Jump to content

πρόβλημα ταχύτητος...


basilis

Recommended Posts

Παιδιά εδω και μερικές μέρες μπαίνω στο forum και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ταχύτητα, δηλαδή είναι πολύ αργό, και περιμένω πολύ ώρα μέχρι να ανοίξει η κάθε σελίδα, ή για να γράψω ενα post. Τι φταίει ? Έχω απλή τηλ. γραμμή, αλλά στο παρελθόν δεν είχα κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδω και μερικές μέρες μπαίνω στο forum και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ταχύτητα, δηλαδή είναι πολύ αργό, και περιμένω πολύ ώρα μέχρι να ανοίξει η κάθε σελίδα, ή για να γράψω ενα post. Τι φταίει ?  Έχω απλή τηλ. γραμμή, αλλά στο παρελθόν δεν είχα κανένα πρόβλημα...

4996[/snapback]

Mήπως είναι πρόβλημα του provider σου και από που βλέπει το συγκεκριμένο site? Σου το λέω γιατί κι εγώ από το σπίτι με απλή τηλ γραμμή συνδέομαι και δεν έχω πρόβλημα :blush:

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είναι πρόβλημα του provider σου και από που βλέπει το συγκεκριμένο site? Σου το λέω γιατί κι εγώ από το σπίτι με απλή τηλ γραμμή συνδέομαι και δεν έχω πρόβλημα  :blush:

5000[/snapback]

Δεν ξέρω πολλά πολλά απο πληροφορική και όλα τα σχετικά.

Πάντως με άλλα site δεν έχω πρόβλημα, ούτε και εδω είχα αλλά τώρα τελευταία παραέγινε αργό.

Link to comment
Share on other sites

Παντος και εγω εχω ενα μικρο προβλημα στο φορτωμα του AQUAZONE και συνδεομαι με ISDN.

Μονο σε αυτο το site αργει να φορτωσει,δεν νομιζω να φταιει το pc μου.

Έγινε επεξεργασία - AquaBoy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ (56άρα απλή σύνδεση) και πιστέψτε με, πρέπει να το λύσετε σύντομα, γιατί το αποτέλεσμα θα είναι να φύγει ο κόσμος από τη σελίδα... Ειδικά οι ανυπόμονοι με μικρές συνδέσεις (για 'μένα μην ανησυχείτε... δεν πτοούμαι!)

Link to comment
Share on other sites

Μια που θίξατε το θέμα των προβλημάτων, θέλω με την σειρά μου να αναφέρω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω από το PC του σπιτιού μου (ευτυχώς όχι πάντα): Την Κυριακή 20 Νοε 2005 δεν μπορούσα να μπω καθόλου όλη την μέρα και κάποια απογεύματα επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο συγκεκριμένο μόνο site (το γνωστό μήνυμα "the page cannot be displayed"). Μήπως υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός on-line χρηστών και όταν αυτός συμπληρωθεί δεν μπορούν να μπουν άλλοι? Tο λέω γιατί το έχω παρατηρήσει σε ώρες αιχμής. Θέλω να σημειώσω ότι δεν αλλάζω τίποτα στις ρυθμίσεις (firewall-antivirus κτλ) όταν τελικά μπαίνω. Η γραμμή μου είναι DSL.

Έγινε επεξεργασία - stavman
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός on-line χρηστών και όταν αυτός συμπληρωθεί δεν μπορούν να μπουν άλλοι?

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Την Κυριακή 20 Νοε 2005 δεν μπορούσα να μπω καθόλου όλη την μέρα και κάποια απογεύματα επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο συγκεκριμένο μόνο site

Σε ποιον provider ειναι η dsl σου?

μήπως otenet?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο, νομίζω.

Επειδή παρατηρώ ότι όταν είμαι συνδεδεμένος στο AQUAZONE, στην ένδειξη της σύνδεσης internet, το "Bytes sent" τρέχει σαν τρελλό και πολλές φορές είναι μεγαλύτερο από το "Bytes received".

Μήπως έχουμε πρόβλημα με χάκερς στον κόμβο? (λέω τώρα εγώ...)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο, νομίζω.

Επειδή παρατηρώ ότι όταν είμαι συνδεδεμένος στο AQUAZONE, στην ένδειξη της σύνδεσης internet, το "Bytes sent" τρέχει σαν τρελλό και πολλές φορές είναι μεγαλύτερο από το "Bytes received".

Μήπως έχουμε πρόβλημα με χάκερς στον κόμβο? (λέω τώρα εγώ...)

6258[/snapback]

Αγαπητέ φιλόξενε σε διαβεβαιώ ότι δέν υπάρχει κάποιο τέτοιο θέμα,και επηδεί φυσικά είναι και η δουλειά μου αυτή τσέκαρα τα πακέτα που στέλνονται από και πρός το Άκουαζον με Ethereal και είναι απόλυτα φυσιολογικά.

Άν πάλι έχετε Otenet τότε καλύτερα να σετάρετε στις ρυθμίσεις δικτύου τους εξείς DNS:

ns2.otenet.gr IP: 195.170.2.2

ns1.otenet.gr IP: 195.170.0.1

Τόσο το πακέτο φιλοξενίας που είναι ένα από τα καλύτερα της αγοράς όσο και το λογισμικό του φόρουμ (IPB) που είναι ΤΟ καλύτερο,μας κάνουν να κοιμώμαστε ποιό 'εύκολα' τα βράδια..... :hysterical:

Εκ της ομάδας που είναι κλεισμένει στο μπουντρούμι και προγραμματίζει..... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός on-line χρηστών και όταν αυτός συμπληρωθεί δεν μπορούν να μπουν άλλοι?

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Την Κυριακή 20 Νοε 2005 δεν μπορούσα να μπω καθόλου όλη την μέρα και κάποια απογεύματα επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο συγκεκριμένο μόνο site

Σε ποιον provider ειναι η dsl σου?

μήπως otenet?

6204[/snapback]

ναι Otenet

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω τελευταία μπαίνω σχετικά γρήγορα...Βελτιώθηκε η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο :busted_cop: :busted_cop:

6888[/snapback]

Και εγώ εντάξει με τις αλλαγές που έκανα στα DNS. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...