Jump to content

Χρόνια πολλά ΕΛΛΆΔΑ


Recommended Posts

Χρόνια πολλά Έλληνες από άκρη σε άκρη και να θυμωμαστε Χάρις τους νεκρούς μας υπάρχουμε εμείς Ελεύθερη. 

Ζήτω η ΕΛΛΑΣ, Ζήτω η ΠΑΤΡΊΔΑ, Ζήτω ,  Ζήτω, Ζήτω!!! 

Έγινε επεξεργασία - niknik
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Χρόνια Πολλά !!!

Σήμερα είναι μέρα για εθνική περηφάνεια αλλά και περίσκεψη για να μιμηθούμε την θυσία, την αγωνιστικότητα και το ήθος προγόνων μας!! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ!!! και με πολύ λύπη κάθε χρόνο μειώνονται οι Ελληνικές σημαίες από τις γειτονιές. Ή αυξάνονται οι αλλοδαποί ή μειώνεται η Ελληνική συνείδηση

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Ελλάδα μας. Έχουμε ευτυχώς παραδείγματα να ακολουθήσουμε! Ας τα διδαξουμε και στις επόμενες γενεές! 

Ζήτω η Πατρίδα!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και μη ξεχνάμε οτι πίσω απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ  κόμμα υπάρχει μια πατρίδα που ειναι δική μας δουλειά να μένει ελεύθερη καθε τόσο.
Αυτες οι μέρες ειναι για να θυμόμαστε οτι κάποτε οι παππούδες μας πεθάνανε πολεμώντας για να μπορούμε εμείς σήμερα να ασχολούμαστε με ενυδρεία αντι να ψάχνουμε τρόπο να κατεβάσουμε μια σημαία ξένου κράτους απο την ακρόπολη. Ναι οι εποχές εχουν αλλάξει και πλέον οι πόλεμοι ειναι περισσότερο οικονομικοί (τουλάχιστον όσον αφορά τις κανονικές χώρες) αλλά το παρελθόν δεν παυει να ειναι πρόσφατο και νωπό ακόμη στη μνημη πολλών που έζησαν κατοχή και ζουν ακομη σήμερα σε μεγάλη ηλικία πλέον.
  Τα λέω αυτα γιατι ο παππούς μου εκανε 2 χρονια σε στρατόπεδο συγκέντρωσης και έγραφε λεπτομερές ημερολόγιο και εκεί και πριν τον συλλάβουν. το βρήκα πρόσφατα και το έχω διαβάσει. Μακάρι όλοι οι νέοι να μπορούσαν να το διαβάσουν για να δουν οτι δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από έναν στρατό κατοχής.

357310-Greece_40_042.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Ελλάδα!!Χρόνια Πολλά Έλληνες!!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως τα Χρόνια Πολλά είναι αλληγορικά γιατί κάτι που είναι αθάνατο δεν έχει νόημα να το εύχεσαι Χρόνια Πολλά, και η Ελλάδα παρά τα δύσκολα που περνά είναι ασκός κλυδωνιζόμενος μηδεπώποτε βυθιζόμενος.

 

Θα στρώσουμε και τα τα ξεπεράσουμε όλα σε κάποια φάση,  θα είναι η φάση που θα ξυπνήσουμε γιατί σαν λαός μας αρέσει ρε παιδιά ο ύπνος αλλά όταν ξυπνάμε ξυπνάμε για τα καλά όχι μισές δουλειές.

Εγώ απο την πλευρά μου εύχομαι να ξυπνήσουμε το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Να υποθέσω πως τα Χρόνια Πολλά είναι αλληγορικά γιατί κάτι που είναι αθάνατο δεν έχει νόημα να το εύχεσαι Χρόνια Πολλά, και η Ελλάδα παρά τα δύσκολα που περνά είναι ασκός κλυδωνιζόμενος μηδεπώποτε βυθιζόμενος.

 

Θα στρώσουμε και τα τα ξεπεράσουμε όλα σε κάποια φάση,  θα είναι η φάση που θα ξυπνήσουμε γιατί σαν λαός μας αρέσει ρε παιδιά ο ύπνος αλλά όταν ξυπνάμε ξυπνάμε για τα καλά όχι μισές δουλειές.

Εγώ απο την πλευρά μου εύχομαι να ξυπνήσουμε το συντομότερο.

Σε χειμερια ναρκη πεσαμε.Μακαρι να ξυπνησουμε συντομα!

Χρονια πολλα, Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...