Jump to content

Αγορά χρυσόψαρου που εκδήλωσε ασθενεία


Recommended Posts

Αγόρασα χτες ένα χρυσόψαρο το οποίο έβλεπα ότι κάτι έχει στο κεφάλι  αλλά στο πετ σοπ με διαβεβαίωσε ότι είναι μια χαρά το έβαλα σε καραντίνα και σήμερα έχει πετάξει κάτι λευκά σπυράκια στο κεφάλι και πρόσθεσα στο  νερό του  esha 2000 ξέρει κάποιος τι μπορεί να είναι ???

IMG_20181122_161403.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το ψαράκι. Δώσε χρόνο στο Esha να κάνει τη δουλειά του και μακάρι να πάει καλά.. Σήμερα πώς είναι; Είναι λιγάκι θολή η φωτο.. Σε ποια περιοχή είναι το πετ; Εννοείται επωνυμία μη μας λες απλά να έχουμε το νου μας γιατί πιθανόν και άλλα ψαράκια εκεί να έχουν το ίδιο θέμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε καλη φωτογραφια. Δεν φαινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ψαράκι το αγόρασα από κατάστημα επί της οδού Ηρακλείου στο Ηράκλειο Αττικής.. και νέες φωτογραφίες

IMG_20181123_225620.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θα εξαφανιστει σε 5-6 ημερες με esha , τοτε κανεις αλλαγη νερου και αλλαζεις το φαρμακο.

Εγω θα δοκιμαζα πρωτα ή General tonic (Tetra) ή Omnipur (Sera), και μετα τα πιο ισχυρα φαρμακα.

Η καλυτερη λυση να το πας πισω στο καταστημα, οπως ειπαν τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Δεν υπάρχει χρόνος για να το πάω πίσω ... Και δεν πιστεύω πως θα βρω άκρη με το πετ σοπ ... Αφού μου το έδωσαν με τέτοια ευκολία σιγά που θα τους νοιάζει για το ψαράκι απλά με έχασαν από πελάτη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μοιάζουν με σημάδια Ick θα σου έλεγα επίσης να ανέβαζες λίγο την θερμοκρασία σταδιακά όμως είναι ψάρι είναι κρύου νερού και δεν ξέρω πόσο παραπάνω γίνεται να την ανεβάσεις.Η άνοδος πρέπει να γίνει σταδιακά. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...