Jump to content

Ψάχνω ζευγάρι μονομάχων


Recommended Posts


Καλησπέρα σε όλους.

μετά από σχεδόν 5 χρονια απουσίας από το hobby θέλω να επανέλθω. Παλιά είχα κάνει αναπαραγωγή μονομάχων. Είχα υπέροχα ψαράκια και πολύ ευχάριστες αναμνήσεις από την αναπαραγωγή τους. Εδώ είναι μερικές παλιές φωτό μου από αναπαραγωγή.

 

Θέλω να ξανά πάρω μονομάχους. Απλά θέλω λίγο την βοήθεια σας. δεν ξέρω που μπορώ να βρω όμορφους μονομάχους.

Αν κάποιος ξέρει ποιο κατάστημα στην Αθηνα έχει κάποια πάνω κάτω μεγάλη ποικιλία παρακαλώ πείτε μου.

18.jpg

00=bettas.jpg

00=bettas002.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογως τι ρατσα θέλεις..

Αν το ανέβαζες το θέμα πιο νωρίς θα είχα εγώ να σου δωσω μικρά καθως εκανα προσφατα αναπαραγωγη αλλα ειναι ολα κρατημενα για παιδια που μου τα ζητησαν..

Το να βρεις μονομάχο, είναι αρκετα ευκολο.. το να βρεις υγιη μονομάχο εκει τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά..

Μπορείς να ψάξεις να δεις σε κάποια μαγαζια που δεν τους πουλάνε σε ποτηράκια ( οπου εκει είναι σιγουρα ταλαιπωρημενα) αλλα μπορείς να βρεις και απο χομπιστες..

Απο οπου και να βρεις εγω σου ευχομαι καλό ψάξιμο και μετά με το καλό να κάνεις και αναπαραγωγή..

Eμείς είμαστε εδώ για να θαυμάσουμε το αποτέλεσμα αλλα και όλη την διαδικασία.. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ!!!

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη επιθυμία. Προτιμώ τα Crowntail, Combtail, Rosetail η Halfmoon και να είναι εντονου χρωματισμού. Από εκεί και πέρα ότι βρω.  Απλά δεν έχω δυνατότητα να πηγαίνω σε όλα τα μαγαζιά να ψάχνω. Αν μπορείτε να μου πείτε ένα κατάστημα αξιόπιστο και να έχει λίγη ποικιλία.

Αυτά τα καταστήματα που ξέρω εγώ πουλάνε στα ποτηράκια και έχουν μονο Veil tails.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Ευχαριστω πολύ!!!

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη επιθυμία. Προτιμώ τα Crowntail, Combtail, Rosetail η Halfmoon και να είναι εντονου χρωματισμού. Από εκεί και πέρα ότι βρω.  Απλά δεν έχω δυνατότητα να πηγαίνω σε όλα τα μαγαζιά να ψάχνω. Αν μπορείτε να μου πείτε ένα κατάστημα αξιόπιστο και να έχει λίγη ποικιλία.

Αυτά τα καταστήματα που ξέρω εγώ πουλάνε στα ποτηράκια και έχουν μονο Veil tails.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις πριν πας να παρεις καποια τηλ η εστω καποια μειλ και αν εχουν να σου στειλουν φωτογραφιες?? Και αν βρεις κατι πας και το παιρνεις.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

θα μπούν στην διαδικασία να μου στείλουν φωτογραφίες? για ψαράκια τον 5-10 ευρω το πολυ? Μου φαίνεται απίστευτο αυτό. ))))

Ναι, αν δεν βρω βοήθεια από δω, θα αρχίζω να πέρνω τηλεφωνα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Wind-sa έγραψε:

θα μπούν στην διαδικασία να μου στείλουν φωτογραφίες? για ψαράκια τον 5-10 ευρω το πολυ? Μου φαίνεται απίστευτο αυτό. ))))

Ναι, αν δεν βρω βοήθεια από δω, θα αρχίζω να πέρνω τηλεφωνα.

 

 

Δοκιμασε με τηλ ειναι η πιο αξιοπιστη μεθοδος.. ρωτας κιολας τι χρωματα εχουν και τι ειδη.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...