Jump to content

Αν μπορω να βαλω διαφορετικα ειδη μαζι


Recommended Posts

Καλησπερα στην ομαδα καλως σας βρηκα...Η ερωτηση μου ειναι αγορασα προσφατα 2 νεροχελωνες red slider και ηθελα να αγορασω και ενα αλλο ειδος που βρηκα Emydura subglobosa Red-bellied Short-necked  στο εμποριο..Μπορω να τις βαλω μαζι?Η υπαρχει περιπτωση να μην συμβιωνουν?Σας ευχαριστω πολυ αν το εχει κανει κανεις θα ηθελα να μαθω!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανον δε θα ταιριαξουνε σαν ειδη, μετα μεγαλωνοντας 3 χελωνες θελουνε κ πολλα ΛΤ ΝΕΡΟΥ, αγαπητε φιλε

Link to comment
Share on other sites

Οι RES ειναι πολύ επιθετικές με άλλα είδη, μετά  που θα θέλουν τον χώρο τους θα της κάνουν τη ζωή κόλαση, εδω 2 RES μαζί και δεν κάνουν χωριό..... σε τι περιβάλλον έχεις τις χελώνες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ  αυτο ηθελα να μαθω τις εχω σε ενα ενυδρειο 120 λιτρα νερο τις πηρα και νησακια λαμπες φιλτρα και τα σχετικα..Φαινονται πολυ ανετες αλλα αργοτερα οταν μεγαλωσουυν ξερω οτι θα χρειαστει πολυ μεγαλυτερο..Με αλλα ειδη εχετε ασχοληθει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ένα μικρό χελωνάκι  ίδιο είδος που έβαλα για δοκιμή η RES του επιτέθηκε να το δαγκώσει όταν πλησίασε στο νησί της!!:sword:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απολυτως φυσιολογικο.Οι νεροχελωνες ειναι μοναχικα ζωα και σε κλειστα συστηματα γινονται επιθετκες,ιδιαιτερα σε νεοτερα ατομα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...