Jump to content

Εντελώς ασχετος με το θαλασσινο!


Recommended Posts

οκ.. εγώ θα επιμείνω στο ότι διακρίνω φτέρη πάντως... μακάρι να με γελούν τα μάτια μου.. 

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεις αν είναι φτέρη φίλε μου??? επιμένω για να αποκλείσουμε μια πολύ δύσκολη άλγη και κυρίως για να δούμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε... 

Link to comment
Share on other sites

ζούμαρε την φωτογραφία αυτή και πες μου αν μοιάζει με την άλγη που έχεις στο δικό σου.. 

IMG_20181206_193621.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ζούμαρε την φωτογραφία αυτή και πες μου αν μοιάζει με την άλγη που έχεις στο δικό σου.. 
IMG_20181206_193621.thumb.jpg.3bcba748bb3f0b9c4bf7a92402497591.jpg
Ακριβώς ετσι ειναι.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τότε μιλάμε για bryopsis.. απ τις πιο δύσκολες άλγες... κάποιοι την έχουν αντιμετωπίσει με μεγάλη αύξηση μαγνησίου και κάποιοι άλλοι με κάτι που κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια σαν θεραπεία και λέγεται fluconazole την οποία προμηθεύεσαι από τα φαρμακεία...

Link to comment
Share on other sites

τότε μιλάμε για bryopsis.. απ τις πιο δύσκολες άλγες... κάποιοι την έχουν αντιμετωπίσει με μεγάλη αύξηση μαγνησίου και κάποιοι άλλοι με κάτι που κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια σαν θεραπεία και λέγεται fluconazole την οποία προμηθεύεσαι από τα φαρμακεία...
Τι μου προτείνεις να κανω? Τι ειναι καλύτερα?

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος koliastras21 έγραψε:

Τι μου προτείνεις να κανω? Τι ειναι καλύτερα?

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κοίτα δεν θα σου πω εγώ τι είναι καλύτερο... αυτό πρέπει να το κρίνεις εσύ... εγώ προσωπικά επειδή το πέρασα έκανα την θεραπεία με φλουκοναζολη και καθάρισα τελείως αλλά δεν ξέρω σε βάθος χρόνου αν θα ξαναεμφανιστεί.. στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι αν γίνει σωστά η θεραπεία τα αποτελέσματα είναι μόνιμα... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρείο στο οποίο ήταν ο βράχος ήταν καθαρό από άλγες κι επίσης εκτός του βράχου που πήρες από άλλο ενυδρείο πρόσθεσες κι άλλον ζωντανό ή ο υπόλοιπος ήταν νεκρός?

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος dano23 έγραψε:

κοίτα δεν θα σου πω εγώ τι είναι καλύτερο... αυτό πρέπει να το κρίνεις εσύ... εγώ προσωπικά επειδή το πέρασα έκανα την θεραπεία με φλουκοναζολη και καθάρισα τελείως αλλά δεν ξέρω σε βάθος χρόνου αν θα ξαναεμφανιστεί.. στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι αν γίνει σωστά η θεραπεία τα αποτελέσματα είναι μόνιμα... 

Φιλε μου ποια ειναι η διαδικασια για την θεραπεια με φλουκοναζολη; Με ενδιαφερει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 1/27/2019 at 3:49 PM, dano23 said:

κοίτα δεν θα σου πω εγώ τι είναι καλύτερο... αυτό πρέπει να το κρίνεις εσύ... εγώ προσωπικά επειδή το πέρασα έκανα την θεραπεία με φλουκοναζολη και καθάρισα τελείως αλλά δεν ξέρω σε βάθος χρόνου αν θα ξαναεμφανιστεί.. στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι αν γίνει σωστά η θεραπεία τα αποτελέσματα είναι μόνιμα... 

Καλησπερα. Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς πρέπει να κανω? Το ενυδρειο μου ειναι 550 λιτρα μαζι με το σαμπ. Τι κοστος έχει? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τελικά κατέληξες στο τι άλγη έχεις?έκανες καμία κίνηση για καταπολέμηση??? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...