Jump to content

Κοινωνικό φυτεμένο


Spafish

Recommended Posts

Φτου φτου,πανεμορφο το διαμαντι σου!Απο φυτεμενο δεν γνωριζω τιποτα για να κανω κ αλλα σχολια.Οι γαριδες την "πακευουν" με τα ψαρακια σου;Τα εχεις καιρο ολα μαζι;

Link to comment
Share on other sites

Κουκλί το ενυδρείο σου φιλε μου. Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ όμορφο το ενυδρείο σου. Βάλε μας περισσότερες φωτο όταν μπορέσεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Φτου φτου,πανεμορφο το διαμαντι σου!Απο φυτεμενο δεν γνωριζω τιποτα για να κανω κ αλλα σχολια.Οι γαριδες την "πακευουν" με τα ψαρακια σου;Τα εχεις καιρο ολα μαζι;

 

Πριν 1μιση μήνα μπήκαν οι 3 γαρίδες, με τα Τετρα δεν έχω δει κάποιο θέμα, οι κιχλίδες μπήκαν πριν 1 μήνα, τους πήρε και κάποιες μέρες να ξεθαρέψουν, η μία κιχλιδα από τις 2 (που είναι και λίγο πιο μεγάλη) έχει τύχη να την δω να τις κοιτάει και να πηγένει προς το μέρος τους, αλλά αυτό 1-2 φορές, όπως παρατήρησα είναι πιο προσεκτικές οι γαρίδες, βέβαια βοηθάει ότι είναι μόλις 3 και κρύβονται πολύ εύκολα στα φυτά, πολλές φορές δεν μπορώ να τις βρω ούτε εγω, γιατί έχω βάλει κάποιες πέτρες με τέτοιο τρόπο για να μπορούν να μπούν από κάτω, οι βόλτες σε όλο το ενυδρείο με ανοιχτά τα φώτα έχουν ελαττωθεί αλλά το βράδυ βγαίνουν κανονικά.

 

Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω και άλλες φρέσκες φωτογραφίες,  για την ανάλυση δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο γιατί είναι από κινητό.

 

 

Πάντως χαίρομαι που βρίσκεται κάτι να σας αρέσει! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταπράσινο φίλε, πολύ ωραίο! Ζωντανό,  πανέμορφο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πολυ ομορφο το ενυδρειο φιλε μου.

Εγω θελω να κανω μια διατυπωση.

 Οι πιστιες θελουν ανοιχτο ενυδρειο για να μεγαλοσουν και να ειναι σαν ακινοιτες να μην γυριζουν ( απο την ροη του νερου )

στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου!

Τα ψαρακια δεν βλεπω,βγαλτα καμια φωτογραφια.

Τα ramshorn θα ελεγα να τα περιορισεις λιγο βγαζοντας οσα μπορεις με το χερι (επειδη γραφεις οτι ειναι πολλα) γιατι συντομα ο πλυθησμος θα ξεφυγει και θα φαινεται ασχημα οταν ειναι μεγαλα και κυκλοφορουν παντου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος giorgosmarios έγραψε:

Καλημερα!

Πολυ ομορφο το ενυδρειο φιλε μου.

Εγω θελω να κανω μια διατυπωση.

 Οι πιστιες θελουν ανοιχτο ενυδρειο για να μεγαλοσουν και να ειναι σαν ακινοιτες να μην γυριζουν ( απο την ροη του νερου )

στο ενυδρειο.

 

Τις έχω βάλει ανάμεσα στο τζάμι και στο spray bar για να μην γυρνάν, βέβαια η αναπτυξή τους είναι κάπως "περιορισμένη", Όμως είναι και μικρό το ενυδρείο οπότε έχω μετρημένα "λουλούδια" , αν είχα κρεμμαστό φωτισμό και ήταν ανοιχτό το ενυδρείο θα ήταν super θα έδειχνε πολύ όμορφο, ενώ τώρα ουσιαστικά βλέπω το κάτω μέρος  αλλά η σκιά που κάνουν μου αρκεί!..

 

Τα σαλιγκάρια όλη την ώρα βγάζω, έχω αφήσει 3-4 μεγαλα και τα άλλα μικρούλια, ότι βλέπω βγάζω!!! Έχει τύχη να βγάλω και καμια 100αρια όταν τα είχα αφήσει, τώρα έχει μειωθεί ο πλυθησμός!

 

Και μία φωτό περίπου πριν 20 μέρες.... δηλαδή το ψαράκι είχε 10 μέρες εντος του ενυδρείου.

20180915_214524-01.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2018 at 2:35 ΜΜ, το μέλος Spafish έγραψε:

 

Τις έχω βάλει ανάμεσα στο τζάμι και στο spray bar για να μην γυρνάν, βέβαια η αναπτυξή τους είναι κάπως "περιορισμένη", Όμως είναι και μικρό το ενυδρείο οπότε έχω μετρημένα "λουλούδια" , αν είχα κρεμμαστό φωτισμό και ήταν ανοιχτό το ενυδρείο θα ήταν super θα έδειχνε πολύ όμορφο, ενώ τώρα ουσιαστικά βλέπω το κάτω μέρος  αλλά η σκιά που κάνουν μου αρκεί!..

 

Τα σαλιγκάρια όλη την ώρα βγάζω, έχω αφήσει 3-4 μεγαλα και τα άλλα μικρούλια, ότι βλέπω βγάζω!!! Έχει τύχη να βγάλω και καμια 100αρια όταν τα είχα αφήσει, τώρα έχει μειωθεί ο πλυθησμός!

 

Και μία φωτό περίπου πριν 20 μέρες.... δηλαδή το ψαράκι είχε 10 μέρες εντος του ενυδρείου.

20180915_214524-01.jpeg

Εχε υπ οψη σου οτι θα σου κοβουν και το φως για το γρασιδι και αυτο θελει πολυ φως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, πιθανολογώ ότι θα είναι το τελευταίο aquascape πριν την αναβάθμιση σε περισότερα λίτρα!

 

Webp.net-resizeimage (1).jpg

Έγινε επεξεργασία - Spafish
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...