Jump to content

Νέα ψαράκια με πρόβλημα


Recommended Posts

Προχτές πήρα 2 ψαρια από ένα κατάστημα, χτες παρατήρησα ότι αρχίζει το Ich. (τα ψαρια στο σπιτι ήταν σε καραντίνα - ξεχωριστά). Τα έβαλα στο αλατόνερο και πήγα θερμοκρασία στα 28. Σήμερα πήγα στο κατάστημα να πάρω φάρμακο και ταυτόχρονα ξανακοίταξα το ενυδρείο από το οποιο πήρα προχτές τα ψαρια. Όλα ήταν με ich. Τους το είπα και έβαλαν άμεσος φάρμακο. Βεβαια δεν μου πρότειναν να κάνουν κάποια αποζημίωση, είτε τουλάχιστον έκπτωση... τέλος πάντων. Η ερώτηση τώρα: Πήρα Esxa Exit και 2000. Τα δεινω όλα μαζί? ταυτόχρονα? η πρώτα ένα και μετά το άλλο? η αρκεί μονο Exit? Τα φώτα σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Προχτές πήρα 2 ψαρια από ένα κατάστημα, χτες παρατήρησα ότι αρχίζει το Ich. (τα ψαρια στο σπιτι ήταν σε καραντίνα - ξεχωριστά). Τα έβαλα στο αλατόνερο και πήγα θερμοκρασία στα 28. Σήμερα πήγα στο κατάστημα να πάρω φάρμακο και ταυτόχρονα ξανακοίταξα το ενυδρείο από το οποιο πήρα προχτές τα ψαρια. Όλα ήταν με ich. Τους το είπα και έβαλαν άμεσος φάρμακο. Βεβαια δεν μου πρότειναν να κάνουν κάποια αποζημίωση, είτε τουλάχιστον έκπτωση... τέλος πάντων. Η ερώτηση τώρα: Πήρα Esxa Exit και 2000. Τα δεινω όλα μαζί? ταυτόχρονα? η πρώτα ένα και μετά το άλλο? η αρκεί μονο Exit? Τα φώτα σας παρακαλώ.

Άνοιξε νέο θέμα με όλες τις πληροφορίες συμπληρωμένες απ τη φόρμα .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το exit. Δέν χρειάζεται το 2000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αλλα εγω αφου ειδες οτι ηταν αρρωστα και στο μαγαζι θα τα εδινα πισω και ας εκανε αυτος οτι θεραπεια ηθελε,αν δεν δεχοταν δεν θα με ξαναεβλεπε και το φαρμακο θα το αγοραζα αλλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...