Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών


Recommended Posts

Τι έφταιξε κανένας δε μπορεί να ξέρει, αλλά σίγουρα τυχαίο δεν είναι το γεγονός ότι οι απώλειες αφορούν διάφορα είδη ψαριών και έχουν να κάνουν και με τις 2 παραγγελίες. 

Πάντως, φαίνεται πως η καραντίνα είναι επιβεβλημένη σε περιπτώσεις που δεν έχουμε δει με τα μάτια μας πως συμπεριφέρεται στο πετ το ψαράκι. Ας ελπίσουμε οι απώλειες να σταματήσουν εδώ. 

Όσοι έχουν επιζόντα ψαράκια ας ανεβάσουν και καμια φωτογραφία. 

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 26/1/2019 at 2:48 ΜΜ, το μέλος Sturm έγραψε:

Ενταξει οχι ολοι αλλα αρκετοι. Προσαρμογη καναμε ολοι ρε συ ( θελω να πιστευω ) !

Καλα σιγουρα. Και εγω δεν πιστευω οτι εκανα και καμια ιδιαιτερη μαγκια απλα ειπα να το γραψω μηπως επαιζε κανα ρολο. Τι να πω. Σιγουρα το δελεαρ των απευθειας επιλογων απο τοση ποικιλια ειναι μεγαλη, αλλα απο την αλλη αν και σε μια επομενη παραγγελια υπαρξουν θανατοι τοτε θα με κανει να αναθεωρησω για προπαραγγελια απο ruinemans. Τελικα απο την πρωτη και την δευτερη παραγγελια ποσο αραγε να εφτασε το ποσοστο θανατων επι του συνολου?ναναι πανω απο 5-8%?

 

Περα απο τον ruinemans, ξερετε κανεναν αλλο εκτροφεα?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ataktoulis.. να ξέρουμε έστω χοντρά χοντρά τι φάση??

 

Εγώ πάντως θα ήθελα να μιλήσω κ με τα παιδιά από το μαγαζί.. πιστεύω ότι θα έχουν εικόνα μέσα στο διάστημα που δουλεύουν με τον ολλάνδο κ δε νομίζω να έχουν θέμα να μας πουν ..

 

Christoseythymiou καλά να μαστε κ όρεξη να χουμε κ θα βρούμε.. από την στιγμή  που δε μασ κάνει ο συγκεκριμένος κ  που αρκετοί από εμάς είχαμε απώλειες .. αν κανονιζόταν ξανά ή αν πέρναγα από εκεί κ έβλεπα κάποιο ψαράκι που να μου αρέσει θα ξανάπαιρνα από τον ίδιο, θα μουνα όμως πιο προσεκτικός κ όπως είπε η natateo ίσως από την αρχή χημεία για να χω το κεφάλι μου ήσυχο.. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω χάσει δυο μάγκες ... όποτε κάτι παίζει και το ένα από αυτά που έμειναν έβγαλε ένα μεγάλο εξόγκωμα κάτω από την κοιλιά του 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Αξολότλ που πήρα είναι υγιέστατο, έγινε προσαρμογή χωρίς καραντίνα και το άλλο που είχα από πριν είναι ακόμα καλύτερα τώρα με τον νέο του συγκάτοικο. Αν κατάλαβα καλά όλοι μιλάτε για μικρά ψαράκια που είναι αρκετά ευαίσθητα οπότε εμένα λογικό μου φαίνεται να έχουν κάποιοι απώλειες. 

Link to comment
Share on other sites

από την πρώτη παραγγελία έχασα 3 γκαπάκια και αυτά που έχω δεν ξέρω γιατί ακόμα δεν μου γέννησαν τη στο καλό στείρα ήρθαν :).

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα γρηγορες αναπνοες και στα αλλα δυο που εχουν μεινει. Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

από την πρώτη παραγγελία έχασα 3 γκαπάκια και αυτά που έχω δεν ξέρω γιατί ακόμα δεν μου γέννησαν τη στο καλό στείρα ήρθαν :).

 

Τα δικα μου endler απο την πρωτη παραγγελια γεμισαν με μικρα και το δικο μου ενυδρειο και του ανηψιου.....:D Απο φαινοτυπο (τα μικρα) ομως δεν ειναι ακριβος οπως πρεπει. Τα θηλυκα ειναι ή αλλης ρατσας ή τα ειχαν με αρσενικα αλλης ρατσας και θα μου γεννανε για ενα χρονο οτι να΄ναι.... Αφησα καποια μικρα για inbreeding. Θα δουμε σε κανα δυο- τρεις μηνες το αποτελεσμα.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδες χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη. Ετσι για την ιστορια να πω πως ολα τα ψαρακια που πηρα απο την παραγγελια εχουν αποδημησει εις Κυριον. Το τελευταιο χαιρετησε πριν 1.5 μηνα.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη. Ετσι για την ιστορια να πω πως ολα τα ψαρακια που πηρα απο την παραγγελια εχουν αποδημησει εις Κυριον. Το τελευταιο χαιρετησε πριν 1.5 μηνα.
Γιατι ετσι??

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ξερα. Τα αντικατεστησα με αλλα ψαρια και πανε σφαιρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν από τους λίγους τυχερούς από ό,τι φαίνεται @Βαγγέλης Αναστασόπουλος. ;)

Μακάρι να πάει καλά το θηριάκι σου για πολλά χρόνια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...