Jump to content

(Νέα) Ομαδική παραγγελία betta


panos nts

Recommended Posts

Κοιτα εγω που ζητησα θυληκο για τον αρσενικο μου μου ειπε γυρω στο 30-35αρι.. συν τα μεταφορικα όσα θα ειναι λογικα γυρω στα 50 συνολο..

Link to comment
Share on other sites

Από που είναι τα ψαράκια, Πάνο? Από Ευρώπη η από Ταϊλάνδη?

και ποια είναι ελαχιστη ποσότητα παραγγελίας?

Έγινε επεξεργασία - Wind-sa
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Από που είναι τα ψαράκια, Πάνο? Από Ευρώπη η από Ταϊλάνδη?

και ποια είναι ελαχιστη ποσότητα παραγγελίας?

 

Yπάρχουν 2 επιλογές.. η μια είναι να παρουμε απο Ταιλάνδη και να δουμε τι θα γίνει με το μεταφορικό μέσο και πως θα ερθουν Ελλάδα και η άλλη επιλογή είναι από κάποιους Γερμανούς breeders οι οποίοι έχουν betta ψαράκια και θέλω να δω τι και πως, εχω στειλει πολλά μειλ περιμένω απαντήσεις.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελετε πειτε μου τι ειδος θελετε ψαξτε λιγακι στο ιντερνετ για το τι σας αρεσει ποια ρατσα κλπ για να μπορεσω και εγω να τα στειλω να δω περιπου σε τι τιμες θα κυμανθουν τα ψαρακια.. ;)

Οπως και με τα αγρια το ιδιο υπαρχουν αρκετα ειδη οποτε θα ειναι καλο να ξερουμε περιπου τι και πως..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ένα ζευγάρι Traditional Plakat Dragon ή Halfmoon Plakat Dragon θα ενδιαφερόμουνα. Ότι νάνε χρώμα εκτος από Marble (Koi).
Αλλα βεβαια 50 ευρω το ψαράκι για μένα είναι πολύ. Όσο και να θέλω, ακόμα δεν μπορώ να δώσω 100 ευρω για ένα ζευγάρι. (((

 

Αλλα μπας και θα μαζευτούμε πολοι και θα γίνει καμια έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Εγώ για ένα ζευγάρι Traditional Plakat Dragon ή Halfmoon Plakat Dragon θα ενδιαφερόμουνα. Ότι νάνε χρώμα εκτος από Marble (Koi).
Αλλα βεβαια 50 ευρω το ψαράκι για μένα είναι πολύ. Όσο και να θέλω, ακόμα δεν μπορώ να δώσω 100 ευρω για ένα ζευγάρι. (((

 

Αλλα μπας και θα μαζευτούμε πολοι και θα γίνει καμια έκπτωση.

 

Οχι οχι δεν θα παει τοσο πολυ ελπιζω.. αν ειναι ετσι δεν αξιζει καν να το προσπαθησουμε αλλο..

Εχω μιλησει με πολλους breeders και πλεον επικοινωνω με μια απο Γερμανια οποτε μπορει να ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.. και πιο οικονομικα εννοειται..

Περιμενω να μου πει τι και πως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου άρεσε ένα ζευγάρι Double Tail ή Rosetail (προτίμηση στο Double tail), αλλά επειδή γενικά δεν έχω κρατήσει πολλους τυπους, οποιοδήποτε πέραν του απλού μονομάχου θα μου άρεσε, δεν περιορίζομαι σε αυτά τόσο :D 

Αν επικοινωνήσει αυτός ζήτα έναν κατάλογο ( αν και πιστεύω θα το έχεις κάνει ήδη :D ) με όλα τα διαθέσιμα και αν έχει και τιμές ακόμα καλύτερα, γιατί όντως 50 ευρώ για ένα ψάρι είναι πολλά ( είναι και το ταξίδι.. )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά είδη wild betta που μ' ενδιαφέρουν (όσα είναι και αυτά).  Δεν ξέρω τί μπορεί να υπάρχει απ' αυτά.

