Jump to content

Διατροφή για Corydoras


monaski

Recommended Posts

Καλησπέρα , θα ηθελα να ρωτησω αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιες καλες τροφες για τα corydoras , σε οτιδιποτε  μορφη ( πελετ ταμπλετες ζωντανες τροφες κ.τ.λ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τα Corydoras είναι παμφάγα με έφεση στην πρωτεΐνη. Τρώνε πολύ εύκολα τις περισσότερες κατεψυγμενες που δοκιμασα (Artemia, Bloodworms, Black Mosquito Larvae, Mysis) και τρελένονται για ζωντανά Grindal. Από ξηρές έδωσα σχετικά ανεπιτυχώς τα Vipachips της Sera και επιτυχώς την Tetra Tabimin. Έτρωγαν πολύ καλά και Flakes, τα προτιμούσα επειδή δεν λέρωναν τόσο το ενυδρείο. Η Sera Vipan υπάρχει πάντα στο ντουλάπι μου.

 

Όλα αυτά από εμπειρία με Aeneus και Sterbai.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει τωρα αυτες τις κατεψηγμενες . Παρατηρησα κ εγω οτι τρωνε την Τetra Tabimin . Ποσο να ταιζω καθημερινα . Πχ τις κατεψηγμενες κ τις ταμπλετες . Κατεψηγμενες καλα ειναι 3 φορες την εβδομαδα αλλα ποση ποσοτητα . Εχω 6 κορι 1 μιση μηνων περιπου 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

εχω παραγγειλει τωρα αυτες τις κατεψηγμενες . Παρατηρησα κ εγω οτι τρωνε την Τetra Tabimin . Ποσο να ταιζω καθημερινα . Πχ τις κατεψηγμενες κ τις ταμπλετες . Κατεψηγμενες καλα ειναι 3 φορες την εβδομαδα αλλα ποση ποσοτητα . Εχω 6 κορι 1 μιση μηνων περιπου 

 

@B_betta

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...