Jump to content

Pico reef


Akis Lekk

Recommended Posts

πολύ όμορφο φίλε μου...ένα pico ειδικά όταν μπαίνουν όμορφα κοράλια και το προσέχεις γίνεται εντυπωσιακό....επίσης κ εγώ θα του έδινα λίγο ύψος παραπάνω για περισσότερα πράγματα αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου και τι αρέσει στον καθένα...περιμένουμε ακόμη καλύτερη συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2018 at 11:13 ΠΜ, το μέλος paul.asty έγραψε:

Σίγουρα θα άλλαζε αν έδινες λίγο ύψος

Αλλά πιστεύω πως αν φτιάξεις κάπως τα κοραλια που 2χεις θα κανεις λίγο χώρο

Πχ αν μειώσεις λίγο τις αποικίες των zoanthus μπορείς να προσθέσεις κάνα ακόμα διαφορετικό χρωματισμό 

 

Πάντως το έχεις κάνει αρκετά ωραιο 

Σε ευχαριστώ... Τι Κοραλία προτείνεις να βάλω ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος Skoti έγραψε:

Υγιέστατο φίλος!!!Μπράβο σου!!

Ευχαριστω Σκότι καλές γιορτές με υγεία φιλε...

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος dano23 έγραψε:

πολύ όμορφο φίλε μου...ένα pico ειδικά όταν μπαίνουν όμορφα κοράλια και το προσέχεις γίνεται εντυπωσιακό....επίσης κ εγώ θα του έδινα λίγο ύψος παραπάνω για περισσότερα πράγματα αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου και τι αρέσει στον καθένα...περιμένουμε ακόμη καλύτερη συνέχεια..

Το μόνο καλό όταν δεν σηκώνεις πολύ τον βράχο είναι ότι έχουν χώρο τα ψαράκια να κολυμπάνε...αλλά οπτικά όσο πιο πολύ το ψηλώνεις τόσο πιο ωραίο γίνεται ευχαριστώ πολύ καλα Χριστούγεννα με υγεία για οτι νεότερο θα ανεβάσω φωτό :)

Έγινε επεξεργασία - Akis Lekk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ως πρόταση για κοράλλια, θα σου πω να βάλεις μερικά κεφαλια Caulastrea (την δίχρωμη μπλε κατά προτίμηση) κάτω από την Alveopora.

 

Πανεύκολο και φθηνό κοράλλι το οποίο σύμφωνα με την εμπειρία μου με τα Yellow Clown Goby λατρεύουν να κάθονται επάνω του...

 

Ο δικός μου ο μάγκας έκανε σχεδόν έναν μήνα να φάει κανονικά και πίστευα ότι θα τον χάσω από μέρα σε μέρα. Τελικά έφαγε λίγο Mysis μετά από εβδομάδες και τον έμαθα και στα Flakes!

Μεγάλος τσαμπουκάς... τρομοκρατούσε τους κλοουν μου και τον έδωσα...

 

Ιδανικός για αυτά τα λίτρα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει την πίστη για να φαει...με το ζόρι μόνο κατεψυγμένη και αυτό κάνα κομματάκι όλα πάνε στον αραγωνιτη θα γεμίσει σε λίγο το ενυδρείο φωσφωρικα με τον μπαγασα....caulastrea είναι στο πρόγραμμα :)

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έμαθε έστω και σε κατεψυγμένη όπως λέει και ο bbetta πιο πάνω θα μάθει και σε Flakes σχετικά γρήγορα, ακριβώς την ίδια συμπεριφορά είχε και ο δικός μου..

Αυτό για τον τσαμπουκά δε το είχα εγώ αλλά θα ισχύει αν και μου κάνει εντύπωση τόσο μπουχέσας που είναι σαν ψάρι. χαχαχα

Πανέμορφο ψαράκι πάντως για λίγα λίτρα και αν κάποια στιγμή πας σε sps κοράλλια να τον παρακολουθείς γιατί του αρέσουν οι πολύποδες των σκληρών..  ;) 

Με lps δεν έχεις θέμα πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...