Jump to content

Επιλογή εύκολων φυτών


spithas

Recommended Posts

ρε παιδια να μαι παλι και γωω.ω....  προσπαθω να ομορφυνω το ενυδρειο μου  και ως αρχαρια την παταω και μαθαινω γιατι εχω δωσει ενα σωρο λεφτα μεχρι στιγμης για πραγματα 

που τελικα δεν μου κανουν αλλα μπρος στο κερδος σιγα μη μιλησει ο εμπορος... ζητησα απο ενα παλικαρι που ασχολειται και εχει φυτα ενυδρειου να μου προτεινει τα καταλληλα για το δικο μου..   μου.. 

συγκεκριμενα του ειπα μετριο φωτισμο  χωρις κατι ιδιαιτερο λιπασμα και καλλιο.... και μου στειλε τα παρακατω αλλα ευτυχως ξυπνησα  και διαβασα για αυτα στο ιντερνετ  κανενα απ τα παρακατω νομιζω δνε κανει ιδιαιτερα για μενα εκτος και αν δεν ξερω να διαβαζω η το γκουγκλ ειναι παραπληροφορηση  Ceratopterys calitrichoides  Rotala rotundifolia Stargrass Lobelia cardinalis minι 

πιστια στρατιωτες .. τι λετε; 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μας πεις κάποια στοιχεία για το ενυδρείο σου για να σου απαντήσουμε !

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις εδώ  φυτά ανάλογα με τον βαθμό δυσκολίας τους για να δεις ποιό ταιριάζει καλύτερα στο ενυδρείο σου. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2018 at 7:29 ΜΜ, το μέλος spithas έγραψε:

ρε παιδια να μαι παλι και γωω.ω....  προσπαθω να ομορφυνω το ενυδρειο μου  και ως αρχαρια την παταω και μαθαινω γιατι εχω δωσει ενα σωρο λεφτα μεχρι στιγμης για πραγματα 

που τελικα δεν μου κανουν αλλα μπρος στο κερδος σιγα μη μιλησει ο εμπορος... ζητησα απο ενα παλικαρι που ασχολειται και εχει φυτα ενυδρειου να μου προτεινει τα καταλληλα για το δικο μου..   μου.. 

συγκεκριμενα του ειπα μετριο φωτισμο  χωρις κατι ιδιαιτερο λιπασμα και καλλιο.... και μου στειλε τα παρακατω αλλα ευτυχως ξυπνησα  και διαβασα για αυτα στο ιντερνετ  κανενα απ τα παρακατω νομιζω δνε κανει ιδιαιτερα για μενα εκτος και αν δεν ξερω να διαβαζω η το γκουγκλ ειναι παραπληροφορηση  Ceratopterys calitrichoides  Rotala rotundifolia Stargrass Lobelia cardinalis minι 

πιστια στρατιωτες .. τι λετε; 

Μια χαρα ειναι αυτα τα φυτα για μετριο φωτισμο!!!!!!!!!!!

Δεν χρεαζονται κατι ιδιαιτερο λιπασμα.  καθολου χωρις λιπασμα με μετριο φωτισμο δεν γινεται(πανε πακετο- φως και λιπασμα και CO2). Κανενα Flourish μια φορα την εβδομαδα θα χρεαστεις. Αλλιως - anubias, moss, microsorum.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Μια χαρα ειναι αυτα τα φυτα για μετριο φωτισμο!!!!!!!!!!!

Δεν χρεαζονται κατι ιδιαιτερο λιπασμα.  καθολου χωρις λιπασμα με μετριο φωτισμο δεν γινεται(πανε πακετο- φως και λιπασμα και CO2). Κανενα Flourish μια φορα την εβδομαδα θα χρεαστεις. Αλλιως - anubias, moss, microsorum.

 

Δες εδω https://tropica.com/en/plants/plantdetails/Lobeliacardinalis(053C)/4494

https://tropica.com/en/plants/plantdetails/Rotalarotundifolia(033)/4447

https://tropica.com/en/plants/plantdetails/Heterantherazosterifolia(096TC)/4544

Ευκολα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...