Αν σου στείλουν καμιά μια λίστα θα διευκόλυνε και σε σχέση με την τιμή τους. Το θέμα είναι να πάρω αρσενικά-θηλυκά.

 

Αν ζητηθεί σε κάποιο κατάστημα εδώ πέρα να έκανε την παραγγελία για μας δεν θα ήταν ίσως πιο εύκολο και οικονομικό? Δεν ξέρω ρωτώ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος dim84 έγραψε:

Είναι πολλά είδη wild betta που μ' ενδιαφέρουν (όσα είναι και αυτά).  Δεν ξέρω τί μπορεί να υπάρχει απ' αυτά.

Αν σου στείλουν καμιά μια λίστα θα διευκόλυνε και σε σχέση με την τιμή τους. Το θέμα είναι να πάρω αρσενικά-θηλυκά.

 

Αν ζητηθεί σε κάποιο κατάστημα εδώ πέρα να έκανε την παραγγελία για μας δεν θα ήταν ίσως πιο εύκολο και οικονομικό? Δεν ξέρω ρωτώ..

 

Για να παρει το καταστημα δεν νομιζω να συμφερει να πάρει 10 ψάρια άντε 12 που βγαινουν τα δικα μας.. κανονικα μπορει να εβγαινε πιο οικονομικα ναι αλλα δεν νομιζω πως θα αναλαβουν αν σκεφτεις οτι παίρνουν 50 ψάρια σε καθε εισαγωγη..

Link to comment
Share on other sites

 και εμενα θα με ενδιέφερε καποιο dragon fanchy θηλυκό αρσενικα εχω, αλλα εξαρταται και απο την τιμη που θα μας δωσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχουμε και λέμε για να τα συγκεντρώσουμε κάπου θα λέω το όνομα και δίπλα τι θέλει ο καθένας:

1) panos nts 1 betta plakat fancy (F)

2) piranhas2 1 betta wild caught (M), 4 betta wild caught (F)

3) dim84 betta wild caught

4) DeLK Double Tail (M+F) ή Rosetail (M+F)

5) Wind-sa Traditional Plakat Dragon (M+F) ή Halfmoon Plakat Dragon (M+F)   

6) paul.astry crown dragon fancy (F)

 

 

Δεν ειναι δεσμευτικο εννοειται απλα θέλω και εγω να ξερω τι να ζηταω.. ;)  Με το που ξερω τιμες θα σας ενημερωσω φυσικα..

Έγινε επεξεργασία - panos nts
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λέμε:

1) Υπάρχουν κάποια τα οποία έχουν έρθει απο ΤαΫλάνδη

2), 3) Υπάρχουν Splendens, Imbellis ,Smaragdina, Siamorientalis, Mahachai

4) Doubletail long fin  Υπάρχουν και αρσενικά και θυληκά τα οποία ήρθαν απο Ταυλανδη και ένα πολύ όμορφο θυληκό από την Κροατία που κέρδισε διαγωνισμό στην Ελβετία, rosetail υπάρχουν αλλά είναι περίπου 1 χρονών. Χαφμουν έχει 2 ζευγαρια κόι από Ταυλάνδη και copper black Bicolor ενα ζευγάρι και κάποια fancy colored αρσενικά και θυληκά.

5) Εχει ένα μεγάλου μεγέθους dragon hmpk 3 μηνών τώρα αρχίζει να καταλαβαίνει το αν είναι αρσενικό η θυληκο

6) ct dragon fancy έχει 3 θυληκά από δική της γέννα ενός ετών αλλά γεμάτη με αυγά

 

Επίσης μου είπε ότι το ζευγάρι θα κοστίσει περίπου 15 ευρω ( + 5 λέει αν είναι πιο σπάνιο).. οπότε περιμένω μεταφορικα.. ;) 

Έγινε επεξεργασία - panos nts
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας στειλει φψτο απο αυτα Imbellis ,Smaragdina, Siamorientalis, Mahachai ? ειναι πιστοποιημένα  ζευγαρια ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος piranhas2 έγραψε:

μπορει να μας στειλει φψτο απο αυτα Imbellis ,Smaragdina, Siamorientalis, Mahachai ? ειναι πιστοποιημένα  ζευγαρια ?

