Jump to content

500 λίτρα Αμαζονιακής Προσέγγισης!


johnbaggios

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Πρωτη φορα νομιζω οτι γονιμοποιηθηκαν!!!Εχω τηην εντυπωση οτι κουνιουνται παραπανω απ οτι τα κουναει το ρευμα νεριτ.Νομιζω νλεπω ποοολυ ψηλες ουριτσες!Αντρ να δουμε!!!!!!Σε ενα αλλο μερος που ειχαν πενταπλασια αυγα ενα ενα ασπριζαν.Μαλλον ηταν κλουβια κ τα φαγανε.Μολις γυτισα τα ειδα κ απογιητευτηκα...Αλλα κατα τυχη,λιγο πιο κατω ειδα αυτα κ νομιζω ειναι γονιμοποιημενα!Αναμεν  με αγωνια.Ειναι τριων ημερων θαρρω.

20190720_222753.jpg

Μακάρι φιλαράκι!! Με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

Κουνιουνται σιγουρα!Μπορω,πρεπει να κανω κατι για να σωσω οσο πιο πολλα μπορω;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μετακινουν τα αυγα;Επειδη σημερα με το που σχολασα πηγα να τα δω κ ελειπαν με αποτελεσμα να απογοητευτω.Μετα απο καμια ωρα ομως προσεξα οτι το ζευγαρι εχει αλλου στραμενει την προσοχη του κ ειδα μια ομαδα αυγων,οσα κ πριν,σε αλλο σημειο πιο χαμηλα.Κ το προηγουμενο σημειο που τα ειχαν ηταν αλλου απο κει που ειχαν την μεγαλη ομαδα κολημενα κ υπεθεσα οτι δεν τα χα προσεξει εξ αρχης αλλα τωρα αρχιζω να πιστευω οτι τα χαν μεταφερει κ παλι.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι σε αλλο σημειο οποτε σιγιυρα τα μετακινουνε.Μου κανει εντυπωση οτι μπορουν κ τα κολανε στα νεα σημεια!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη Γιαννη. Απ τη  χαρα σου γραφεις τα μισα. Χαχαχα τωρα θα δεις τι σημαινει γεννητουρια. Οχι τα ετοιμα των αφρικανων. Για δωσε μια εικονα. Ποσων ημερων ειναι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ημερων.Τα εχουν αλλαξει 3 φορες θεση.Ειναι καμια 20αρια.Λες να επιβιωσουν;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τζον, έχει μείνει τίποτα που δεν έχεις δαγκώσει στο σπίτι; :hehe:

Τόσο άγχος ούτε οι γονείς που τα πάνε και τα φέρνουν (οι οποίοι ξέρουν τι κάνουν, δεν τους κάνουν ξενάγηση).

Υποθέτω (με το χαζό μου το μυαλό) ότι προσπαθούν να βρουν το καταλληλότερο (πιο ελεγχόμενο) σημείο.

Η φύση θα κάνει τα δικά της και αν είναι να επιβιώσουν θα επιβιώσουν. Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσέ το...

Link to comment
Share on other sites

Αιντε να δουμε...Πρωτη γεννα σε αμαζονιακα...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη βλεπεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελευται ειδα ενα μικρο να κοκυμπαει προς το αγνωστο κ ενας γονεας ετρεξε κ το βαλε στο στομα του.Μετα απο λιγο πηρε κ τα αλλα δυο που ειχαν απομεινει στο κλαδακι.Περιμενα λιγο να τα φτυσει αλλα τιποτα.Μααααλον τα εφαγε γιατι απο τοτε εχω να δω ξανα μικρα σε καποιο κλαδακι...Θα ψαξω κ αυριο καλυτερα γιατι συνεχως τα αλλαζαν θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιανναρα περασανε μερες. Εχουμε καμια εξελιξη η χαιρετησαν ολα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θοδωρή σου απαντώ με μια μικρή καθυστέρηση 3μιση μηνών!Χαχαχα...Όχι δεν είδα κάποιο ψαράκι να επιβιώνει. Ειδα ακόμη 3-4 γέννες αλλά ουτιτσες δεν ξαναείδα.Μια φορά μόνο κατάφεραν να σκάσουν τα αυγουλακια.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε φωτο στον λαο!!!!!!!!!!!!!

Τοσο ομορφα ψαρια εχεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άργησες λίγο, αλλά μπορώ να πω ότι το έσωσες απόψε.:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ η κυρά έβλεπε τα μοντέλα είπα να πιάσω κ γω τον φακό...Επίσης αναμένω κάποια ψαράκια από την προπαραγγελια του αβύσσου από τον Glaser όποτε σιγά σιγά θα αλλάξει κ η ψαροσύνθεση...Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τα σκαλαρια κ είναι να πάμε σε "καλά χερια" σκέφτομαι να τα δωσω...

Έγινε επεξεργασία - johnbaggios
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Μιας κ η κυρά έβλεπε τα μοντέλα είπα να πιάσω κ γω τον φακό...Επίσης αναμένω κάποια ψαράκια από την προπαραγγελια του αβύσσου από τον Glaser όποτε σιγά σιγά θα αλλάξει κ η ψαροσύνθεση...Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τα σκαλαρια κ είναι να πάμε σε "καλά χερια" σκέφτομαι να τα δωσω...

Πανέμορφα φιλαράκι! 

Σε τι ψάρια πάμε; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κ λογικά θα έρθουν 5 vieja argentea.Λογικα θα το κάνω species tank με αυτα ή αν τσακώνονται ευελπιστώ να κρατήσω ένα ζευγάρι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Έχω παραγγείλει κ λογικά θα έρθουν 5 vieja argentea.Λογικα θα το κάνω species tank με αυτα ή αν τσακώνονται ευελπιστώ να κρατήσω ένα ζευγάρι.

Τελικα αυτο το κολλημα με κιχλιδες....... δεν λεει να φυγει. :D

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Έχω παραγγείλει κ λογικά θα έρθουν 5 vieja argentea.Λογικα θα το κάνω species tank με αυτα ή αν τσακώνονται ευελπιστώ να κρατήσω ένα ζευγάρι.

Καλημέρα εντυπωσιακά ψαρια τα μικρά που έχεις μέσα?

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ρθουνε μικρα τα vieja όποτε έχω χρονο να δω τι θα τα κανω.Ναταλια μου πρώτα φεύγει η ψυχή κ μετά το χούι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα ψάρια που δεν έρχονται απ όλη την προπαραγγελια είναι τα argentea...κλαψ.Αν έχεις τύχη διάβαινε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 17/12/2019 at 4:01 ΜΜ, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Τα μόνα ψάρια που δεν έρχονται απ όλη την προπαραγγελια είναι τα argentea...κλαψ.Αν έχεις τύχη διάβαινε!

Κάνε υπομονή και η πρώτη γέννα από τα Kasanga θα στην φέρω με το αεροπλάνο! ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...