτος απο τη philips).οι συνηθειες αυτες,σαν πληροφορια,για εσενα και για εμενα ,δεν εχουν καμια αξια,για αυτους,εχουν τεραστια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...