 

ΑΥριο φίλε μου είπε θα στείλει φωτος απο ψάρια και ίσως κάποια βιντεο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά μου φαίνεται, έχει ποικιλία! Έλα και περιμένει το ενυδρείο ζεστό ζεστό!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DeLk έγραψε:

Πολύ καλά μου φαίνεται, έχει ποικιλία! Έλα και περιμένει το ενυδρείο ζεστό ζεστό!!

 

Μακαρι να μπορεσουμε να ανεβασουμε κι αλλο τους breeders στην Ελλαδα να μην χρειαζεται πια να κανουμε εισαγωγες.. ^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

5) Εχει ένα μεγάλου μεγέθους dragon hmpk 3 μηνών τώρα αρχίζει να καταλαβαίνει το αν είναι αρσενικό η θυληκο

6) ct dragon fancy έχει 3 θυληκά από δική της γέννα ενός ετών αλλά γεμάτη με αυγά

15-20 ευρω για ζευγάρι είναι καλή τιμή. Είμαι μέσα για το Dragon και αν ο paul.astri δεν θα πάρει και τις τρεις θηλυκές Dragon τότε μια θα πάρv εγώ.

(όσο και δεν ήθελα Fancy...αλλα γονίδιο Dragon με τέτοια τιμή κρίμα να χαθεί.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, crown said:

 και εμενα θα με ενδιέφερε καποιο dragon fanchy θηλυκό αρσενικα εχω, αλλα εξαρταται και απο την τιμη που θα μας δωσει.

Έχεις Αρσενικά Dragon? Δείξε μερικές φωτό αν θες. Θα ήθελα πολύ να τα δω. )))

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ειπε και τιμες..

Εαν μεινει μια μερα τελωνειο θα πληρωσουμε σαν συνολο 86.81 euro, ενω αν μεινει 4 μερες τελωνειο θα βγει 36,60 euro..

Δεν νομιζω οτι μας συμφερει το 2ο δεν θα αντεξουν τα ψαρακια.. :/

 

Link to comment
Share on other sites

Σύνολο μεταφορικά εννοείς;

Αν είναι για όλα τα ψάρια τόσο , πάει έξτρα 15 ευρώ για κάθε άτομο  ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος DeLk έγραψε:

Σύνολο μεταφορικά εννοείς;

Αν είναι για όλα τα ψάρια τόσο , πάει έξτρα 15 ευρώ για κάθε άτομο  ή κάνω λάθος;

 

Ναι απλά παίζει να είμαστε παραπάνω άτομα τελικά οπότε υπολόγισε μαξ στα 12 ευρω το ατομο μονο τα μεταφορικα και μετά ότι πάρει ο καθένας..

Νομίζω είναι καλή τιμη.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρον περιμένω να μου στείλει φώτο και βιντεο από τα ψάρια και να ορίσω και κάποιες λεπτομερειες..

Θα μας έρθουν λογικά 10 Οκτώβρη, δεν ξέρω να είναι νωρίς για εσάς αλλά τότε θα μπορέσει να γίνει η συναλλαγή και να μας τα στείλει σε 1-2 μερες από τότε..

Λογικά θα έρθουν σε μένα και μετά ή θα τα κρατήσω για να συνέλθουν και να σας τα στείλω εγώ αυτοπροσόπως στον καθένα σας ή θα γίνει από την αρχή.. Αυτό το βλέπουμε και ανάλογα όπως θέλει και ο καθένας, δεν επιβάλλω κάτι.. :D 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...